Favourite post-grunge band

Λοιπον?Ποια ειναι η αγαπημενη σας?

εμενα απο οτι φαινεται οι three days grace

Ντάξει οι Nirvana γιατί ποστ?

Τεσπα αν και το δημοψήφισμα ειναι αρκετά άκυρο, οι μπάντες του πολλ που μου αρέσουν οι Breaking Benjamin και οι Incubus

τι νταξει οι νιρβανα γιατι ποστ?υπηρχαν και αρκετα στοιχεια απο ποστ μεσα τους.γιατι τοτε τους εχουν οι περισσοτεροι ως ειδωλο της grunge?(εγω παντως διαφωνω με αυτο το ειδωλο)

επισης τι αρκετα ακυρο??εβαλα μεσα ολες τις ενεργες και καλυτερες σε πωλησεις και επιτυχιες post-grunge μπαντες.τι αλλο θα ηθελες να υπαρχει μεσα?και γω θα ηθελα να βαλω και αλλες μπαντες αλλα χωραει μονο 10 και η μια επιλογη πρεπει να ειναι αλλο.:-k

ομως βλεπω μια ψηφο στους 3dd eno oi incubus & bb καμια.

Με τους Nirvana καθιερώθηκε βασικά ο ίδιος ο όρος grunge, το ποστ όπως το φαντάζομαι εγώ παραπέμπει περισσότερο σε συγκροτήματα που ακολούθησαν το αρχικό εκείνο ρεύμα.

Απο τις μπάντες του poll (αν και έχω ακούσει μόνο τις μισές περίπου), καμία δε με τρελαίνει, ωστόσο μου αρέσουν πολύ κάποια τραγούδια απο 3 Doors Down (κυρίως) και Nickelback.

Aκριβώς. Νάιτγουινγκ μην εξάπτεσαι. Απλά για να υπάρξει το ποστ-κάτι, πρέπει να προυπάρχει το κάτι. Και συνεπώς, οι Νιρβάνα παίζουν γκραντζ και όχι ποστ γκράντζ.

Πως να στο πω, το ποστ μπορείς να το ερμηνεύεις σαν “πέρα από”. Δηλαδή το ποστ γκραντζ είναι κάτι πέρα απ το γκραντζ. Το ποστ ροκ ειναι κάτι πέρα απ το ροκ, το οποίο παρόλο που χρησιμοποιεί τα κύρια όργανα και τη δομή των συγκροτημάτων του ροκ δημιουργεί κάτι διαφορετικό. Αντερστουντ?

Και γενικώς δεν υπάρχει κάποιος λόγος να πούμε όλες αυτές τις μπάντες ποστ γκραντζ. Αλτερνατιβ/αμερικανιές είναι καλύτερος όρος

ναι ακριβως, το post-grunge ειναι υποτιθεται ολα αυτα που εχουν βγει μετα την Seattleοκατάσταση…οποτε Nirvana δεεεεν…

αν και απο το Poll τα ακουω ολα, εκτοςNickelback, δινω ψηφο σε Seether που ειναι και συμπατριωτακια :smiley:

edit: ατιμε μοντ, συχρονισμος…

Γενικα την post-grunge δεν την εχω σε εκτιμηση, αντιθετα με την grunge. Απο post-grunge ξεχωριζω τους Staind παντως, και μεμονωμενες στιγμες των Creed

αλτερνατιβ αμερικανιες ειναι καμια 500αρια συγκροτματα.δεν θα μπορουσ ανα ξεχωρισα καποια.post- gruunge,εννοω συγκροτηματα με επιρροες απο ποστ και απο γκραντζ:) δεν εξαπτομαι.απλα λε ωτη γνωμη μου λιγο οξυθυμα:roll:

Eιμαι fan του συγκεκριμένου ήχου,ολες οι μπάντες του poll ειναι μια και μια…Αλλα οι Stone Sour είναι ενα κλικ παραπάνω…Αλλες μπάντες που αξίζουν από τον ήχο είναι οι Alter Bridge,Adema,Saliva και Theory of a deadman…:slight_smile:

Και οι Breaking benjamin θεούληδες ενώ 3 doors down και nickelback μου αρέσουν αρκετά…Stone sour απλά οι καλύτεροι, τώρα για nirvana και μένα άκυρο μου φαίνεται αλλά για να το λέτε:p

Οι stone sour παίζουν post-grunge? Δεν ρωτάω ειρωνικά,απλά δεν γνωρίζω πραγματικά.

Κατά τ’ άλλα μια ψήφος στους incubus από μένα.

[SIZE=“6”][SIZE=“5”]N-I-R-V-A-N-A[/SIZE][/SIZE]:smiley:

ο πανω τα λεει ολα!!! αν και πεθανω και για τους incubus, αλλα νιρβανα τωρα…νιρβανα αφου…

Βασικά σωστά λέει ο manos,οι nirvana δεν θα πρεπε να είναι στο poll.

ναι, κλεβουν το σοου, ειναι αδικο για τα αλλα συγκροτηματακια

Όχι απλά πως μπορεί να είναι post μια μπάντα που το άρχισε?

και φυσικα. εφοσoν το αρχισε ειναι, αν ειναι δυνατον. ας πουμε αρχιζω γω λεμε τωρα την techno. κανουν μετα και αλλοι techno. εγω δεν ειμαι techno? το παραδειγμα γαμησε τα αλλα τι να κανουμε…

καταρχας δεν ειναι ολες αυτες οι μπαντες post grunge

post grunge ειναι ο ηχος των nickelbag,theory of deadman κλπ κλπ

οι stonesour ειναι αρκετα μακρια απο τον ηχο αυτο

επισης οι incubus???post-grunge???

funk,dj-λικια,nu-metal,psychedelic τα χουν πολλες post grunge μπαντες???

νταξ ρε παιδες
ιντερνετ εχετε
καντε και κανα search πρωτα

και φυσικα. εφοσoν το αρχισε ειναι, αν ειναι δυνατον. ας πουμε αρχιζω γω λεμε τωρα την techno. κανουν μετα και αλλοι techno. εγω δεν ειμαι techno? το παραδειγμα γαμησε τα αλλα τι να κανουμε…

Post λέμε

POST

Όχι,το παράδειγμα μια χαρά είναι.Techno είσαι αλλά όχι post techno,κατάλαβες? :stuck_out_tongue: