Μetallica

Το Lepper Messiah είναι. Όσοι το βρήκατε κερδίζετε από μια φραπεδιέρα :stuck_out_tongue:

Και εγώ δεν θα έλεγα πως κάποιο τραγούδι στο Black Album δείχνει ιδιαίτερα Load

2 Likes

Την φραπεδιέρα μου παρακαλώ, να ξέρεις ότι είμαι παραδοσιακός ακόμα και πίνω φραπέ το πρωί, αλλιώς δεν ανοίγει το μάτι… ευχαριστώ :smiley:

1 Like
2 Likes

Αθάνατη φραπεδάρα! Μόνο που την έχω ελαττώσει αρκετά γιατί με πείραζε στα νεύρα, για αυτό το έριξα στα τσίπουρα! :stuck_out_tongue:

2 Likes

επειδη το βρηκα πρωτος εγω,θα παρω τη μεγαλη.
Εσυ θα λαβεις του μισολιτρου!!! :grin:

2 Likes

Το Leper Messiah δε μου θυμιζει τιποτα απο το Justice να πω την αληθεια, ουτε καν το μελωδικο σημειο στη μεση, και σιγουρα οχι το αργοσυρτο και ασηκωτο ριφφ. Οσον αφορα το Black Album, το μισο θα μπορουσε να ειναι στο Load με τον ηχο του Load (που δε διαφερει και παρα πολυ). The God That Failed, My Friend Of Misery, Of Wolf And Man, Nothing Else Matters, Enter Sandman, Don’t Tread On Me ολα πολυ “λοουνταδικα”

και αντιστοιχα θα μπορουσε το 2Χ4 να ηταν στο black album???
To επαιξαν αρκετες φορες το 95 πριν βγει ο δισκος και πριν κοψουν μαλλια

ωχχ τωρα ειδα και αυτο οτι το παρουσιασαν live το 95
αλλα δεν ταιριαζει με το black album.

Πιο πολυ μου ταιριαζει προσωπικα στο Black Album το Devil’s Dance παρα το 2X4.

1 Like

Αυτο που θυμιζει Τζαστις παρα μα παρα πολυ ειναι το Thing…

Βασικά το κομμάτι που θα μπορούσε άνετα να χωρέσει στο Black Album είναι το Attitude. Ίσως και το Prince Charming. Άντε και το Thorn Within. Όλα όμως τα κομμάτια των Loads έχουν μια χαλαρότητα η οποία δεν υπάρχει στο “αυστηρό” Black Album. Επίσης η κυριότερη διαφορά σε αυτούς τους δίσκους είναι τα riffs. Ακόμα και το Don’t Tread On Me ας πούμε δεν έχει καμία σχέση με την ριφφολογία των Loads. Επίσης ρε @QuintomScenario πως το Nothing Else Matters σε προιδεάζει για την συνέχεια, όταν οι Metallica δεν έχουν ξαναγράψει αντίστοιχη μπαλάντα. Τι σχέση μπορεί να έχει το Mama Said για παράδειγμα με το NEM; Άστο καμία. Ή το Of Wolf And Man ποιο κομμάτι από τα Loads σε προιδεάζει ότι θα ακούσεις; Έχει κοφτά riffs που δεν υπάρχουν πουθενά στα Loads.

Πόσο ωραία θα ήταν αν στην Ευρώπη αντί για τα Fuel/Memory επέλεγαν κάτι τέτοιο;

3 Likes

https://scontent.fphl1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18951278_10209859068421906_3829748810994734541_n.jpg?oh=20a479fbc18fc4405c44b0fa1277daac&oe=59DD1489

1 Like

Έπαιζε εντός έδρας ο βλαχοJames , ότι ήθελε τον έκανε τον καιρό !

1 Like

Και το '10 τα ιδια εγιναν, αλλα ελειπες.

2 Likes

Τι καυλα ηταν αυτη το 2010, που την ωρα που τραγουδαει ο James

“Take a look to the sky just before you die
It’s the last time you will”

αρχιζει να βρεχει στα καπακια… Απο τις πιο αξεχαστες στιγμες σε συναυλια…

6 Likes

Εχω δει ολα τα dvd,τι nimes,τι mexico,τι quebec,ειδικα στο mexico που φωναζει πριν το disposable estan listos η κατι τετοιο 3 φορες , μετα βαζεις ενα live shit να τελειωσεις.

1 Like

ομορφιά

6 Likes

Νομιζω οτι φετος τουλαχιστον στα βιντεακια εχουν τον καλυτερο live ηχο εδω και πολλα χρονια…

2 Likes

Ισχύει… μάλλον τα δουλεύουν πολύ περισσότερο σε σχέση με πριν

1 Like

Λοιπόν επειδή δεν τα δίνουν έτοιμα στο πιάτο όταν κάνουν live ψάξτε να βρείτε κάνα live streaming από κάποιον που είναι εκεί ( δεν μιλάω για επίσημο γιατί εκεί δίνουν άλλη έξοδο ) και θα ακούσετε τέλειο και γεμάτο ήχο .

Αλλιώς υπομονή μέχρι τον Σεπτέμβριο να είμαστε καλά πάνω απολα που θα φέρω ντοκουμέντα

1 Like