Ghost

Γκραμαρ ναζί μπίτς. οκ touche. σωστό. (η ελιτιστικό χαχα) πιασε μια μιντιουμ ρειρ τώρα μάστορα.δουλευουμε σα δούλοι να πάμε να δούμε ομορφιες στα ξωτερικά. μετα απο ΧΧΧΧ ώρες, οχι η ορθογραφία δεν υφισταταί … ούτε λογίκη καν. κατ μι σαμ σλάκ.

1 Like

Πως το θελεις το σλακ, κι αυτο medium rare? :stuck_out_tongue:

με τα αίματα. blue rare. και κουντος να παίζει που κλεβε ρουβά. και κατ επεκταση shok paris.

Μην πινεις αλλο!

2 Likes

Ο πράιμαλ έχει πρόβλημα με τους “γκραμαρ νάτσιζ” αλλά δεν έχει κανενα απολύτως πρόβλημα να είναι ο ίδιος ένας “μουσικός ναζί”… δεν πειράζει όμως…εσείς δεν ξέρετε…αυτός ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Γάμα τους Ghost…βάλε φωτιά σε ότι σε καίει, σε ό,τι σου τρώει την ψυχή λέμε

2 Likes

παπαδίστηκη κομπανία λοιπόν. επειδή το επιβάλουν οι καροί και οι οπινιον μεικέρζ. οι ινφλουενσέρς κτλ.

Η μουσική τους το επιβάλλει, αν τολμήσεις να ακούσεις χωρίς bias θα καταλάβεις. Δεν είναι metal αν αυτό σε ενοχλεί, απλά έχουν παραμόρφωση οι κιθάρες :stuck_out_tongue:

2 Likes

Όχι αντράκο μου (που λένε και οι Πατρινοί). Εκτός κι αν μας περνάς για ζώα που κατεβάζουμε αμάσητο ό,τι μας σερβίρει η κάθε εταιρεία, οπότε…πάσο

μα δεν έχω θέμα. μακάρι να ήταν γαμάτη ποπ. απλά αυτο το ντεμί, ΔΕΝ με εξιτάρει. Και κυρίως ΔΕΝ μ αρέσουν τα φωνητικά. Τα τραγούδια τα βρίσκω πολυ ανοριτζιναλ -παρα πολλά δάνεια - αν και 2 χιτάια ανα δίσκο έχουν. αυτό βασικά τους σώζει μαζί με το ντελίριο.

1 Like

Και επειδή ΕΣΕΝΑ δεν σε εξιτάρει και ΕΣΕΝΑ σου φαίνεται ντεμί ποπ και ΕΣΕΝΑ δεν σου αρέσουν τα φωνητικά (είναι όντως περίεργα), όλοι εμείς οι υπόλοιποι που τους γουστάρουμε τι πρέπει να κάνουμε; Να πάρουμε μια αγκαλιά ξύλα και να πάμε να καούμε; Το θέμα δεν είναι πως εκφράζεις απλά την άποψή σου, αλλά οτι την παρουσιάζεις ως θέσφατο. Χαμήλωσε λίγο τους τόνους και ίσως σε πάρει ο κόσμος πιο σοβαρά

6 Likes

κοιτά εδω πέρα ο κόσμος δεν δεχόταν οτι οι ατσαλικα βγάζανε πατάτες, οπως και οι μεγαντεθ κτλ, όταν βγάζανε πατάτες. (θελω να πω - οπινιονς) τι να λέμε τώρα. λίγο πολύ τα “ξέρουμε” αλλα οκ. αν ο κόσμος γουστάρει γκόστ. γκόστ ιτ ιζ. τζαστ νοτ φορ μι. για τους λόγους που προείπα. Δλδ λες εγω να θέλω να είμαι ο “αουτσάιντα” στη φάση ? να μη με κάνουνε παρέα τα άλλα παπαδοπαίδια ? τεσπά. Σήμερα βγαίνει λιζι μπορντεν - αν και δεν εκανε τζίζ πολυ και διαφορά άλλα, οπότε θα αναλωθω σ αυτά (απ αύριο)

Αποφασισα οτι δε θα ξανακουσω Ghost ποτε στη ζωη μου, γιατι δεν εξιταρει αλλο κοσμο, και γιατι υπαρχουν καποιοι που δε δεχονται οτι οι ατσαλικα βγαζουν πατατες. Θα παιρνω πατατες πλεον απο το σουπερμαρκερ και μουσικη θα ακουω μονο σπιτικη πλεον, μαγειρεμενη με οργανικα υλικα κατα προτιμηση. ΤΕΛΟΣ τα ανακυκλωμενα φαστφουνταδικα.

4 Likes

Μην ξεχνάμε πως τα Burger King δεν προχώρησαν στην Ελλάδα, πράγμα που δείχνει πως σιγά σιγά αφυπνιζομαστε

6 Likes

Αν έμενες σε αυτό θα είχαμε γλιτώσει καμία 30ρια ποστ

Ή μπορεί και όχι μιας και έχω παρόμοια άποψη, την έγραψα και είχαμε τα γνωστά αλλά καταλαβαίνεις

Αρκέσου κι εσύ στην γνώμη σου και άστο να πάει στο διαόλο. Το ζαλίζουμε τόσες μέρες για τους Γκοστ

Σωστά τα έγραψε και ο @Vic μόνο. Το κακό τελικά είναι ότι έχουν χαρακτηριστεί ως κάτι που δεν είναι και δικαίως τολμώ να πω κάποιους μας ενοχλεί

Δεν είναι το μέλλον του μετάλ. Γιατί δεν είναι μετάλ. Με το ζόρι είναι ροκ για μένα αλλά Τεσπα.( Καλές κιθάρες είχε και ο Μάικλ Τζάκσον) . Αυτό και δεν σημαίνει και τίποτα απολύτως . Αφού αρέσει σε τόσο πολλούς κάτι κάνουν καλά . Και είναι γνωστό πλέον τι

Δεν είναι άδικα γνωστοί και επιτυχημένοι.

Σορρυ αλλα οι Ghost ειναι αυτη τη στιγμη η μεγαλυτερη μεταλ μπαντα στον πλανητη.

1 Like

κοίτα - είμαι δύσκολος. δυσκοιλίος ίσως. δεν μ αρεσουν ούτε πολλά απ αυτά που αρέσουν στον κλασσικόμεταλλά, αν κι εκει λειμπελάρομαι. οπότε με λίγο καλό παλαιάς κοπης, ή σοβαρό μετέπειτα, μιζεριάζω εύκολα. Δλδ αγαπάω Riot, αλλά ενώ το προηγούμενο ήταν ανέλπιστα καλό, αυτό ήταν ψιλοντεμί. εδώ ατομάκι που έλεγε επειδή είναι σε “μιντια” στην κάμερα οτι είναι ΓΑΜΩ, σε τρίτους έλεγε, meh (κι ο τρίτος το σχολίαζε με εμάς). Αυτά δεν τα μπορώ. Είναι ασόβαρο, να έχει καποιος γνώμη “media-περσόνας”, γνώμη για γνωστούς, γνωμη για 9-5. Εχω μια γνώμη και την υποστηρίζω. φανατικά μεν, αλλα είμαι πιστός σ αυτήν.

QS κι απ τους ατσάλικα δλδ ?

Εδώ υπάρχει πρόβλημα να βγουν 5-10 νέοι καλλιτέχνες σε ολες τις κατηγοριες που να αξίζουν και εμείς κολλάμε στο ποιος είναι το μέλλον του μεταλ.
Δεν είμαι ελιτιστης και δεν ξέρω την υπερμπαντα που βγάζει διαμάντια αλλά την κρατάει πίσω η Q prime για να ακούσω τους Ghost, ακούω μουσική μαζί με όλα τα υπόλοιπα πράγματα που κάνω στη ζωή μου, και τις 2-3 φορές το χρόνο που θα πάω σε συναυλία πχ. θέλω να έχω τη δυνατότητα να βλέπω σοβαρούς και νέους καλλιτέχνες κατά το δυνατόν.
Οι Ghost φαίνεται να ανήκουν σε αυτό το γκρουπ και το κύριο θέμα συζήτησης είναι αν είναι μεταλ η όχι ( ας μας δώσει κάποιος τον ορισμό της μεταλ και πως προέκυψε και να δούμε πόσα τικ κανουν οι Ghost, όχι με απαγωγή του στυλ: χορεύει κλακετες στο βιδεο --> δεν είναι μεταλ ) ενώ η μουσική έχει γενικότερα πρόβλημα στο να αναδεικνύει τέτοιες καλες μπάντες/καλλιτέχνες πια.
Το home made είναι το καλύτερο φαγητό, σχεδόν ορθώς το λες, αλλά υπάρχουν 5-10 εστιατόρια που θα φας καλύτερα απτο σπίτι σου και θα θες να πληρώσεις όσο κι αν κάνουν, και θα πάρουν και ανάλογη διαφήμιση.

5 Likes

Καλά μην παίρνεις κι εσύ τοις μετρητοίς τον Quintom. Πριν λίγο καιρό έλεγε ότι ο μπασίστας των Muse υπερτερεί σε τεχνική από τον Steve Harris.

Μιλούσα για το παρόν context της κουβέντας, δηλαδή εξαιρώντας τις μπάντες θρύλους του παρελθόντος που πλέον απολαμβάνουν τους καρπους της ένδοξης ιστορίας τους. Έπρεπε να το διευκρινίσω, έχεις δίκιο.

Ακόμα το λέω.