Firewind

Στο γκιταρ χηρο έχει καθόλου θήατερ?

H θηατερ η αησντ ερθ, δεν θυμαμαι


Now playing: Paramore - For A Pessimist, I’m Pretty Optimistic
via FoxyTunes

Ρε ποιος ξαδερφος σου και ο πολυς ο κοσμος,εγω τα αυτια μου εμπιστευομαι.Κι αφου λες στο τελος οτι ο καθενας ακουει οτι θελει και οτι ολο αυτο ειναι υποκειμενικο τι μου αναφερεις τον πολυ το κοσμο και τι πιστευεις αυτος?Και ετσι να ναι,τοτε απλα διαφωνω με το πολυ το κοσμο στο θεμα Dragonforce.

Εξεφρασα δικη μου γνωμη για τη μουσικη των Dragonforce αλλα και για το πως κατα τη γνωμη καναν το breakthrough στο νεανικο κοινο και το hype τους.Για τα live δεν εβαλα το χερι μου στη φωτια,αφου ειπαν τα παιδια οτι παιζουν καλα(βεβαια με αυτο παραδεχονται οτι παρακολουθησαν μια μπαντα με εξωπραγματικη τεχνικη γιατι αυτο υποστηριζεται για τους Dragonforce.Αλλα και παλι δε στεκομαι εκει… )τους εμπιστευομαι,αλλα η γνωμη μου για τη μουσικη της μπαντας δεν αλλαζει.Δε προσπαθω να τους ριξω απο κει που τους εχεις εσυ(και ο πολυς ο κοσμος αν το θετεις ετσι),τη γνωμη μου λεω…

Το ληγω και γω εδω.

Εγω πιστευω πως αυτοι που πραγματικα ακουνε dragonforce,και εχουν πιστη στο συγκροτημα,δεν το γνωρισαν απo το guitar hero.Kαι αυτο φαινεται.

Πιστευω πως θα καταλαβαινες πως μιλησα για τον ξαδερφο μου για να σου αποδειξω οτι πραγματικα κανουν αυτα τα πραγματα live.
Ανεφερα τον πολυ κοσμο για να σου πω οτι ο πολυ κοσμος τους εφτασε εκει που ειναι,απο τα καλυτερα συγκροτηματα της power.Με κανεναν τροπο δεν προσπαθησ ανα σου αλλαξω γνωμη.Απλα σου λεω γιατι ειναι απο τα καλυτερα συγκροτηματα της power μαζι με blind guardian,firewind,μαζι με darksun,hammerfall,edguy,falconer,kamelot,nightwish(λιγο),sonata arctica,και stratovarius.Τωρα αυτη ειναι η αποψη μου,και σου το λεει ενας που ακουει πολυ power metal.

κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ταλαντουχοι.πολυ τους γουσταρω

O Apollo εχει πολυ καλη φωνη και ταιριαζει απολυτα με την μπαντα,το μονο αρνητικο του ειναι οτι πρεπει να χασει καποια κιλα και ισως να κουρευτει γιατι τωρα μοιαζει καπως το μαλλι του με το μαλλι του κουρκουλη…:lol::lol:#-o

Το premonition ακομα το ακουω,δεν το εχω βαρεθει.

Καααλοι είναι :slight_smile:
Προτιμώ τα παλιά τους όμως,ηχητικά.

Γιατι?:-s:-k Και τα καινουρια μια χαρα ειναι νομιζω.

χαχαχα,δίκιο έχεις.Είναι ακόμα λίγο χοντρούλης και δεν μοιάζει τόσο για μεταλόφατσα όσο οι άλλοι

(μηπως ειναι emo?:-k)

Οι Firewind ειναι η καλυτερη power μπαντα στο κοσμο αυτη τη στιγμη…:slight_smile:

Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη power μπάντα στον κόσμο, σίγουρα είναι μια χαρά γκρουπ, πολύ πάνω από το μέσο όρο…

Αυτο σιγουρα! 8)

Τους θεωρώ πολύ καλούς. Τους είδα πρόσφατα στο Gagarin και τα έσπασαν. Ο Gus από τους καλύτερους power metal κιθαρίστες.
Δεν βγάζει και πολλά καλά metal συγκροτήματα η Ελλαδίτσα μας. :respect:

:metal::metal::metal:

Bγαζει.
Απλα ο πολυς κοσμος δεν τα παιρνει χαμπαρι.

:wink:

Για πες κανένα καλό να το ανακαλύψουμε και εμείς

Αυτοί που λένε ότι οι Firewind είναι η καλύτερη power metal μπάντα, ακούν γενικότερα power metal (και δεν εννοώ μονάχα το στρουμφο-ευρωπαϊκό) ή απλά το λένε έτσι;

Στο heavy power υπό μία λίγο γενική έννοια του όρου: Innerwish, Airged L’Amh, Battleroar, Sarissa, Heathendom, Sacred Blood, Elwing και Mystic Prophecy (οι τελευταίοι είναι Ελληνο-Γερμανοί)

Φιλε deadmemories, απαντησε για μενα ο manos87. :wink:

Aυτα θα εγραφα και εγω, προσθετοντας και τους Marauder, Spitfire, Emerald Sun, Crosswind, Valor, Casus Belli και Winter’s Dawn.

InnerWish, BattleroaR, Airged L’amh οι κορυφαιοι για μενα.:!:

Μαλλον το δευτερο ισχυει,ενταξει ειναι υπερβολη να λεμε τους firewind την καλυτερη power μπαντα,εχουν εξελιχθει παντως σε ενα υπολογισμο συγκροτημα και εχουν αρκετο μελλον.

Tα έχω πει και το ξαναλέω. Είναι καλοί, είναι καλοί, είναι καλοί. Δεν ξέρω πόσο, αλλά είναι καλοί…:stuck_out_tongue: