Ο Gus G ειναι ο νέος κιθαριστας του Ozzy!

Όντως ο βρεττος βαραει παπαδες,τον ανθιμο μαντη δεν τον γνωριζω.βρεττο εχω δει πολλες φορες στον παπαγαλο.ΑΠΑΙΧΤΟΣ!!!:respect:


Εκανε sessionas και σε Arch Enemy

Aποψη πανω σε τι?

Απίστευτη ΠΑΠΑΡΙΑ (sorry κι ολας ) το κομμάτι του Μάντη . Αίσχος… Και δεν με νοιάζει τι παίζει . Ναι παπάδες που καταλίγουν να είναι παπαριές :wink:

Απείρος καλύτερο το πιο κάτω σολάκι . Τουλάχιστον είναι μουσική οχι παπαριές

Mου φαινεται λιγο ακυρη η συγκριση, οταν μιλαμε για τη Νανα Μούσχουρη με τοσο μεγαλη καριερα μονο με Ελληνες οπως ο Ντεμης Ρουσσος και ο Βαγγελης Παπαθανασιου μπορει να συγκριθει τουλαχιστον οσον αφορα την πορεια της στο εξωτερικο.
Παρεμπιπτοντως να προσθεσω οτι εχει πουλησει περιπου 200-300 εκατ. δισκους…:stuck_out_tongue:

Σχετικα με τον Gus G του αξιζουν συγχαρητηρια ασχετως με το πως τελικα εφτασε εκει,αν τον βοηθησαν οι γονεις του πολυ λογικο το αντιθετο μαλιστα θα με παρεξενευε εσεις τι λετε?
Επισης οπως ειπε πολυ σωστα και ο Outshined παιζει διπλα στον OZZY ανεξαρτητα σε ποια κατασταση ειναι ο καθενας πιστευω θα το ηθελε αυτο-δεν ειναι και λιγο να παιζεις στην ιδια σκηνη μαζι του κακα τα ψεμματα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Με αυτη τη λογικη τοτε στη σημερινη τους κατασταση δεν εχουν αξια οι Plant, Gillan, Coverdale…αυτοι που που εχουν γραψει καποια απο τα σημαντικοτερα τραγουδια στην ιστορια της ροκ.

Προσωπικα θα χαιρομουν αν επαιζα ακομα και διπλα στον Chris Cornell MONO ολα τα τραγουδια του Scream!!!:smiley:

  1. Beatles, 2. Presley, 3. ABBA, 4. Michael Jackson, 5. Nana Mouskouri

:stuck_out_tongue:

Καλά, αυτό με το λάδωμα μάλλον παρεξήγηση είναι. Σαφώς και όταν θέλεις αφιέρωμα 3-4 σελίδες στο Ηammer ή σε οποιοδήποτε περιοδικό ανάλογου βεληνικούς “πρέπει” να κάνεις και διαφήμιση (κανονική εννοώ) στο περιοδικό, η οποία κοστίζει και τα ανάλογα χρήματα. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι σου εξασφαλίζεται μία κριτική-αποθέωση ή ότι αν δεν κάνεις διαφήμιση δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις ευκαιρία για συνέντευξη ή για κάποια “διάκριση” μέσα στο περιοδικό (μέχρι το βαθμό που γνωρίζω).

Από εκεί και πέρα όποιος έχει λεφτά γενικά μπορεί να ασχοληθεί περισσότερο με τη μουσική, μπορεί να κάνει περισσότερες πρόβες, μπορεί να έχει καλύτερο εξοπλισμό, μπορεί να κάνει καλύτερο promotion, μπορεί να έχει καλύτερη παραγωγή, μπορεί, μπορεί μπορεί… Ε τι να κάνουμε, στον κόσμο που ζούμε αν δεν έχεις εκ των προτέρων χρήμα για να ζήσεις πρέπει κυρίως να ασχολείσαι με τη δουλειά σου που σου εξασφαλίζει την επιβίωση και έπειτα με τα πράματα που σου αρέσουν (δε μιλάω μόνο για τη μουσική). Και αφού από το metal δεν μπορείς να ζήσεις, μόνο αυτοί που που τα έχουν θα κάνουν καριέρα.

Όσον αφορά τον Gus, πλέον πιστεύω ότι είναι άτοπο να μιλάμε για “καλύτερους” ή “χειρότερους” κιθαρίστες αφού υπάρχουν πολλοί που είναι πολύ καλοί. Προφανώς και δεν είχε “μέσο” για να μπει στη μπάντα του όζζη, ούτε είναι ο “best ever guitarist” αλλά έχει ένα συνδυασμό στοιχείων για τα οποία τον ξεχώρισε ο όζζης/σάρον/μάνατζμεντ. Συγχαρητήρια για το μεγάλο επίτευγμα που λίγοι το έχουν καταφέρει! Και μακάρι και άλλοι Έλληνες να καταφέρουν να ξεχωρίσουν με αντίστοιχο τρόπο (και με τις δικές τους μπάντες) στο παγκόσμιο/πανευρωπαϊκό στερέωμα, όχι για να νιώσουμε “εθνικά υπερήφανοι” (sic), αλλά μήπως αρχίσουμε και εμείς και οι έξω να δίνουμε περισσότερη σημασία και στη δική μας σκηνη, και γενικά να ανέβει λίγο το rock και το metal εδώ γιατί μας έχουν φάει τα σκυλάδικα :stuck_out_tongue:

για μενα κραξτε τον οσο θελετε αλλα περιμενετε πρωτα να βγαλει μαζι με τον ozzy κανα δισκο<αν βγαλει>…αν βγαλουν κατι μετριο η κακο κραξτε και αυτον και τον ozzy…

οσον αφορα αν υπαρχουν καλυτεροι κιθαριστες απο αυτον…υπαρχουν…ε και τι εγινε;;;;;

και ο iommi τεχνικα ηταν ειναι και θα ειναι ενας μετριος κιθαριστας ειχε ομως την ικανοτητα να γραψει τραγουδια με προσωπικοτητα που εγιναν υμνοι και ο ιδιος εγινε θρυλος…αν βγαλει ο gus g μια δισκαρα με τον ozzy τι θα πειτε;;;;

για αυτο και η συζητηση αν υπαρχουν καλυτεροι η χειροτεροι ειναι ακυρη θα λεγα…μαλλον ο ozzy θα βρηκε στη δισκογραφια η και στο παιξιμο η και στη σκηνιικη παρουσια του gus καποια στοιχεια που τα θεωρει ενδιαφερουσα για να συνεργαστει μαζι του…

και για τελευταιο ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν παραδειγματα εκατονταδων κιθαριστων που παιζουν παπαδες αλλα δεν μπορουν να γραψουν ενα τραγουδι της προκοπης…

τωρα αν δεν αρεσει σε καποιον ειναι τελειως υποκειμενικο…και εμενα δεν με ενθουσιαζει<κυριως ο τονος της κιθαρας του>…αλλα αλλο αυτο και αλλο να βγαζεις ολη σου την κακια σαν μιζερος νεοελληνας…

Με ποια μπάντα παίζει ο Βρεττός στον παπαγάλο?

με τους long live.

Να πω κι εγω τη γνώμη μου.

Τον Καραμητρούδη ούτε τον μεγαλύτερο κιθαρίστα στην Ελλάδα τον θεωρώ, ούτε Guitar Hero ούτε τίποτα, μ’ αρέσουν οι δουλειές του με τους Firewind, και μέχρι εκεί. Για να πετύχεις στη μουσική σήμερα θες κεφάλαιο, αυτό είναι γνωστό, τα έχει και τα προσφέρει, και καλά κάνει κι όλας. Μακάρι όλοι να είχαμε αυτή τη δυνατότητα.

Ας γράψει κανα δίσκο της προκοπής μπας και αναστήσει τον Θείο, και όπως είπε και ο Bleedin, ίσως είναι και η ευκαιρία μας να δούμε τον Ozzy στην Ελλάδα.

Μπραβο στον Gus και το πιο σημαντικο ειναι να ερθει και ο Ozzy για live…

καταρχην ρε φιλε αν ο Φλουρος κι ο Ζηρας που λες ηταν τοσο διασημοι οσο ο gus παλι θα τους απαξιωνες και καλα, κι αν τους γουσταρες πριν γινουν διασημοι μετα θα ειχες να λες οτι ξεπουληθηκαν νταξ… κλασσικο το τροπαρι.
Οσο αφορα στο Μπερκλευ εκει πηγε με υποτροφια κατι που εχει ειπωθει πολλακις στα ακριβοπληρωμενα αφιερωματα του hammer αλλα και σε αλλα περιοδικα που με κανα 100σταρικακι τη κανεις τη δουλιτσα σου οποτε ναι, ισως να ειχες κι εσυ ελπιδες…ασχετε!Α! και για τις διαφημισεις που λες μαλλον δε σου περναει απο το μυαλο οτι μπορει και να τις πληρωνει το μαγαζι που πουλαει τις κιθαρες (Liolios =αντιπροσωπεια τις ESP κλπ κλπ. χελοουυυυυ).Ρωτα και τους φιλους σου στο hammer που λες αντι να μοστραρεις την ασχετοσυνη σου με υφος 10 καρδηναλιων σαν τις μπαντες που κραζεις αν και σιγουρα τετοια περιπτωσαρα θα σαι κι εσυ.
Μπορεις αν θες να κρινεις τη μουσικη του και το παιξιμο του η μπορεις καλλιστα να νομισεις οτι το κανεις (μαλλον το 2ο παιζει) αλλα εσυ καθεσαι και μου μιλας για το πως εφτασε εκει που εφτασε λες και τα ξερεις τα πραγματα απο μεσα(τρελλη προσωπικοτητα του undergroυnd εσυ) λες κι εχεις δει εσυ ποτε 4000 μπροστα σου στη ζωη σου και θα μας πεις τωρα και πως αλλαζουν χερια… .Οποτε ρε φιλε δε σεβομαι την αποψη σου , δε σεβομαι οτι δε μπορει να συλλαβει το νιονιο σου οτι τα λεφτα για το promotion τα σκαει η εταιρεια του, και ναι ειναι κομπλεξ το οτι για να σε χαροποιει κατι πρεπει να σε αφορα και προσωπικα αν ειναι δυνατον… (κι οσο για τη γκομενα που δεν εχεις …)
Και καλα τωρα μου παρατησες τη μουσικη απο αξιοπρεπεια…κι ολοι οι αλλοι που ασχολουνται τι ειναι? Μαλακες? Αξιοπρεπεστατε γελοιε! Εσυ κι ολοι οσοι συμφωνουν με τις κοτσανες που πετας και με τις μεταλοπατεριστικες δηλωσεις σου.Αναγκη ειχε η μουσικη σκηνη να γινεις εσυ η πουτανα της η μηπως οσοι πετυχαν πουτανες εγιναν? Καραγκιozzy osbourne!
Ας μη μπερδευομαστε, αλλο η κριτικη κι αλλο το “οσα δε φτανει φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια”. Γιατι ολοι με το που καποιοσ πετυχαινει ψαχνετε να βρειτε ακυρους λογους γιατι το εκανε προσπαθωντας ετσι να δικαιολογησετε τους εαυτους σας για το οτι ειστε τελευταιοι κι ασημαντοι .
οσο κι αν κραζετε τον ozzy οτι ειναι τελειωμενος και καλα, κανεναν σας δε θα αφηνε “παγερα αδιαφορο” αν γυρνουσε εστω να σας κοιταξει. Ελεος ρε πουστη…
Ξερω τι θα μου απαντησεις οτι λες και καλα την προσωπικη σου αποψη μπλα μπλα, κι οτι μιλαω για σενα χωρις να σε ξερω αλλα αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι αν ησουν σοβαρος ανθρωπος οχι μονο δε θα ελεγες τετοιες παπαριες, δε θα τις σκεφτοσουν καν. Κι ολοι οι αλλοι που λενε παρομοιες μπουρδες δεν ειναι τιποτα αλλο απο μιζεροι κλαψιαρηδες. Λες και τα φραγκα θα σας εσωζαν, καημενοι βλακακοι, ρεζιληδες.

Να ενα δυναμικο πρωτο ποστ8O

πως μιλας ετσι ρε…και δικιο να εχεις το χανεις…:!:

Κατ’αρχας το οτι δε σεβεσαι την αποψη μου στα παπαρια μου.
Κατα δευτερον γραφτηκες στο φορουμ για να με χαρακτηρισεις και αυτο μαλλον χαρακτηριζει εσενα.
Το οτι “ολοι με το που καποιοσ πετυχαινει ψαχνετε να βρειτε ακυρους λογους γιατι το εκανε” ειναι νοοτροπια σκυλα/ακροατη χατζηγιαννη.Ναι δε συνηθιζω να μασαω οτι με ταιζουν.Εσυ εχεις καθε δικαιωμα να το κανεις.
Δεν ειμαι της λογικης “Επειδη ειναι Ελληνας,μπραβο και σουπερ γαμαουα,και α και ου”.Στα παπαρια μου κιολας.Τωρα σας επιασε η περηφανια του Ελληνα.
Σας πηδανε απο το πρωι ως το βραδυ,σας δινουν ενα ξεροκομματο κι εσεις χοροπηδατε σαν τα κατσικια για να βγειτε απο τη μιζερια σας.Δικαιωμα σας δε σας κατηγορω.Μη με κατηγορειτε ομως κι εσεις που δε γουσταρω να συμμετασω σε αυτο το πανηγυρι σας :wink:

ρε μπας και ειναι ο ιδιος ο γκας;;;:stuck_out_tongue:

Mπα…
Επειδη κ Γκους ειναι και ωραιο παιδι παιζει να ειναι και απο τους “αλλους” οπαδους :lol::lol::lol::lol:

Χαχαχαχαχαχα καημενε φυσικα και δε μασας οτι σε ταιζουν αφου με τη νοοτροπια του να το παιζεις συνεχεια υπερανω και αντι τα καταπινεις αμασητα. Για την ελληνικη περηφανεια μιας κι εσυ αντιπροσωπευεις το μεσο Ελληνα ε δεν το νομιζω… Στα πανηγυρια μπορει να μη συμμετεχεις αλλα σιγουρα εισαι γι αυτα. Οσο για το φλορουμ γραφτηκα γιατι δεν αντεχα τις βλακειες που ελεγες αν και προσπαθωντασ να μου απαντησεις ειπες ακομα χειροτερες μιας και τιποτα δεν ηταν σχετικο μ’αυτα που ειπα (δε περιμενα παντως να απαντησεις με τη μια-ολη τη μερα μαυτο ασχολεισαι?) Αν και ειμαι σιγουρος οτι καταλαβες τι ελεγα και μαλλον τσουζει. Τεσπα εγω αυτα ηθελα να πω αιντε και κομμενες οι βλακειες.

α)Aν το επαιζα υπερανω δεν θα ελεγα “παιρνω πιπες στους ταδε ελληνες καλλιτεχνες”
β)Με τη δικη σου λογικη,απο τη στιγμη που δε συμφωνεις μαζι μου λες μαλακιες και εισαι για τα πανηγυρια.
γ)Δεν καταλαβα τι ελεγες γιατι απλα δεν καθησα να διαβασω ολο το ποστ σου λογω του υφους σου.Αν ανοιξω το δικο μου βωθρο θα κλασουμε στα γελια πιστεψε με.
δ)Αν πιστευεις λοιπον οτι ο κοσμος της μουσικης ειναι αγιος,δεν υπαρχουν λαδωματα κλικες κτλ τοτε μαλλον ζεις σε αλλη χωρα.Στη χωρα που ζω εγω λαδωνεις για να βρεις δουλεια,για να παρεις ψηφο,για να παρεις μια αιτηση σε μια μερα αντι σε ενα μηνα,για να κλεισεις ραντεβου στο ικα σημερα και οχι σε 3 μηνες,για να γινει μεταγραφη του παιδιου στην αθηνα και οχι στην Κοζανη που περασε επειδη δεν εχεις λεφτα να το συντηρησεις,για να περασεις κτεο το αυτοκινητο σου που δεν εχει φρενα.Αλλα για να προβληθει η μπαντα σου ποτε.It’s nice there in Dreamland…
ε)Τελος ειτε το θελεις ειτε οχι ο Γκους ειναι εκει που ειναι ΚΑΙ λογω χρηματων.Ειτε το θες ειτε οχι…

υ.γ αν εχεις μπαντα γραψε 3 μαλακισμενα τραγουδια εντελως για τον πουτσο.Παραγωγη αναλαμβανω εγω.Τα στελνουμε στο Χαμμερ για κριτικη (προσεχε τα τραγουδια θελω να ειναι για τα πανηγυρια) και να δουμε αν αυτο το ντεμακι σου θα μπορεσει να παρει δεκαρακι.(πιστευεις οτι δεν θα μπορεσει…?)

Οι προσωπικές προσβολές σε χρήστες του φόρουμ εκτός του ότι απαγορεύονται ρητά από τους κανόνες, δεν ενδιαφέρουν κανέναν από μας που καθόμαστε και τις διαβάζουμε.

ΜΟΝΟ ον τοπικ από εδώ και πέρα.