Προτάσεις για το forum

Ρε εδώ δέκα γιούζερς είμαστε ονλάιν και πέφτει ο σέρβερ, φαντάζεστε να είχαμε και ΙΜ και να το ανακάλυπτε η αδερσάιντ? 8O8O

προτείνω να μην ξανάυπάρξει τοπικ,Thread, poll και όλα αυτά για maiden και Metallica…έλεος πια…

*δεν κάνω πλάκα.!! μπορεί να “φέρνει” στο φορουμ κόσμο αλλά καταντάει γελοίο

Η πρόταση σου θα ληφθεί σοβαρά υπόψη, το θέμα είναι σοβαρό.

Προτείνω μάλιστα να κλειδωθούν όλα τα υπάρχοντα θρεντ για τα συγκεκριμένα συγκροτήματα, θα είμαστε το πρώτο φόρουμ που κάνει αυτή την καινοτομία, της οποίας μόνο να μαντέψουμε μπορούμε τις συνέπειες.

ή αν μπορεί να γίνει να θάβονται στη λίστα των new posts…
δεν χρειάζεται κάθε 1 λεπτό να το βλέπεις φάτσα φορά…σε επηρεάζει και εσένα και αρχίζεις και εσύ τις μαλ@&ιες

ετσι και αλλιώς αυτός που θέλει να κάνει το αστείο του ή βρίσει θα το κάνει όπου και αν είναι κρυμμένο το τοπικ…

Σοβαρά τώρα, επηρεασμένος απο το '00ς δημοψήφισμα, σκέφτηκα πως δε θα ήταν άσχημο αν γίνονταν μερικά ακόμα “μαζικά δημοψηφίσματα” στο φόρουμ, που θα έμπαιναν ενδεχομένως ως sticky threads, θα διαρκούσαν για ένα διάστημα κάποιων μηνών και θα είχαν βαθμολόγηση.

Σαν αυτά που κάνει το Hammer, στα αφιερώματα του Αυγούστου ας πούμε. Με θέματα γενικά όπως “Αγαπημένα 20 συγκροτήματα/μουσικοί όλων των εποχών” (θα είχε ενδιαφέρον να δούμε το τοπ-10 του ρόκιν ξέρω γω), ή “αγαπημένοι 20 δίσκοι της δεκαετίας του '70”, “αγαπημένοι κιθαρίστες όλων των εποχών”, “αγαπημένα ever τραγούδια”, κλπ κλπ.

Μόνο πρόβλημα που βρίσκω σε κάτι τέτοιο είναι μήπως μαζεύονταν πολλά sticky threads (δεν ξέρω αν θα θέλαμε κάτι τέτοιο στο φόρουμ), αλλά γενικά μου αρέσει σαν σκέψη, δε ξέρω τι λέτε εσείς.

θα συσκεφτούμε εμείς τα μέλη του φόρου και θα σου πούμε 8)

όχι, νταξ, αν πάει “καλά” αυτό, γιατί όχι.

απλα να εχουν συγκεκριμένους κανόνες απο την αρχη, τους οποίους να τους συζητήσουμε όλοι μαζί…
και μετά ενα ωραιότατο στικι…

για τα άλμπουμ θα μπορούσε να υπάρχει και για κάθε χρονιά…αλλά ολα μαζί …μαζεμένα…

Ωραία ιδέα!

Προτείνω το πρώτο thread να έχει τίτλο:

“Τα 10 καλύτερα τραγούδια από τον καινούργιο δίσκο των Iron Maiden”

:bleh:

ρε γαμώτο φτιάξτε ένα maiden, metallica subforum.

Ολο θάβονται διάφορα ωραία θρεντς γι’ αυτές τις δύο μπάντες

Ή απλώς μπανάρετε τα φέηκ ακάουντς. :):!:

Εστω! Καντε κάτι ασαπ

αρκετοί θα συμφωνήσουν … να μπει στην κεντρική σελίδα το ποστ του jm_rotten για το IV των Zeppelin … http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=941671&postcount=187
:slight_smile:

Έχουν μαζευτεί κάμποσα παιχνιδάκια στο “Διάφορα”,καλό θα ήταν να μπουν ξεχωριστά,μην θάβονται τόσα θρεντς από κάτω.

Αναφέρεσαι σε μια υποκατηγορία στα Διάφορα ενδεχομένως που θα περιλαμβάνει μόνο παιχνίδια?

Ας πουν κι άλλοι ποιά είναι η γνώμη τους…

Ναι, συμφωνώ κι εγώ. Ωραία η πρόταση του hopeto!

Μια υποκατηγορία για τα παιχνίδια στα Διάφορα θα ήταν καλή ιδέα.
Και δεν θα θάβονται τα άλλα (πιο ουσιώδη) thread και τα παιχνίδια θα είναι μαζεμένα σε ένα μέρος.

Btw, άλλαξε το font του forum ή με γελάνε τα μάτια μου? :-s

Το’ χουμε πει άπειρες φορές. Και συμφωνώ. Ενα μουσικό οφ τόπικ οπού θα πάνε τα παιχνίδια, το τι ακούτε τώρα, το τι ακούτε όταν ξυπνατε, οταν κοιμαστε, οταν χεζετε κλπ

Ακριβώς αυτό όμως.:slight_smile:

Συμφωνω κι εγω με hopeto.

Αυτό το άμοιρο το τόπικ http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4018&page=162

μπορεί να γίνει σπλιτ σε “καλύτεροι δίσκοι των 90ς” και σε ένα άλλο με σχολιασμό για τις λίστες/κουβέντα για πόντους/δημοψηφίσματα/μαγειρέματα/καταμερισμό δουλειάς από την Μέτρον ανάλυσις του φόρουμ κλπ.?

Συγκεκριμένα ένα σπλιτ δηλαδή με σημείο κοπής το ποστ 488.

απλα ηθελα να πω πως τα sections podium, διαφορα και off topic θα μπορουσαν καλλιστα να ειναι ενα section. αυτο θα μπορουσε να ειναι μια λυση σε περιπτωση που φταινε τα πολλα sections στο να δουλεψει σωστα ο σερβερ…