Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

edit: σβηστε το pls, ηθελα να παρω το quote και να το βαλω σε αλλο θρεντ.

[SIZE=“5”]DEATHBED ΤΕΛΟΣ 2005-2011[/SIZE]

Από το blog της μπάντας:

[I]"Like all good things, bands also come to an end, and this is the end of Deathbed. The last six years have brought us amazing experiences, great friends and allowed us to fulfill some of our dreams - so a lot of good memories to look back on. Thank you to each and every one of the people we?ve met along the way, who came to our shows, organized them, bought our records & other stuff, lent us a place to sleep, cooked for us or was a part of our story in any other way. We truly appreciate it all!

We still have two more shows to go on so these are the last chances to see us live. Both of them actually offer a screening of Endstand -documentary Fire Inside - erään yhtyeen tarina."[/I]

Μπαντάρα με τά όλα της. Τίμια, παθιασμένη που μας χάρισε μια απίστευτη δισκάρα. Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ που διαλύθηκαν. Ωστόσο πρέπει να νιώθουμε πολύ τυχεροί που η μπάντα αυτή επισκέφτηκε τη χώρα μας για ένα ολοδικό της τουρ, που έπαιξε με τόσες εγχώριες μπάντες, και γενικώς που την είδαμε live. Προσωπικά το λαιβ της πάτρας ήταν ένα από τα καλύτερα που πήγα πέρισυ και γενικώς θα μου μείνει αξέχαστο.

(φωτογραφία από το λαιβ της πάτρας στα πλαίσια του παρακάτω τουρ)

Μετά θα χώσω birds of a coming storm και θα κλάψω υπό τους ήχους των ασμάτων…

ΚΡΙΜΑ, είχαν πολλά να δώσουν ακόμα. Και το λάιβ που είδα εδώ τρομερό.

Λοιπόν σε λίγο καιρό θα σκάσει μπόμπα νέος δίσκος [B]censored sound[/B] και θα κλάψουνε μανούλες. Πληροφορίες “από μέσα” λένε ότι τα νέα τους κομμάτια είναι το κάτι άλλο.

Κυκλοφορία που περίμενουμε πολύ καιρό από μια μπάντα που συγκαταλέγεται [B]ανετότατα[/B] στο top 5 των καλύτερων ελληνικών hardcore μπαντών της δεκαετίας που πέρασε, και παίζει [B]εύκολα[/B] με την πρώτη θέση

Θα κλάψει πολύς κοσμάκης.
[B]
http://www.myspace.com/censoredsound[/B]

Eτοιμάζονται και αρκετά λαιβάκια που θα αναφέρω στο thread: diy συναυλίες, γιατί θέλω να αναφέρω και κάποιες άλλες συναυλίες, και καλό είναι να’ ναι μαζεμένες.

Οld school Hardcore ρεεεεεεε

Έτσι γιατί hardcore δεν είναι μόνο η NY φάση!

Aκόμα είμαι στην αρχή γενικά. Δεν έχω τρελαθεί (είναι νωρίς ακόμη), αλλά παίζει και να μ’ αρέσει περισσότερο από καινούριο [B]trap them[/B]. To [B]anguish [/B]είναι απ’ τα καλύτερα κομμάτια που χω ακούσει φέτος. Φωνητικά άψογα.

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο απ’το Trap them, ξέρω μόνο ότι στη δυάδα “Last of the Rats” και “Harvest of the Carcass” χάνεται το τόπι, η μάνα, το παιδί κλπ.

Πολύ μάχιμος δίσκος.

Darkest Handcraft δυνατό δε λέω, αλλά το new lows με εμπνέει πολύ περισσότερο ν΄ασχοληθώ μαζί του. Είμαστε και fanboy-δες integrity, και την χόλι τεροριά του τη βγάζει, όπως σωστά λες και στο μπλογκ σου. Και πάνω σε αυτό, να πω ότι σε σχέση με άλλες holy terror μπάντες που βγαίνουν τώρα κι έχει τύχει ν’ ακούσω, οι new lows μάλλον τους πατάνε, έυκολα.

για δείτε εδώ!
:smiley:

Μεγάλη μπάλα το φεστιβάλ!!!

Πφφφφφφφ, παράδεισος breakdown, χαχαχαχα!

On topic:

Άκουσα αρκετές καινούριες κυκλοφορίες της Victory. Έχουμε και λέμε…

[B]Emmure - Speaker Of The Dead[/B]

Δε μου έκανε καθόλου κούκου όπως γενικά οι Emmure τόσα χρόνια. Γενικά μέτρια μπάντα in my humble opinion με breakdown στο breakdown μπας και γράψουν κανένα κομμάτι.

[B]The Warriors - See How You Are[/B]

Δυνατό αλμπουμάκι με τον classic μοντέρνο Hardcore ήχο της Victory, ωραίες μελωδίες, δυνατά και catchy φωνητικά.

[B]Dr. Acula - Slander[/B]

Καλή πατάτα και του λόγου του. Ψευτο Deathcore με δήθεν παρτυτζίδικη ατμόσφαιρα και χαβαλεδιάρικα κομμάτια. Δε με έπεισε με τίποτα και γενικά είναι από τις τέρμα αδύναμες κυκλοφορίες της Victory.

Γιατί;

Γιατί μπορώ…

Ναι μωρέ… απλά η Victory ήταν στα τοπ της πριν 10 χρόνια.
Από τότε και μετά δεν κυκλοφορεί και τόσο καλές κυκλοφορίες.
Αν θες ποιοτικό hardcore σήμερα ψάξε στη Deathwish! :wink:

QFT

Εχει ακόμα να προσφέρει πάρα πολλά πράματα και για πολύ καιρό ακόμη.

Ορισμένες φορές προσπαθώ να βρω κάποιο ψεγάδι γι’ αυτήν και τις μπάντες της, αλλά συνηδειτοποίω, ότι ακόμα, κάτι τέτοιο είναι σχεδόν αδύνατο.

Ντάξει, στη Victory δεν πάω για την ποιότητα άλλωστε. Πάω για easy listening και ωραίες καταστάσεις. Μην ξεχνάμε ΄το έχει βγάλει πάρα πολύ καλά άλμπουμ όπως Farewell To Freeway, Silverstein, The Autumn Offering, Within The Ruins, Otep… Γενικά αρκετά καλό πράμα.

Έσκασε νεο Integrity.
Δεν λέω τίποτα άλλο!\:D/

Μαλάκες την προσοχή σας! Από χθες, που τους τσέκαρα λίγο στο νετ για να’ χω μια ιδέα στο live, που τους είδα live, που τους βάλαμε στο αμάξι γυρνώντας, που λιώνω το cd που αγόρασα στο σπίτι, έχω μείνει μαλάκας8O8O

[B]Μy Distance - standing against the odds (2010)[/B]

Απ’ ότι φαίνεται έχουμε μια γαμάτη κυκλοφορία από μια γαμάτη μπάντα, τους ιταλούς [B]My Distance[/B]. Πρώτο άλμπουμ από τη μπάντα, η οποία μετρά 2-3 χρόνια ζωής. Τί παίζουν??? Βασικά θα πως σαν τι μου φάνηκαν…

[B]Μια ανάμειξη του γρήγορου hardcore των comeback kid, casey jones κλπ, στο πιο punk rock (θυμίζοντας αμυδρότατα wilhelm scream) με λίγα post hardcore στοιχεία, μελωδιάρες στις κιθάρες, αρπίσματα, παύσεις και τέτοια.[/B] Ειδικά η κιθάρα ρε, η κιθαρα… Ο τυπος που παιζει εχει γραψει παππαδες!

Το άλμπουμ έχει σχεδόν όλα τα κομμάτια που παίξαν χθες, συν 4-5 ακόμα, σύνολο 11. Συνθέσεις γαμάτες με ωραίους στιχους, κοινωνικοπολιτικους θα έλεγα στο πιο ποιητικό σε μερικά τραγούδια…

Παιδια αν παιξουν στην πολη σας μη τους χασετε! Το live τους απογείωσε, ακόμα κι αν έπαιζαν σε εξωτερικό χώρο που θεωρώ ότι δε τους πάει και τόσο…

[B]http://www.myspace.com/mydistanceband[/B]

Κυκλοφόρισε. Φίλοι που τον αγόρασαν έχουν μείνει μαλάκες. Λίγα κομμάτια που άκουσα στο youtube, είναι κλασσικές κομμάταρες censored sound. Και πολλά κομμάτια ο δίσκος. ΑΑΑΑΑΙΙΝΝΤΕΕΕΕ

Καινούριο pulling teeth