Helloween

Το Land of the Free είναι πιο Helloween κι από τους Helloween!!!:!:

Ε ναι! Δισκάρα!!!

Παρτε το χαμπαρι η μιση δυναμη των Helloween ηταν ο Kai… Και μετα ολοι οι αλλοι… Τοτε ηταν πραγματικα [SIZE=“3”]ΜΠΑΝΤΑΡΑ[/SIZE] και τους λατρευω για αυτη την περιοδο…

Για μισες δυναμεις,4/6 δυναμεις,σημαιες,εμβληματα και λοιπα δε ξερω αλλα τo A και το Ω των 80s Helloween ηταν η χημεια και των 5.Αυτο ηταν που τους εκανε ΜΠΑΝΤΑΡΑ οπως λες κι οχι απλα μια μπαντα με μερικα γαμηστερα κομματια.

Συμφωνώ! Δυστυχώς το όλο πράγμα χάλασε…

Ο Kισκος κατεστρεψε τους παλιους helloween!!

Aνιστορητος.

Ανίδεος

Το θέμα χάλασε με την αποχώρηση του Κάι αρχικά, τουλάχιστον για μένα…
Αν και λέγεται ότι αποχώρησε μη αντέχωντας την πίεση, πιστεύω πως ίσως και να είχε χαλάσει και λιγουλάκι η χημεία…:frowning:

Σας ευχαριστω:bounce:

Καλά, δεν σε είπαμε και κάτι :frowning:

Δικιο εχεις σε αυτο που λες, απλα πιστευω πως περα απο το συνολο ο Kai ηταν αυτος που εδινε το κατι παραπανω που κανει μια φοβερη μπαντα, [SIZE=“3”]ΜΠΑΝΤΑΡΑ[/SIZE]:wink:

και

Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας για αυτά τα 2 από τον Άντι, και όχι από Κάι και Κισκ…
Για το δεύτερο πιστεύω πως πολλοί θα το θεωρήσετε ιεροσυλία…και δεν αδικώ κανένα…
Αλλά το άλλο, για ένα περίεργο λόγο πιστεύω πως ταιριάζει περισσότερο στον Άντι παρά στον Κίσκ…

Κοιτα,στο How Many Tears πιστευω οτι τουλαχιστον μπορει να πιασει το συναισθημα που πρεπει.Δηλαδη θα ηταν καλοδεχουμενο σε ενα setlist απο τη μερια μου και πιστευω θα γουσταρα.Να εδω για παραδειγμα αν εβγαινε studio εκδοση με Deris ισως να μου αρεσε περισσοτερο απο το πως τραγουδαει το κομματι ο Κισκ γιατι ο Ντερις στη σκοτεινιλα,στη μελαγχολια και το λοιπα το χει…η ερμηνεια του στο συγκεκριμενο κομματι,στα αυτια μου τουλαχιστον,ειναι πιο κοντινη στου Kai απο οτι οτι ειναι του Μιχαλιου.Βεβαια το original(η μαλλον τη “walls of jericho version” εννοω γιατι το original ειναι το Sea of Fears:p)δε το φτανει γιατι οκ,εκει η ερμηνεια του Hansen ειναι ο σπαραγμος ο ιδιος και η καβλα απεριγραπτη.Το Giants απλα οχι.Δεν ειναι αυτα τα κομματια το φορτε του Δερις.Εχει ποικιλια στην εκφραστικοτητα μεσω της φωνης του αλλα σε επικα/πομπωδη κομματια της Κισκ ερα(που εχουν γραφτει και πανω στη φωνη του στη τελικη)δεν υπαρχει καμια συγκριση.Αυτη η ουρανια αισθηση που βγαζει η φωνη του Κισκ και η μεγαλοπρεπεια της δε μπορει να αναπαραχθει απ’τον Deris ευκολα.

Με στέλνεις λιγάκι, δεν περίμενα να το ακούσω! Ακούω πολλούς να λένε για το how many tears όπου ο Κισκ το αναγένησε, αλλά και ότι στο Live in the UK είναι η καλύτερη έκδοση κτλ…fanboy-λίκια…Και εμένα μου φαίνεται καλύτερος ο Άντι εκεί…αλλά σαν τον ορίτζιναλ Κάι δεν έχει…
Πάλι το Giants από τη πρώτη στιγμή που το άκουσα αυτό μου δημηούργησε, από το Strong and invincible
They know every rule
Seems inconcievable
Anything they do
Μου μοιάζει λές και γράφτηκε για τον Αντι, και με χαλάει η του κισκ φωνή

ΥΓ1: Για μένα ταιριάζει στη φωνή του Αντι, λες να βγουνε και να μου πούνε, “κάτι ήξερε ο Weiki όταν το γραφε!”?
ΥΓ2 Φαντάζεσε Kings will be Kings από Κισκ???

O Weikath είπε ότι θα προτιμούσε για το Treasure Chest την έκδοση του Kiske… Λες να είναι μεγάλος fanboy?

Θα συμφωνήσω μαζί του χωρίς ΚΑΝ να το σκεφτώ…

Δέν νομίζω! Αλλά και πάλι, τι σημασία έχει αυτό; Ο καθένας έχει τις δικές του προτιμήσεις!
Για μένα ο Καί το ερμηνεύει πιο πορωτικά, πιο παθιασμένα ρε παιδί μου, πως να στο πω?
Αυτό που το διάβασες για το Τσεστ? Έχεις λίνκ; Δεν αμφιβάλω αλλά θέλω να δω, τι άλλο είπε, αν είναι συνέντευξη.

Σιξσιξ ειναι λιγο κουραστικο αυτο το βαπτισμα ως “φανμποιλικι” οσων αποψεων ειναι αντιθετες με τις δικες μας.Ειδικα για Helloween,για καθετι που τους αφορα,υπαρχουν 3424234 αποψεις…learn to live with that :stuck_out_tongue: Απο την αλλη Angel αν διναμε τοσο βαση στη κριση του Weiki,θα επρεπε για παραδειγμα να θεωρουμε και το TDR πατατα.Η live version του 89’ ειναι οντως απιστευτη εκτελεστικα(και μονο η κορωνα στο “turns into a suuuun” φτανει δηλαδη)αλλα το ποια χροια ταιριαζει καλυτερα σε ποιο κομματι ειναι θεμα υποκειμενικο,ειναι κυριως πως καταλαβαινει το καθε κομματι ο καθενας.

To fanboy-λίκι δεν το ξεκίνησα εγώ…Ας μην επεκταθούμε για το Dark Ride παραπάνω…ειλικρινά σιχαίνομαι να μιλάω για αυτό το άλμπουμ. Αηδηάζω πλέον απο κόσμο που αναγνωρίζει τα 2 κεεπερ και αυτο. Δεν είπα ποτε μου ότι η version του Κισκ είναι κακή, απλά προτιμώ του Κάι! Όπως είπες στο τέλος είναι και υποκειμενικό θέμα.
Και μπορούμε να μιλάμε μέχρι το 93 για χροιές, αφού δεν ακούσαμε τον Κισκ να τραγουδά την Αντιι-era, αφού είναι ο παλιός!

Σε σενα ομως πηγαινουν οι 2 πρωτες προτασεις.Με τα υπολοιπα απανταω στου Angelcry(μαλλον δε καταλαβες γιατι εγραψα το παραδειγμα με το TDR)και κανω ενα γενικο σχολιο…Εχεις ενα τροπο να πλατιαζεις καθε φορα…