Μetallica

$65-$135 τα εισιτήρια έχω presale code αν σε ενδιαφέρει…

Το εισιτηριο παντως για να τους δει κανεις οσες φορες θελει στν Αμερικη ειναι σχετικα καλη τιμη…$600. Σε 6 σοου να παει καποιος τα εχει βγαλει τα λεφτα του

πολύ καλή η τιμή, αλλά οι αποστάσεις εκεί (και κατά συνέπεια τα έξοδα) είναι 10 φορές τα εισιτήρια της συναυλίας. Καλή κίνηση πάντως για τους πιστούς οπαδούς τους.

edit: Άσε που έγινε sold out ήδη :face_with_raised_eyebrow:

Prin anakoinosoun tis poleis eixa apofasisei oti tha pao 100%, alla afou tis anakoinosan to kontinotero se mena einai to Albany kai einai 2:30 ores me to autokinito opote… skata sta moutra tous gia mia akoma fora! :rofl::stuck_out_tongue:
BTW oxi, den einai $65-$135… autes einai oi onomastikes times, xoris forous, kai xoris fees. Prospatho tora na tsekaro poso vgainei teliki timi.

PS. Entelos ilithio to website… den mporo na katalavo pos ginetai na agoraso eisitiria kanontas login os 5th member.

Δε χρειάζεται login, πας στο presale, πατάς buy στην πόλη που θες και έχει μόνο ένα πεδίο που λέει enter promo code. Βάζεις αυτό που σου έστειλαν σε email (αν δεν το έλαβες το email το βρίσκεις στο metallica.com/me)

Malista, as to dokimaso loipon. Auto dokimaza ki ego, alla den eixa ton kodiko, kai den einai kai poly safes pou sto diaolo ton vriskeis (ennoeitai agnooisa to email :stuck_out_tongue: )

Ok, SOLD OUT gia to Albany poy einai to pio kontino, mono kerkida gia Pennsylvania pou einai stou diaolou ti mana, kai telikes times oi eksis:

$77 gia kerkida
$151 gia General Admission

Koinos Larsako:

1 Like

sold out είναι το club presale, δοκίμασε αύριο στο general presale (όταν ανοίξει δηλαδή γιατί δε θα υπάρχουν για πολύ).
ΒΤW οι κερκίδες έχουν κατά βάση καλύτερη οπτική από την αρένα.

Den uparxei periptosi na tous do apo kerkida, been there done that. Kai genika eipame, einai poly makria akoma kai oi kontines sunaylies… alloste eimai 1.85, mia xara tha imoun opoudipote sto General Admission :stuck_out_tongue: Alla $150 oxi sorry, den ta aksizoun

τι να σου πω, τη μία βραδιά στην Κοπεγχάγη από κερκίδα τους είδα και ήταν λες και έπαιζαν πριβε σόου. Μιλάμε για σκηνή στο κέντρο πάντα, όπως θα είναι δηλαδή και στις ΗΠΑ.

Koitakse, o monos logos gia MENA gia na do Metallica 7i fora sti zoi mou, einai o eksis:
Moth Into Flame
Halo On Fire
Spit Out The Bone

Auto, telos. An pigaina tha pigaina gia 3 tragoudia. To na psaxno na vro tropo ton Oktovrio pos tha pao 2.5 ores makria apo do me autokinito Deutera poy tha exo douleia, kai na ksodepso apeira lefta se eksoda synaylias, enoikiasi autokinitou, diamoni to proigoumeno vrady pithanotata, kai eisitirio synaylias, gia na do 3 tragoydia, einai apla kati pou den aksizei gia kanenan logo.

Ithela para poly na tous do se autin tin periodeia, alla de tha symvei, giati pleon oi Metallica einai ena eidos polyteleias, kai exo polla polytimotera pragmata sti zoi mou ta opoia einai proteraiotita apo mia mpanta pou xreonei tragikes times (gia mena) stis sunaylies tis. Me ta idia lefta pou tha ksodeva gia mia synaylia Metallica, mporo na pao ena triimero me to koritsi mou sti Nea Orleani ksero go… Opote dustuxos alli fora :slight_smile:

1 Like

150$ το general admission στο αμέρικα, μάιστα…

1.87 σ έφαγα μούτρο :stuck_out_tongue:

1 Like

κατι τυπους σαν κ σας βριζουμε σε καθε συναυλια εμεις οι φυσιολογικοι ανθρωποι :stuck_out_tongue:

3 Likes

Ο νόμος της προσφοράς και ζήτησης είναι αμειλικτος. Όταν με 100 ευρώ και 150 δολάρια γίνονται ολόκληρες περιοδείες sold out σε λίγες μέρες, τότε: 1) προσφέρεις πολύ καλό προϊόν που είναι περιζητητο, 2) οι οπαδοί σου είναι πολύ πιστοί και σπευδουν να σε δουν, 3) έχεις πολλούς φραγκατους οπαδούς.
Αν με τριπλασιασμο της τιμής του εισιτηρίου, κάνουν τόσο γρήγορα sold out, πόσο είναι δηλαδή το σημείο καμπής για μια νορμάλ προπώληση;

1 Like

οι τιμές που έχω δει και έχω πληρώσει εγώ είναι οι τυπικές τιμές για συγκροτήματα τέτοιας εμβέλειας.
Σε Maiden, Metallica πλήρωσα πάνω κάτω τα ίδια λεφτά και Sabbath καθότι ακριβότερα τους είδα από το 2ο διάζωμα. Ίδιες τιμές έχουν και οι Pearl Jam ας πούμε. Δηλαδή τα μεγάλα ονόματα που πάνε να αποκτήσουν status δεινοσαύρων.
Οι τιμές για συναυλίες έχουν τριπλασιαστεί γενικότερα πάντως, είτε μιλάμε για τους Ghost, είτε για τους Saxon, είτε για τα θηρία.

Καταλαβαίνω απόλυτα βέβαια αυτόν που δε θέλει να τα δώσει -ένα 50άρικο είναι το μίνιμουμ για μεγάλα ονόματα- όπως εγώ δεν τα δίνω για τους Stones λ.χ. που 100αρικο είναι το μινιμουμ, επειδή μου φαίνονται ακριβά. Τα δίνω για μπάντες που ακολουθώ, μου στερεί από μπάντες που θα έβλεπα από περιέργεια ή είμαι στο ντεμί (πχ στην πιο πρόσφατη περιοδεία AC/DC στην Αγγλία δεν τα έδωσα). Αν από την άλλη μπορούσα να δω τους Zeppelin, μπορεί να έδινα και τα τριπλάσια…

Το 3ο σου συμπέρασμα όμως είναι νομίζω spot on. Μιλάμε για μπάντες που ξεκίνησαν στα early 80s, το κοινό τους στα 80s και 90s είναι πλέον 30-50 ετών με εισοδήματα κοκ. Γι αυτό και βλέπεις τα στάδια να γεμίζουν σε χρόνο dt.

2 Likes

Επίσης είχαν και καιρό να κάνουν περιοδεία στην Βόρεια Αμερική. Πέρα από την πέρσινη στα στάδια, πρέπει να είχαν αρκετά χρόνια να κάνουν κάτι παραπάνω από σκόρπιες συναυλίες

Ε ναι, το ταξιδι στον χρονο λογικα θα κοστιζει πολυ, αν ποτε ανακαλυφθει.

EDIT: γενικώς μια χαρά τα λέτε.

Celebration Day pt.2…

1 Like

Μ@λ@κ@ εγω θελω να παιξουν ολο το AJFA και να μην εισαι εκει…χαχαχαχα

1 Like