Internet Provider. Ποιον?

Είμαι ένας από τους ευτυχισμένους πελάτες της NetOne, η οποία δυστυχώς τέλη Μαϊου κλείνει. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα πάω. Εσείς τι προτείνετε? Τι έχετε?

[B][SIZE=“7”]ΟΧΙ[/SIZE][/B] στην forthnet

Από εκεί και πέρα έχω ακούσει καλά λόγια γενικά για cyta και hol και κάπου εκεί θα πάω κάποια στιγμή και εγώ.

Ον Τέλεκομ από δω, γενικά δεν έχω παράπονα (άλλωστε πριν ήμουν στη… Βιβόντι :?) αλλά ρε πούστη μου μην καθυστερήσεις να πληρώσεις λογαριασμό, στο κόβουν στην ψύχρα οι καριόληδες φραγκοφονιάδες.

Πολλοι λενε οχι 4νετ, αλλα εγω 4 χρονια κοντα στην εταιρια δεν ειχα ποτε ΚΑΝΕΝΑ προβλημα.

Τηλεφωνο δεν εχει πεσει ουτε μια φορα στα 4 χρονια, Ιντερνετ πραγματικα μια στο τοσο να μην εχω & απο ταχυτητες κομπλε.

Η σωστή ερώτηση είναι σε ποια περιοχή μένεις. Ανάλογα την περιοχή άλλες έχουν τα πλεονεκτήματα τους και άλλες τα μειονεκτήματα τους.
Ρώτα στην πολυκατοικία σου τι έχουν οι άλλοι, αν είναι ευχαριστημένοι κλπ κλπ και πράξε ανάλογα.

Θα έτυχες σε καλή περιοχή γιατί όχι μόνο έχω χοντρό πρόβλημα με την ταχύτητα αλλά έχει κόβεται σχετικά συχνά και μου σπάει τα νεύρα. Έχω δει μάλιστα πολλές φορές σε διάφορα blog διαμαρτυρίες για την εν λόγω εταιρία.

Τηλέφωνο πάντως όντως δεν είχα πρόβλημα μέχρι σήμερα. Στο ιντερνετ είναι το πρόβλημα. 'Άσε που εδώ Σέρρες υπάρχει ένας τεχνικό μόνο ο οποίος με έχει γράψει στα αρχίδια του πολλές φορές που είχα ζητήσει.

Το κακό είναι πως Σέρρες Hol Cyta τώρα δημιουργούν το δικό τους δίκτυο και τους περιμένω για να αλλάξω.

θενκς για τις απαντησεις μεχρι τωρα

νεα σμυρνη θα μενω σε λιγο καιρο και δεν ξερω τι παιζει στην πολυκατοικια.

για 4νετ και νεα σμυρνη/ καλλιθεα εχω ακουσει καλα λογια

οποιος ξερει κατι παραπανω, ας πει

Πραγματικά περίεργη περίπτωση η Φόρθνετ, εγώ βέβαια δεν είχα ποτέ αλλά δεν παίζει εταιρεία να προκαλεί τόσο αντικρουόμενες αντιδράσεις. Από άλλους έχω ακούσει το χειρότερο βρίσιμο και από άλλους να στάζουν μέλι, όλα κομπλέ κτλ.
Εδώ που τα λέμε βέβαια δεν είναι η μόνη αλλά μάλλον το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα, γιατί γενικά αν το πας στις μαρτυρίες δε βρίσκεις άκρη. Π.χ. ο Ντεντ λέει ότι ακούει καλά λόγια για HoL, αλλά αν ρωτούσε τους γονείς μου θα του λέγανε “τρέξε να σωθείς, μακριά απ’ αυτούς τους απατεώνες”.

Forthnet δεν εχω καμια ιδεα.

Η Conn-x παντως ειχε (δεν ξερω αν εχει ακομα) ενα σιχαμενο λευκο
ρουτερ που απαξ και το αλλαξεις ξεχνας ολα τα προβληματα σταθεροτητας
του ιντερνε.

Εγω Hol εχω και δεν εχω κανα μεγαλο παραπονο.
Τις πρωτες μερες συνδεσης ειχε κατι ψηλοπροβληματακια αλλα μετα
σταθερο ιντερνετ,το τηλεφωνο κανενα προβλημα και γενικα ολα κομπλε.

Mια χαρα ηταν η 512 και μετεπειτα 1024 της Vivodi στην Πατρα παντως.
Παρα πολυ ικανοποιημενος.

Αν και αυτο που λεει ο Nihilist ειναι το πιο σωστο.

4net για Καλλιθέα συγκεκριμένα ξέρω και γω ότι έχει πολύ καλό δίκτυο. Για Νέα Σμύρνη δεν έχω ακούσει κάτι να σε βοηθήσω, ρώτα και τίποτα γνωστούς αν έχεις εκεί. Αν και είναι αρκετά μεγάλη περιοχή.

Οπότε Κοσμά αν δεις και το τελευταίο ποστ μου θα συμφωνήσεις μαζί μου ότι εν τέλει, δεν υπάρχει καμιά απολύτως σιγουριά όταν μιλάμε για τηλεπικοινωνίες…

http://www.adslgr.com/

Μπες ριξε μια ματια σε αυτο το φορουμ

θα βγαλεις μια ακρη.

Obviously, η ποιότητα στις τηλεπικοινωνίες εξαρτάται από υπερβολικά πολλούς παράγοντες για να μιλά κανείς με σιγουριά.

Για Θεσσαλονίκη θα πρότεινα εύκολα HOL. Αξιόπιστη, δεν είχα πρόβλημα συνδεσιμότητας ή ταχυτήτων ποτέ, μου αντικατέστησαν δωρεάν το router όταν τα τίναξε και το πιο σημαντικό δε σε πρήζουν για ανεξόφλητους λογαριασμούς, παρά μόνο αν μαζέψεις 2-3 από δαύτους

θενκς μαν

Έχω forthnet από το 2006 που βγήκε το πρώτο σοβαρό πακέτο dsl χωρίς ογκοχρέωση κλπ. και δεν έχω ούτε μισό πρόβλημα. Δεν χρειάστηκε να πάρω ποτέ τηλέφωνο, η σύνδεση δεν διακόπηκε ποτέ, οι ταχύτητες μια χαρά (πάνω από 1ΜΒ/s πλέον).
Ήταν και η πρώτη εταιρία που έστησε το δικό της δίκτυο.
Βέβαια αν αργήσεις καμιά βδομάδα να πληρώσεις σου κόβουν τη σύνδεση.

Εμένα το μόνο πρόβλημα της Forthnet είναι ότι όταν βρέχει διακόπτεται η σύνδεση για μερικά λεπτά. Κατά τ’ άλλα κομπλέ.

Εχω αλλαξει αρκετες, ξεκινησα με conn-x που δεν ειχα κανενα προβλημα, ΠΟΤΕ.

Εβαλα χολ για 2 χρονια και επισης ολα κομπλε, μεχρι που αλλαξα για vivodi λογω τιμης και τον επιναμε κανονικα, ουτε συνδεση ιντερνετ ειχαμε ουτε τηλ, ειχα μαθει τους τεχνικους στο τηλεφωνικο κεντρο με τα μικρα τους ονοματα. Υπαρχει ακομα ε; Καλο κλεισιμο ευχομαι.

Τωρα φορθνετ, εχει καποια σκαλωματα η συνδεση ανα διαστηματα, αλλα οχι συχνα.

Απολες προτιμω χολ. <3

λολ οταν ειχα χολ τα πληρωνα ολα μαζι μια φορα το εξαμηνο κι αν. =|

forhnet και εδω…λαρισα…
απο τότε που την έβαλα δεν εχει υπάρξει ουτε ένα πρόβλημα…και το download είναι πάντα στο 1,2-1,3…βέβαια εχει σχέση η περιοχη…

Και εγώ forthnet έχω στις Σέρρες και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Στην Θεσσαλονίκη πάλι στο σπίτι των γωνιών μου που μένω στις διακοπές έχω Tellas και έχω μερικά προβληματάκια