Μetallica

Καλα δεν ειπα και τιποτα :stuck_out_tongue:

2 Likes

γιατι εισαι και εσυ γουτσουγουτσοπαδος.

Καποιος εχει κανει καλη δουλεια στο γιουτιουμπι.

2 Likes

Ισχύει εγώ το που εγώ τσεκάρει αρκετες φορές σε live παίζουν οι πολύ καλά και το γουστάρουν και φουλ, (αυτό έλλειπε)

  1. O Mustaine ήταν βαποράκι στη δεκαετία του '80.

  2. Τι μαλλί είχε τότε ο Ulrich. Πώς χάθηκε μέσα σε λίγα χρόνια!

  3. Ο Μustaine να σκάσει και να ασχοληθεί με τη μουσική του.

  4. Ο Phil Anselmo τι δουλειά έχει δίπλα στον Ulrich?

χα χα χα χα χα χα χα!!!

Τα αλλα με τον Mustaine … πφφφφφφφφφ για χρονια τον επαιζαν και οι 2

1 Like

Αν το θυμάτε κανείς…εδώ ήταν ο ορισμός του γαμάτου live!

2 Likes

18 χρονων ενα μηνα πριν τις πανελληνιες πρωτη συναυλια Metallica? Οχι ρε, δεν το θυμαμαι καθολου…

4 Likes

Είπαν Μλκς και οι δύο και πότε δεν κατάλαβα γιατί γίνονταν τόσο ντόρος, μπορεί να υπάρχουν και άτομα που γουστάρουν και τους δύο

http://straightonmusic.com/2017/06/o-james-hetfield-apanta-se-osoys-kathgoroyn-toys-metallica-pws-ksepoylhthikan/

1 Like

Συμφωνα σε ολα ποτε δεν καταλαβα γιατι τοσο hate σε μια τετοια μπαντα ! Το γαματο ειναι τους γραφουν ολους στα τετοια τους και συνεχιζουν να βγαζουν δισκαρες και να γεμιζουν σταδια!

2 Likes

Πίνω μπύρες και μετά από πολύ καιρό έβαλα Kill 'Em All…και σκέφτομαι, ποιο είναι το πιο άρρωστο τραγούδι του δίσκου;
Μα φυσικά το Phantom Lord.

Εντάξει, ο δίσκος είναι ένα απίστευτου κάλλους διεστραμμένο μείγμα NWOBHM με Motorhead. Τίγκα αλήτικο metal (καμία σχέση με το θρας. Ήταν οι πρώτοι που παίξανε επικίνδυνα γρήγορα, αλλά πραγματικό θρας ακούσαμε με τους σλέηερ)

3 Likes

Το Kill’Em All ειναι thrash metal. Οχι το πιο επιθετικο και πιο γρηγορο που εχει βγει, αλλα ειναι thrash metal.

1 Like

τράβα να κράξεις τα φωνητικά του Χολμς και άσε με ήσυχο :stuck_out_tongue:. Εννοώ θρας θρας…μπροστά στο Slayer το KEA είναι παιδική χαρά.

Ναι κι εγω εχω χαρακτηρισει τον ηχο του Kill’Em All φλωρικο στο παρελθον, αλλα αυτο δεν το κανει λιγοτερο thrash. Πιστευω αν ειχαν το budget και το equipment που ειχαν 3 χρονια αργοτερα στην καριερα τους, το Kill’Em All θα ειχε βγει 5 φορες πιο καφρικο και αρχιδατο.

Το Kill 'em All γαμάει από όλες τις πλευρές το Show no Mercy. Βάλε μπιπ στο “όλες”.
Οι Slayer δεν ήξεραν τι θέλανε να παίξουν τότε και ακούγεται στο δίσκο, το μάθανε βέβαια στο Hell Awaits. Οι Metallica όμως ήξεραν, πάντα ήξεραν.

4 Likes

.[quote=“furor, post:7077, topic:3588, full:true”]
Το Kill 'em All γαμάει από όλες τις πλευρές το Show no Mercy.
[/quote]εγω δεν είπα το αντίθετο…

Θρας με απίστευτες ταχύτητες και άρρωστο , δεν νομίζω ότι έπαιξαν και πότε οι Metallica. Οι Slayer στο reign είναι άλλο πράγμα .
Αλλά Θρας λεμε πχ το Angel of death ή master of puppets ;
Θα συμφωνήσω με τον @furor που κάπου αλλού είχε γράψει ότι δεν μπαίνουν σε κατηγορία οι Metallica.

1 Like

Ε “παιδική χαρά” τι σημαίνει?

Δεν μας νοιαζει τι επαιζαν και τι παιζουν οι Metallica γουσταρουμε τη μουσικη τους εδω και 35 χρονια…

@chinaski Ναι ρε φιλε Phantom Lord…

Fall to your kneeeeeeeeeeees
And bow to the Phantom Loooooooooooooooooooooooord

4 Likes