Gamma Ray

…όντως πολύ γαμάτο…και μιλάμε και για γαμάτο δίσκο:):!:

Πόσες αναμνήσεις από αυτό το δίσκο…

Και από ΕΚΕΙΝΗ τη συναυλία…

Ωραιο το εξωφυλλο του anniversary reissue και εννοειται οτι μιλαμε για εναν πολυ γαματο δισκο.

Αυτή η δουλειά θα συνεχιστεί με όλη τη δισκογραφία. Κατάρα…

Kai Hansen + Vic = BFFE

Άμα θέτε φέρνετε εδώ τα ποστς. Αν και ο Χάνσεν είναι ο άρχων και του τόπικ των Helloween. (γιατί έτσι)

4 Likes

είναι ο άρχων των Helloween :grin:

3 Likes

Είναι ο κύρης των πάντων? :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 Likes

Είναι ο μπαμπάς λέμε :stuck_out_tongue:

3 Likes

"Αντε γεια σας, αντε γεια σας, ο Kai Hansen ο τρελος ειν’ ο μπαμπας σας… "

:stuck_out_tongue:

4 Likes

με αγάπη προς όλους σας!

1 Like

Έτσι όπως πάμε, θα γράψουμε στα παπάρια μας τους Helloween και θα ζητάμε αυθεντική σύνθεση Gamma Ray…

6 Likes

Δε θα με χάλαγε ένα τέτοιο τουρ, παίζοντας αποκλειστικά από τα τρία πρώτα, χωρίς βέβαια να τα κόβουν. Στην ολότητά τους.
Και για support Iron Savior, παίζοντας όλο το ντεμπούτο.
Απλά για drummer στους Rays γι’ αυτό το τουρ θα ήθελα τον Uli.

2 Likes

4 πρώτα όμως, με Ραλφ επιστροφή και Kai εκεί που πρέπει. Ντράμερ Uli ή Thomas Nack, μπάσο Uwe Wessel ή Jan Rubach και ο Dirk τρίτος κιθαρίστας ξέρω γω.

Iron Savior με τα χίλια ντεμπούτο show με ντράμερ εννοείται τον Thomen.

Στο σετλιστ περιλαμβάνονται και τα Victim of Fate, Ride the Sky, Heavy Metal is the Law και Metal Invaders.

Κολλάμε 50ευρα στα μέτωπά τους κλπ.

6 Likes

Άνετα. Κοίτα, ο Thomas είναι ήδη drummer στους Iron Savior, οπότε θα δήλωνε κανονικά το παρόν, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούσε να βγάλει ένα τρίωρο στα πόδια του κατά βάση. Από την άλλη, ναι, ελέω παρουσίας Thomen στους Savior, θα μπορούσε ο Thomas να τα ισοπεδώσει όλα με Rays. Απλά ο Uli μου κάνει ένα παραπάνω κλικ σαν τυμπανιστής.
Προτιμώ Wessel, λόγω και συνθετικής του δυνότητας.

Αντί για Metal Invaders θα προτιμούσα Phantoms of Death που το ξέρει και ο Piet καλά και έχει κι εκείνο το σημείο με τις κιθάρες που κλείνεις τα μάτια σου, δεν υπάρχει κανένας πλάι σου και παίζεις air guitar με το ρυθμό.

1 Like

Phantoms of Death <3 Nαι, το αγαπάω πιο πολύ από το Metal Invaders, απλά είπα αυτό μιας και το είχαν παίξει στην πρώτη Iron Savior, τότε με support τους σχετικά άγνωστους ακόμα Edguy…

Yπερσολάρα το Phantoms. Βασικά υπερέπος.

1 Like

Αααααχχ…να 'ταν τα νιάτα 2 φορές

5 Likes

Τα δικά τους εννοείς :stuck_out_tongue:!

1 Like

Προφανώς τα δικά τους. Εμείς μικλά παιάκια είμαστε ακόμα :stuck_out_tongue:

1 Like

Ήμουν κι εγώ το 97!

Πω ρε μαλάκες 20 χρόνια…

2 Likes

Δεν ξέρω για εκείνα τα χρόνια, δεν ασχολούμουν ακόμη, ήμανε μικρός και άκουγα Νανά Μούσχουρη (δεν το μετανοιώνω).
Τους είδα όμως το ‘10 επί “To the Metal” στο block 33 Θεσ/νίκη. Τι περίμενα πως και πως το live και ήταν πολύ τούμπανο εμφάνιση και από πλευράς δικιάς μας (κόσμου) γινόταν το σώσε.
Power βραδιά απ’ όλες τις απόψεις.