Football Manager

και το αυθεντικό έχει θέμα με κάποια ονόματα όπως οι διοργανώσεις και τις ομάδες τις μπουντεσλίγκα, αλλά σταδιακά θα διορθωθούν όλα από unofficial fixes

Ολα μια χαρα στην 3DM εκδοση που βγηκε χτες, και ονοματα παικτων και διοργανωσεων (μονο η Εθνικη Γερμανιας ειναι παλι μη διαθεσιμη, που δεν ειναι πρωτη φορα).

Η 3DM μου κράσαρε με το που άνοιγα την εφαρμογή. Στο έκανε κι εσένα και βρήκες λύση ή σου ξεκίναγε κανονικά;

Αρχικά ναι, δεν ανοιγε το exe, γιατι ελειπε το 3dm_ceg.dll. Οταν εκανα extract το rar, μου το σβηνε το antivirus ως επικινδυνο. Το απενεργοποιησα,ξαναεκανα extract το dll στον φακελο,και δουλεψε μια χαρα.

A,και παντα τρεχε το ως Administrator το exe.

Τελικά αυτό ήταν. Θενκς μαν.

το 15 δεν πρεπει να το επαιξα πανω απο εβδομαδα αλλα βλεπω τις νεες προσθηκες για το 16 με μεταξυ αλλων fantasy draft και εχω ψηθει αρκετα.

Ξεκινησα το 16 κ για αρχικη εμπειρια φαινεται πολυ υποσχομενο. Ψιλογρηγορο, με αρκετα καλυτερο κ πιο φυσικο ματς εντζιν κ με ενδιαφεροντα νεα στοιχεια οπως την δημιουργια νεας ομαδας.

Ειχα χρονια να γουσταρω τοσο μανατζερ. Κ ποσο μαλλον απο την αρχη. Φοβερο. Πολυ ιμερσιβ. Χανω ωρες ψαχνοντας κ φτιαχνοντας το ενα κ το αλλο. Συγκινηση

Τα τρια προηγουμενα χρονια το επαιρνα day one και παντα το μετανιωνα. Φετος που ειπα να μην το παρω, ακουω τα καλυτερα. Θα το ‘‘δοκιμασω’’ πρωτα και αν αξιζει οντως θα παει για αγορα.

Κ γω ετσι παντα. Πρωτη φορα δεν με ενοχλει τιποτα απο την day one. Η ματς εντζιν μου φαινεται σωστη κ ρεαλιστικη. Καταλαβαινεις αυτα που κανεις. Οσο για ολα τα αλλα, το ζουμι του παιχνιδιου, πραγματικα χασιμο με την καλη εννοια. Φοβερα στατιστικα αναλυση καθε πτυχης χωρις ομως να σε φορτωνει. Ολα ειναι δωσμενα διαισθητικα. Σε σπρωχνουν να σκαλιζεις απο δω κ απο κει. Πολυ το χαιρομαι

Το εβαλα λιγο χθες, πηρα Liverpool. Παω στο πρωτο φιλικο με το Houston και… ηττηθηκα 5-0! 50 τελικες το Houston, 3 εγω… Ουτε πασα δεν μπορουσαν να αλλαξουν. Το δεχομαι οτι μπορει το συστημα μου να ηταν οτι να ναι και προχειρο και οτι ισως χρειαζεται πολυ ψαξιμο αλλα εδω η φαση ηταν Barcelona-Καμπανιακος μεσα στο Camp Nou με την Barce να παιζει με 12 παιχτες και τον Καμπανιακο με 8! :-k

χαχαχα με κανες και γέλασα πάντως! Τι να σου πω ρε μαν δεν ξέρω τι παίχτηκε. Εγώ έχω πωρωθεί. Είμαι δουλειά και σκέφτομαι την ομάδα. Ακόμα και αυτό με τα πολλά σουτ εχει διορθωθεί. Πολύ πιο σπάνια βλέπω πλέον να χουν 15+ τελικές οι ομάδες λες και παίζουμε πινμπολ. Δώστου λίγο χρόνο. Φτιάξε την ομάδα, τακτικές κτλ

Τωρα ανακαλυψα τι εγινε, η εκδοση απο τον ‘‘θειο’’ εχει καποιους γκρι παικτες στις αλλες ομαδες που ειναι ολοι επιπεδου μεσι/ροναλντο οποτε σε σαπιζουν ευκολα… Αμα πεσει λιγο η τιμη θα το παρω, με 32-33 ευρω ομως οχι. Περιμενω κανα 25αρι-22αρι.

ελευθερους/φθηνους/δανεικους παικτες για superleague που κανουν τη διαφορα κανεις;

καταλαβαινω οτι μαλλον δεν νοιαζει κανεναν αλλα μετα απο 19 σερι νικες με την Ιντερ εχανα 0-2 απο τον Παναθηναικο στους 16 του europa και γλιτωσα τον αποκλεισμο με γκολ απο τα 50 μετρα του αριστερου μου μπακ στο 90’.
Προς υπερασπιση μου εβαλα αναπληρωματικους (δυο δεκαεξαχρονους) γιατι με εχουν τσακισει οι τραυματισμοι

πρωτο ματς ειχε ληξει 4-5 απο 1-5

1 Like

Αγαπημένες μανατζερ ιστορίες. Κατι με χαλαει στο φετινο στα χρώματα και δεν εχω κολλησει ακομα. Αυτό το πράσινο.

είπα να παίξω σήμερα ένα παλιό save που είχα στο FM17 με την Eastleigh και ενημερώθηκα πως το FM20 είναι δωρεάν στο epicgames

2 Likes

Κατέβασα που λέτε δωρεάν το ΦΜ20 το άνοιξα το επεξεργαστηκα , πελαγωσα δεν ήξερα τι και πως … Ε, και επέστρεψα στο αγαπημένο μου ΦΜ12

Δεν θέλω να πάρω δίπλωμα προπονητικής , παιχνίδι θέλω να παίξω

1 Like

Ένας από τους κύριους λόγους που ξενέρωσα με το παιχνίδι μετά το FM 13, θέλω σε 6-8 ώρες να τελειώνει η σεζόν, δηλαδή είναι πολύ βαρετή τόση λεπτομέρεια. Εμένα φαντάσου μου αρέσει το 2D, δεν μπόρεσα τις ελάχιστες φορές που έπεσε στα χέρια μου μια πιο καινούρια έκδοση να βλέπω το παιχνίδι σε 3D.