Μetallica

Aν σκεφτείς ότι θα περιοδεύουν για 2 χρόνια και σίγουρα θα έχουν και Ευρωπαϊκά φεστιβαλ, Αυστραλία, Ιαπωνία να ανακοινώσουν, κανένα χρόνο αγρανάπαυση, κανένα project τύπου διασκευές κλπ να τα τα 5 χρόνια

1 Like

Υπομονή κάνα 5 αρι χρόνια λοιπόν… αφού πήραν μπρος…μην έχεις αμφιβολίες…live και μάλλον διασκευές σε σωστό δρομο… μετά ότι έρθει θα είναι καλο…αρκεί ο χετ να είναι σε καλή φαση…

Πόση μουσική χωράει σε μια φωτογραφία?

Το HTSD δεν εχει κανενα ελαττωμα σαν δισκος, μη λεμε τωρα οτι θελουμε. Το να εχει 1-2 τραγουδια κατωτερα απο τα αλλα 10 ειναι απολυτως φυσιολογικο, και δε θα γινοταν καλυτερος ο δισκος αν ελειπαν τα τραγουδια αυτα. Μικροτερος σε διαρκεια θα ηταν, και τα τραγουδια που κανουν τη διαφορα θα ηταν τα ιδια με αυτα που ειναι τωρα.

Οσο μπαινουν βαθμολογιες, συνεννοηση ΔΕ θα υπαρχει. Και αν πρεπει σωνει και καλα να μιλας με βαθμολογιες… το 20 ειναι πολυ καλυτερο απο το 10.

Έχει ένα σοβαρό ελάττωμα, είναι πολύ μεγάλος σε διάρκεια και ο χρόνος μου είναι περιορισμένος. Και στο Load βέβαια αν έλειπαν τα Poor Twisted Me και Ronnie θα ήμουν ακόμα πιο ευχαριστημένος.
Τεσπα δεν σου πάω άλλη κόντρα, έχεις γενέθλια σήμερα, οπότε σου εύχομαι καλά μυαλά :grin:

2 Likes

Αν οι Μetallica βγαλουν αλλους 2 στουντιο δισκους στο επιπεδο του HTSD συν εναν με διασκευες μεχρι το τελος της καριερας τους, εγω θα ειμαι αρκετα χαρουμενος για την αγαπημενη μου μπαντα…

Πολυχρονος Quintom…

Πρεπει να αρχισω να spamαρω σε οτι λογαριασμο εχουν οι Metallica στα social media να παιξουν του χρονου ολο το AJFA κι αν το ανακοινωσουν θα spamαρω στον Kirk να παιξει σωστα το 2ο solo του To Live Is To Die…:joy::sunglasses:

2 Likes

Μαζί σου κι εγώ σε όλα!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10154591109996400&id=171953151399. Θα επανακυκλοφορησουν το Master of Puppets τέλη του 17 λογικά

2 Likes

2 Likes

2 Likes

Πάρε καμιά δραμαμινη ! :stuck_out_tongue:

2 Likes

θα πάρω το MOP να ενισχύσω τα παιδιά , οι καιροί είναι δύσκολοι :stuck_out_tongue_closed_eyes:

πάντως σοβαρά, αν δεν ζούσαμε στην εποχή του ιντερνετ θα είχε μια δόση ουσίας . Πλέον, οι νεαροί ακροατές έχουν όλη τη δισκογραφία μιας μπάντας που τους ενδιαφέρει σε 2-3 λεπτά . Αν ένα ποσοστό από αυτούς έχουν γίνει ρομαντικοί λόγου προτύπου ( πατέρας - αδερφός κλπ ) και θέλουν να το έχουν ίσως αξίζει επανακυκλοφορία

1 Like

Η επανακυκλοφορια αξίζει για συλλεκτικους και συναισθηματικους λόγους.

Σαν ποιότητα θα είναι σίγουρα καλο αλλά θα είναι και ακριβό ( κρίνω από τις επανακυκλοφοριες των Kill’em All και Ride the lightning ) .

Εσύ φταις που ξεφραγκιαστικα καλοκαιριατικα…

εντάξει καλά μας ήρθε

1 Like

Η επανακυκλοφορια γινεται γιατι εγινε remaster, οπως εγινε και με τα πρωτα 2 αλμπουμς, και θα γινει λογικα και με τα επομενα. Δεν εχει να κανει μονο με συλλεκτικους και συναισθηματικους λογους δηλαδη. Προσωπικα δε βρισκω κανενα λογο να το παρω.

Μόνο αν έβγαζαν το mastering του Steve Hoffman θα άξιζε. Τώρα, κλάιν.


Ξεκινάνε από το κατοσταδόλλαρο.

http://www.rockhard.gr/επικαιρότητα/metallica-συνελήφθη-άνθρωπος-που-κατουρούσε-μία-οικογένεια-κατά-τη-διάρκεια-συναυλίας

Είπαμε να είσαι χαρούμενος όταν τους βλέπεις live αλλά όχι κι έτσι

2 Likes

Τι τσίμπησες;

1 Like

Μπολόνια αγ. Βαλεντίνου… αχ βαχ

3 Likes