Favourite post-grunge band

Οι stone sour και three days grace ειναι πολυ καλοι.Επισης μου αρεσουν αρκετα και οι staind(δε με νοιαζει αν τους αποκαλουν αντιγραφο των pearl jam,πυξ λαξ των αμερικανων κλπ αυτα δεν ισχυουν).

wow!εσας τους δυο σας αγαπω!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Ετσι μπραβο στα λογια μου ερχεστε!:)…

προς Incubus k Dead

ο Κερτ ειναι ο βασιλιας της grunge…:stuck_out_tongue:

κατσε γιατι δεν εχεις καταλαβει…το Post δεν ειναι ειδος μουσικης…ειναι ας πουμε χρονικος προσδιορισμος…

Οταν λεμε πως οι Νιρβανα ειναι γραντζ, ποστ γκραντζ θα’ναι τα συγκροτηματα που ακολουθουν παρομοια μουσικα μονοπατια, αλλα εχουν βγει αφου εχει ηδη “ξεφτισει” ο original ηχος. Αρα δεν μπορεις να λες καποιο ονομα post, οταν ειναι το οριτζιναλ…

(ουτε το οφσαιντ να’ταν :-s )

Θα συμφωνησω και με τους προλαλήσαντες… incubus, stone sour? ουτε καν ομως…

ναι ειναι, και δεν υπηρξε ουτε θα υπαρξει αλλος.

ουτε καν, ομως.

δεν ειναι grunge λεω…

νομιζα εμενα λες, ρε.
ναι οντως. δεν ειναι grunge.

Η χρήση του όρου «post» μόνου του, εννοεί συνήθως το «post rock». Το «post-grunge» είναι άλλο είδος! Οι Nirvana σαφέστατα δεν ανήκουν στο post-grunge και καλό θα ήταν να κλειδωθεί αυτό το poll ή να αλλάξει! Αλλιώς…

Ποιά είναι η αγαπημένη σας NWOBHM μπάντα;

Οι Nirvana.

Ποιά είναι η αγαπημένη σας jazz μπάντα;

Οι Nirvana.

Ποιά είναι η αγαπημένη σας blues rock μπάντα;

Οι Nirvana.

Ποιά είναι η αγαπημένη σας britpop μπάντα;

Οι Nirvana.

Ποιά είναι η αγαπημένη σας psychedelic funk μπάντα;

Οι Nirvana.

εχουμε τα ιδια γουστα.

δεν εδωσα καν σημασια στον ορο post8O…whatever

ελα ρε γιαννη… οχι και τους αντιγραφεις… :stuck_out_tongue:

xaxaxaxaxaxaxaxa ελιωσαααα#-o …

Εγω δεν ειμαι καθολου φιλος του ηχου αλλα ειχε τυχει και μου ειχαν κανει δωρο ενα σιντι των seether παλιοτερα το οποιο ακουσα 3-4 φορες…Ενταξει δεν τρελαθηκα παντως…Ο τυπος τα ειχε με τε την τυπισσα απο τους evanesence?:-k …Αυτα…τωρα το σιντι δεν το εχω το εδωσα σε μια κοπελα:p

εκτός από μένα

υπαρχουν χιλιαδες συγκροτηματα που ειναι Post grunge.εγω εβαλα τα πιο γνωστα.τωρα δεν καταλαβαινω ε τι ακριβως διαφωνειτε.πειτε μου εσεις π.χ πως θα φτιαχνατε την πολλ?και επισης ολα αυτα ΜΑ ΟΛΑ τα συγκροτηματα εχουν στοιχεια post grunge και ειναι απ οτα σημαντικοτερα της post grunge.οι foo fighters δεν συμπεριλφθηκαν γιατι στα πι προσφατα αλμπυμ τους παιζουν classic rock.

Den ksero to mousiko eidos opote den mporo na psifiso…8)

Βρες ένα φτυάρι και άρχισε να …

Mpaa kala paidia einai alla den exo akousei sxedon katholou tetoiou eidous bands…

Όντως,η Avril Lavigne είναι post-grunge.

edit:και οι kyuss…

Οι Nirvana θεωρούνται post grunge?
Γιατί μαζί με τους Soundgarden (οι οποίοι φυσικά είναι κλάσεις ανώτεροι),νομίζω ότι είναι ο ορισμός του grunge
Πάντως από αυτά ψηφίζω nickelback.

Seether για μένα. Μου αρέσουν όλοι οι δίσκοι τους, σχεδόν ολα τα τραγούδια τους, το ακουστικό τους album One Cold Night με συντροφεύει άπειρες φορές και κάθε φορά που το ακούω ο ενθουσιασμός μου είναι σαν την πρώτη (είναι το αγαπημένο μου unplugged) και τσαντίζομαι που είναι τόσο υποτιμημένοι… [-X