Eurovision

Εδώ και αρκετά χρόνια δεν παρακολουθώ καθόλου eurovision. Ποτέ δεν την έβλεπα απλά τύχαινε παλιά καμιά φορά να είμαι σε κανα φιλικό σπίτι και να χαζεύουμε με πίτσες και μπύρες και αναψυκτικά και σουβλάκια.

@morgoth από πότε σου αρέσει εσένα το Nu Metal ? :stuck_out_tongue:

Άκουσα το τραγούδι της Φινλαδίας μιας και το ανέφερες, καλούτσικο.

Θυμιζει Linking Park που μου αρεσουν γενικα οποτε μια χαρα :stuck_out_tongue:

Τα τελευταια χρονια ακολουθω φουλ ολη την σαιζον με National Selections κτλ, εχει την πλακα του μωρε, να περναει η ωρα.

2 Likes

Μακάρι να πάνε καλά οι Φιλανδοι. Εμένα μου αρέσει το κομμάτι σαν πρώην numetalas.

Δεν ειδα καθολου λαιβ αλλα με βαση οσα ειδα γρηγορα στο youtube πριν λιγο:

Ιταλία
Αζερμπαϊτζάν
Γαλλία
Πορτογαλία
Μάλτα
Ελβετία
Ισραήλ
Κύπρος
Λιθουανία
Ισλανδία
Βουλγαρία
Βέλγιο
Ισπανία
Ρωσία
Ουκρανία
Ολλανδία
Ελλάδα
Αλβανία
Φινλανδία
Γερμανία
Νορβηγία
Σουηδία
Σερβία
Σαν Μαρίνο
Μολδαβία
Αγγλία

Για Γιουροβίζιον η Ιταλία ήταν μια χαρά ωραίο ροκ τραγούδι

Και οι φιλανδοι συμπαθείς.

Πορτογαλία μου άρεσε επίσης

Και Σερβία εννοείται :stuck_out_tongue:

ΜΙα χαρα το κομματι και εμενα μου αρεσε… και κλασικα εδειξε ποσο τραγικες ειναι αυτες οι επιτροπες με τον κοσμο να ψηφιζει σαφως καλυτερα… Ωραια τυπακια οι ιταλοι και το ολο 70s feeling τους

2 Likes

Εν τω μεταξύ μοιάζει με tommy lee ο Ιταλός τραγουδιαρης

1 Like

Κερδισε το αγαπημενο μου τραγουδι, αυτο και αν ειναι πρωτη :smiley: Επιτελους το αξιζε αλλες 2 φορες τα τελευταια 5 χρονια η Ιταλια με την πρωτη θεση στο τελεβοτινγκ και τους κριτες να το στερουν (15 και 18). Λατρεια και η δευτερη στο τελε και 4η συνολικα για Ουκρανια <3

Μια χαρα και η Ελλαδα δεκαδα μετα απο ποοοσα χρονια. Γενικα η δεκαδα πολυ κοντα στα γουστα μου φετος, καποιος φουρνος θα γκρεμιστηκε.

2 Likes

σιγά μην έκαναν και όργια στο green room σαν άλλοι motley crue

4 Likes

Ήταν πολύ δυνατο το τραγούδι της Ιταλιας και χάρηκα που κέρδισε. Και της Γαλλίας ωραίο κομμάτι. Μου άρεσε και τις Ισλανδίας. Το δικό μας μουσικά μου ήταν λίγο αδιάφορο, μόνο ωραία παρουσίαση είχε

Ιταλία και Φινλανδία ήταν τα καλύτερα :metal::metal::metal:

1 Like

:black_heart: για την απουσία πένας :metal:

2 Likes

Short scale?

5 Likes

Για περάστε και από την κεντρική. Έτσι και αλλιώς δεν νομίζω να γνωρίζετε άνθρωπο που έχει ακούσει και τους 2 δίσκους τους :stuck_out_tongue:

2 Likes

Δεν παρακολούθησα τις ερμηνείες παρά μόνον τα αποτελέσματα της φετινής Eurovision, μιας και είχα πάει να δω τον τελικό του Κυπέλλου, κάτι που φυσικά δεν μετάνιωσα μιας και ήταν ένας απολαυστικός αγώνας!

Αυτό όμως που παρατήρησα στους Ιταλούς νικητές του διαγωνισμού κάθε φορά που τους έδειχνε η κάμερα, ήταν η εντυπωσιακή ομοιότητα του κιθαρίστα με την Juno Temple!

Και για του λόγου το αληθές…

Το πάω και το φέρνω από τις προάλλες. Μισή ντροπή δική μου, μισή δική σας.

Εντελώς συμπτωματικά, σε zapping, πέτυχα τον ημιτελικό της Eurovision, όπου συμμετείχε και η Ελλάδα. Βγαίναμε προς το τέλος και δεν είχα ιδέα για το κομμάτι μας, ερμηνεύτρια κ.λπ. Ας το ακούσω, είπα…

Τι όμορφο τραγούδι είναι αυτό, ρε; Καμία σχέση με τις γνωστές και συνήθεις σαχλαμάρες. Και μόνο που τρώει κράξιμο ως αδιάφορο από πολλούς εν Ελλάδι “ειδικούς” και φανατικούς των κλαπατσιμπαλων, λέει πολλά.

Ωραία ερμηνεία και σύνθεση, λιτή και όμορφη η σκηνική παρουσία/σκηνοθεσία. Μπράβο στην κοπέλα (ομογενής από Νορβηγία, αν κατάλαβα σωστά) και στους υπολοίπους της ομάδας.

Προσωπικά, θα δω τον τελικό, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή μας.

Δε με τρέλανε, αλλά για την Eurovision μια χαρά είναι. Αυτή ήταν και η δική μου σκέψη, ότι το κομμάτι ήταν επίπεδα ανώτερο από προηγούμενες συμμετοχές, μάλλον επειδή δεν το έγραψαν οι “ειδικοί”.

3 Likes