Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Παρομοια φαση με HateForm με πιο Prog καταβολες και πιο σουηδικο ηχο ειναι οι επισης φιλανδοι Naildown.

Πολυ Καλος Δισκος!

Χεχε :lol: Ιδια μπαντα αλλο αλμπουμ!

xώσου :!:

Να 'σαι καλα man! Κοκκινισα τώρα!

Άκη ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα όταν το πρωτοάκουσα. Πραγματικά από το πουθενά, όπως τα λές.

Ωπ! Αυτο δε το χα δει. μμμ… Ψηνεις Κυριακατικα χαρντκορ ξυπνηματα…

οι kickback βιαζουνε απλα!!!

Τι δισκαρα ειναι αυτη ρε παιδες.Να υπενθυμισω οτι εδω εχουμε να κανουμε με
Apollyon και Czral (Carl-Michael Eide) σε ενα σαπιο μειγμα death-thrash.
O Apollyon δινει ρεσιταλ πισω απο το μικροφωνο.O δισκος ειναι μικρος με
τραγουδια mid-tempo και αρκετες γρηγορες στιγμες.Πρεπει να το ακουσετε
για να καταλαβετε οτι οι Νορβηγοι δεν παιζουν μονο καλο black.Τα αργα,στακατα
σημεια του δισκου ειναι απολαυστικοτατα.

Σε οσους αρεσε, ας δοκιμασουν και το In Pains!!! Επισης ασχημο σπασιμο!!!

μια απο τα ιδια oi suicide silence πιστευω!ειναι μια ακομα απο τις υπερσκληρες μπαντες που προσφαταν εμαθαν οτι υπαρχει και το grind-core(μην ξεχναμαι το 2ο συνθετικο…ειναι απαραιτητο στις σημερινες μπαντες) και κατακλυζουν το myspace…εν ολιγοις,μας τα 'παν και αλλοι…και πολυ καλυτερα:D

Χτες ακουσα αυτον τον δισκο και εμεινα μαλακας κυριολεκτικα!
Δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει στο Thread.Δεν ξερω επισης αν πρεπει να το βαλω σε αυτο το Thread!

The Ocean-Precambrian

Ερχονται και για Live!

2 May 2008 20:00
Hydrogios (GR) Thessaloniki
5 May 2008 20:00
Gagarin 205 (GR) Athens

Οσοι δεν το εχετε κανει τσεκαρετε τους!

Υπαρχει topic :slight_smile:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=6025

Υπαρχει συγκεκριμενο τοπικ για την κυκλοφορια…

Χιλια Συγνωμμη!:smiley:


Λοιπόν όποιος γουστάρει atmospheric death, θα γουστάρει και αυτό το άλμπουμ. Τσεκάρετέ το επειγόντως.


Όποιος γουστάρει atmospheric death metal ας τσεκάρει αυτό εδώ! Τα παιδιά τα σπάνε!

Προχτες που δεν ειχαμε ρευμα σκαλιζα τα (λιγα :frowning: ) cd μου και επεσα πανω σε αυτο.

Horrified - Animal

Δικα μας παιδια.Δισκος του 98 ,μικρος σε διαρκεια αλλα γ*μηστερος.
Πολυ ομορφα τραγουδια,ωραιες μελωδιες και γενικα ενα απο τα καλα
αλμπουμ της ελληνικης σκηνης.Βασικα θα το εκθειαζα αλλα πρεπει να το ξανακουσω.
Εδω που τα λεμε δεν νομιζω να υπηρξε φορα που να μην ακουσα ολο το αλμπουμ.
Give it a try!

Υ.Γ. Οποιος μπορει να ξηγηθει κανα λινκ για το ντεμπουτο θα του ειμαι ευγνωμων.

Το εχω σε κασετα…:lol: Φοβερος και πρωτοποριακός δισκος…(Το intro του δισκου ειναι all time classic)…

το animal είναι απο τους αγαπημένους μου δίσκους εκείνης της περιόδου γενικά. Είναι απίστευτο. Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με αυτόν τον δίσκο, καθώς είχε κολλήσει για μεγάλο χρονικό διάστημα στο κασσετόφωνό μου (τότε). Όλα τα κομμάτια μαμούν, τι να πρωτοπείς… το Forbidden Knowledge κάνει την καλύτερη αρχή και σε προϊδεάζει για την συνέχεια, με ένα από τα καλύτερα ρεφραίν που υπάρχουν. Το Ghost που εναλλάσεται μεταξύ ονείρου κ εφιάλτη. Κάποια πιο ήρεμα κομμάτια και μετά ακολουθεί το πορωτικό under the roots. Ο δίσκος κλείνει με το Funny Man, που είναι αρκετά ψυχεδελικό και ανώμαλο, άρρωστα progressive. Είχα κάνει μια αναφορά σε αυτόν κάποια στιγμή και κάπου αλλού (νομίζω στο topic του black). Τεσπά άπειρα respect στον Deathster για αυτή την πρόταση. Για το πρώτο να περιμένεις pm κάποια στιγμή.

Αχα!Καλα θυμομουν οτι καποιος το ειχε αναφερει.
Ακουγα και το SepticFlesh και θυμηθηκα την δισκαρα που αναφερομαστε.

Τελικα το νεο σινγκλακι των In Flames τα σπαει. Μετανοω. Ειμαι περιεργος ν’ ακουσω το δισκο.