Euro 2016

οι γερμανοι ηταν ασυζητιτι ανωτεροι, κλαση μπροστα, οι πολωνοι μαχητικοι ομως

ΕΔΙΤ

το μόνο που μου έχει μείνει από το EURO μέχρι τώρα, είναι ότι αναπολώ μια εποχή που υπήρχαν φορ σαν τον Ρούντ, τον Ραούλ, τον Πίπο, τον Σεβτσένκο, τον Βιέρι, Ανρι, Λαρσον, Κλαιφερτ κτλ (για να μην πάω πιο πίσω και γινω ακόμα πιο γραφικός με Σούκερ, Μπίρχοφ, Σήρερ κτλ κτλ) και τώρα υπάρχουν…ο Γκόμεζ ξερωγώ? Που γινόταν σφαγή σε κάθε ματς και πέφταν κορμιά…

θα βγούν 1ος σκόρερ καμιά 10αριά άτομα που ισοβαθμούν στα 2 γκολ στο τέλος και μετά είναι να μην απορεί κανείς που δίνει κάποιος 60μύρια για τον …Μοράτα

πόσο δίκιο έχεις!!!

εμενα παντως για πεναλτι μου φανηκε στην τελευταια φαση με ιταλια σουηδια

Ναι υπήρχε τράβηγμα!!
αλλά δεν έδειξε πάλι η Σουηδία πολλά πράγματα στην επίθεση!!
Και πιο πριν που έχασε ο Ιμπρα, ήταν οφσάιντ καθαρό και το έδωσε!!

Καλα ποσα γκολ εχουν μπει μετα το 85 σε αυτο το Ευρο…

Χαμος γινεται κ εμεις κραταμε ομπρελα, 5 πληρωνε το οβερ 0,5 2 λεπτα πριν μπει το γκολ. Με ετρωγε αλλα δεν τοριξα

Γκολαρα ο εντερ

εγω το επιαξα λιγο πιο νωρις με 4 αποδοση

Καλα ολα τα αλλα, αλλα ο Μορατα ειναι εξαιρετικος επιθετικος. Και συμπαθεστατος. Κριμα να τον χρησιμοποιει ο οποιοσδηποτε ως αρνητικο παραδειγμα. Αμα θελεις, μπορεις να κραξεις τον Κριστιανο Ροναλντο, που ειναι απο αστειος, εως γελοιος πλεον. Και ευκολο θυμα φυσικα.

Αυτος ο Ροναλντο εχθες πολυ τραγικος ή πολυ γκαντέμης!!
Η Πορτογαλια δεν κανει πολλα πραγματα επιθετικα αλλα το χαμενο πεναλντι που θα
τελειωνε την υποθεση προκριση (και να μας παει ταμειο ) δεν επρεπε να χαθει!!

Η φάση χτες με το δοκάρι του Παγέτ είναι Η φάση του Euro. Όλη η φάση, από το α-λα Γκιγκς γιουρούσι του Σισόκο από δεξιά μέχρι το τελείωμα. Δεν έχει καμία σημασία που δε μπήκε. Και η ενέργεια του Πελέ με την Ουρουγουάη το '70 σε άουτ είχε καταλήξει.

Ε ρε τι τραβάμε οι έρμοι, να στηνόμαστε στις τηλεοράσεις για 1,5ωρα και να τρώμε στη μάπα τις τραγικές σούπες αυτού του “Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος” μπας και δούμε μία, δυο, άντε τρεις αυθεντικές ποδοσφαιρικές στιγμές.

Αλλά για τα λίγα δεύτερα που διαρκούν φάσεις όπως αυτή, αξίζει.-

Ρε συ Γρακχε, δεν αξίζει…

Πόσα ματς έχω δει και έχω βαρεθεί τη ζωή μου. Στην αρχή σηκωνομουν από την τβ, τώρα δεν κάθομαι καν. Ταλαιπώργια…και τη φάση του Πογκμπα έτυχε και την είδα. Αλλά δεν αξίζει.

Αυτο δε σημαίνει πως δεν θα ξανακατσω…

Με παρεξήγησες θείο. Δεν αξίζει ΓΕΝΙΚΑ. Αξίζει μόνο όσο διαρκούν αυτές οι σπάνιες φάσεις τύπου Παγέτ. :stuck_out_tongue:

Ή όπως εκείνο το άλλο το ποίημα του Παγέτ, που όμως μπήκε, με τη Ρουμανία, ή όπως η μαγική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Γερμανίας από τον Γιαρμολένκο (για όσους θυμούνται τη φάση, κατά τ’ άλλα τίποτα δεν έχει κάνει η Ουκρανία), ή όπως κάποιες ενέργειες του μακράν ποιοτικότερου παίκτη που παίζει σ’ αυτό το τουρνουά (τι θα πει “δηλαδή ποιανού;”, του Ινιέστα προφανώς βάρβαροι).

Κατά τ’ άλλα ναι, προφανώς σαπίλα είναι. Αυτό όμως το ‘χουμε λήξει απ’ την πρώτη βδομάδα ξέρω γω. Θα το δούμε όμως μέχρι τέλους καθαρά για λόγους μαζοχισμού. Όπως πάντα δηλαδή.

Εν τω μεταξύ απέναντι στο Copa America, εκεί είναι που πρέπει να παίζεται όντως ΜΠΑΛΑΡΑ όπως υποψιάζομαι με βάση τα όσα λίγα έχω δει. Αλλά αυτές οι γαμημένες οι ώρες δεν παλεύονται ρε πούστη μου. Άντε τώρα να ξενυχτήσεις για να φχαριστηθείς τον Λίο και τον Αλέξις και τον Χάμες και τα άλλα τα παιδιά. Γαμώ το δυτικό τους ημισφαίριο.

Copa America εχω δει τους περισσοτερους αγωνες, και ειναι γυρω στις 32 φορες καλυτερο απο το Euro (με επιεικια).

αμα φερνεις ισοπαλια με αυτη τη ρωσια και δεν καταφερνεις να νικησεις αυτους τους σλοβακους, τι περιμενεις να κανεις μετα…

Μπραβο στην Ουαλια. Μια χωρα που εχει σαν πρωτο σπορ το ρακμπυ, της ευχομαι τα καλυτερα.

Τραγικη η Αγγλια για μια ακομα φορα!!
Οι αλλες χωρες της Βρετανιας παιζουν πολυ καλυτερα!!
Μπραβο στην Ουαλια που περασε και μαλιστα πρωτη!!

Μια χαρα ηταν η Αγγλια σημερα - αλλα με τετοιον προπονητη… ακομα και λινεκερ και Oουεν να αναστηθουν, δεν περιμενω τιποτα.

Ρε τον καημενο τον Σαντος. Του χουν βγαλει την ψυχη. Μονο κ μονο γι αυτον θελω να περασουν οι Πορτογαλοι. Πολυ μαχιμοι κ οι Ισλανδοι κρατανε την Viking σημαια ψηλα

Edit: Ματσαρες με γκολαρες κ τα δυο

Απίστευτα πράγματα σε αυτό τον όμιλο !

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια πρόβλεψη είχα κάνει ο άνθρωπας, ότι θα το πάρει η Ιταλία, με αμέσως επόμενες καλύτερες κατά σειρά την Ισπανία, Γερμανία, Γαλλία, Αγγλία. Ε φαντάσου. Με τις διασταυρώσεις πρέπει να περάσει Ισπανία τώρα, Γερμανία στα προημιτελικά, Γαλλία ή Αγγλία στα ημιτελικά και μετά τελικό.

Γενικά με τις διασταυρώσεις όλες οι προαναφερθείσες παίζουν μεταξύ τους, ενώ από το άλλο κλαδί, η πιο δυνατή ομάδα είναι μάλλον η Κροατία, που την βλέπω για τελικό με τα ζευγάρια που παίζουν.

Κακές διασταυρώσεις γενικά.