Football Manager

ακριβως τα ιδια κι εγω. Περα απο το οτι μου πηρε παααρα πολυ χρονο να διαλεξω ομαδα, ειναι υπερβολικα πολλα τα πραγματα που “πρεπει” να κανεις στην αρχη και δεν ειχα κουραγιο για τιποτα. Επαιξα ενα φιλικο και γυρισα στο 17, πηρα χθες και πρωταθλημα με διπλη ανατροπη τελευταια αγωνιστικη.

Εμενα δεν με κουραζει η λεπτομερεια στο καθημερινο κομματι, αντιθετως μου αρεσει πολυ. Η αρχη ειναι η δυσκολη που πρεπει να ξεσκαρταρεις τα παντα και ισως να εχεις και μια καρτελα να γκουγκλαρεις καθε πεντε λεπτα για wonderkids, τακτικες κλπ (το αποφευγω πλεον)

Η αληθεια ειναι οτι αν δεν το παρακολουθεις καθε χρονια , οι αλλαγες απο το 12 πχ θα φανταζουν βουνο. Ουτε εγω θα ασχολιομουνα μαλλον. Συμφωνω ομως με @JTN. Κ μενα μ αρεσει το micromanagement. Ποτε δεν ηταν ενα απλο παιχνιδι διασκεδασης. Μεχρι να στρωσεις την ομαδα θελει πολυ ψαξιμο κ ειδικα οταν αρχιζεις με μια ομαδα θες κανα διωρο ευκολα μεχρι να σεταρεις προπονησεις, σταφ, σκαουτινγκ, τακτικς κτλ

Εγώ πάλι βρίσκω τις παλιότερες εκδόσεις πολύ πιο χρονοβορες. Πλέον το σκαουτινγκ με recommendation με άριστα το 100 απλοποιεί τα πράγματα, δε χρειάζεται να ψάχνεις τα χαρακτηριστικά του κάθε παίκτη Line by line κοκ. Στο FM20 πρώτο παιχνίδι ξεκίνησα με Τσελσι που είχε απαγόρευση μεταγραφών και μου έδωσε χρόνο να φτιάξω το back office μου. Τα επόμενα παιχνίδια ήταν με Μίλαν και χαμηλές κατηγορίες Αγγλίας, που πλέον είχα πάρει το κολλάει.

1 Like

Βασικα οντως πλεον καποιαα πραματα ρυθμιζονται αυτοματα καλυτερα πλεον κ ειναι πιο γρηγορα.