Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Ρε μαλάκες δεν μπορώ! :joy: :joy: :joy:

1 Like

Εντάξει εδώ το λάθος στην ουσία είναι η λέξη "αλμπουμ " ενώ θα έπρεπε να ήταν “τουρ”. Συμβαίνει…

1 Like

:grin:

6 Likes

Μάγκες μπήκα να γράψω πρώτη φορά γιατί πραγματικά τρομάζω. Τρομάζω που σκέφτομαι τι θα ειχε γινει αν έπιανε καμία φωτιά προχθές. Τρέμω ειλικρινά για το τι θα συνέβαινε. Αυτα για όσους, μπροστά στην τεράστια συναυλία που βιωσαμε, υποβαθμίζουν την απαράδεκτη οργάνωση και την προχειρότητα που διαχειρίζεται η διοργανώτρια εταιρεία τέτοια events. Και φοβάμαι ότι μόνο με νεκρούς θα βάλουν κάποιοι μυαλό. Ειλικρινά πολλές φορές τις δύο τελευταίες μέρες αναρωτιόμουν τι θα μπορούσε να συμβεί σε περίπτωση που κατι πήγαινε στραβά και βλέποντας τι γίνεται στη Ν. Μακρη θεωρώ ότι μόνο η τύχη μας έδωσε. Νομιζω οτι ολοι(περιοδικα,site,forum) πρεπει να στηλιτευουν αυτη την πρακτικη και σιγα σιγα να γυρναμε την πλατη και να καταγγελουμε τετοιες συνθηκες. Στο βωμο του κέρδους καποιοι ειναι αδιστακτοι. Στο terravibe τοσος κοσμος ειναι εγκλημα. Αυτα καλή τύχη σε όσους ψάχνουν δικούς τους ανθρωπους και μακάρι αύριο να είμαι μια καλύτερη μέρα

17 Likes

Μεταξυ μας αυτο συμβαινει στα περισσοτερα λαηβ στην Ελλαδα, πχ οταν εβλεπα 30 χιλιαδες κοσμο ακινητο στην ουρα για να βγει απο το Καλλιμαρμαρο απο 2 πορτουλες το ιδιο σκεφτομουν, η στο επομενος σολνταουτ στο Γκαγκαριν πχ.

1 Like

Πάντως αυτό το πράγμα, να εμφανίζονται καινούρια μέλη του forum που να επαναφέρουν τη κουβέντα στα της ελλειμματικής ασφάλειας του χώρου μόλις πάει να “λοξοδρομήσει” οπουδήποτε αλλού, είναι πραγματικά αξιοθαύμαστη σύμπτωση!

1 Like

Φιλε πεθαιναν ανθρωποι ολη νυχτα, συγγνωμη που σου χαλασαμε την πορωση.

1 Like

Μα τωρα που υπαρχουν αυτα τα τραγικα γεγονοτα πρεπει να υπαρχουν και αυτες οι κουβεντες… Πρεπει επιτελους να γινει και επιτελους να υπαρχει προληψη απο ολους και κυριως απο το κρατος αλλα και τους ιδιους τους πολιτες … Χρειαζεται παιδεια απο το σχολιο και οπως για σεισμους ετσι και για πυρκαγιες …Κουραγιο σε ολους …

4 Likes

Συμφωνώ. Αλλά και στην Αθήνα όσοι πήγαμε νωρίς και εύκολα μπήκαμε, και μπύρες πήραμε χωρίς ουρά και καλή θέση είχαμε. Όσοι ήρθαν μόνο για να δουν Maiden έφαγαν μεγάλη ταλαιπωρία. Βέβαια μας πήρε και εμάς η μπάλα διότι φάγαμε τα 45 λεπτά καθυστέρηση να αρχίσουν οι Maiden.

Γενικά αξίζει να πας Βουλγαρία αν είσαι από βόρεια ελλάδα γιατί θα ξοδέψεις πάνω κάτω τα ίδια για τη μετακίνηση και τη συναυλία αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι πιο φτηνά. Εμένα προσωπικά με βολεύει να παίζουν και στις 2 χώρες γιατί συγροτήματα που γουστάρω τα βλέπω 2 φορές :slight_smile:

Και για να μην τρελαινόμαστε όπου έχει πολύ κόσμο έχει ταλαιπωρία. Ακόμη και στο τέλεια οργανωμένο Wacken. Το μεγάλο πρόβλημα με τη Μαλακάσα ήταν η έλλειψη οργάνωσης που οδήγησε σε μεγαλύτερη ταλαιπωρία από την αναμενόμενη αλλά και η έλλειψη ασφάλειας. Πραγματικά αν είχε πιάσει φωτιά θα είχαμε καεί ζωντανοί και θα είχε ποδοπατηθεί κόσμος.

1 Like

Τίποτα δεν πρόκειται να γίνει. Του χρόνου καλοκαιριάτικα θα είναι 40.000 άτομα στη Μαλακάσα στη συναυλία των Metallica.

1 Like

Για να βάλει ο επιχειρηματίας μυαλό στην Ελλάδα σε οτιδήποτε πρέπει να πονέσει πολύ στην τσέπη…
Δεν ισχύει πάντα αλλά πιάνει στις περισσότερες…

2 Likes

τον έχουμε τιμωρήσει πολλές φορές τον συγκεκριμένο , σε κάτι αστεία lineup πριν λίγα χρόνια

Αλλά το "έβαλε μυαλό " πήγαινε στο να φέρει καλύτερα συγκροτήματα π.χ.

Για να τον πονέσεις στην τσέπη θα πρέπει να μποικοτάρεις ένα μεγάλο όνομα . Δυστυχώς δεν έχω την δύναμη να μην πάω να δω Μεηντεν ή Μεταλλικα ( αν φέρει ) .

2 Likes

Αν και μόνο διάβαζα τα ποστ αθόρυβα πατώντας λαικ, είπα να πω και εγώ το κατιτις μου!

ειρήνη υμίν αδέλφια

Κάποιοι σταματήστε τη γκρίνια ! Ζήστε τη στιγμή (ξανά και ξανά βλέποντας τα βίντεο :joy:)

Όσο για Μειντεν :
Δεν είχα την τιμή να τους δω σε λαιβ παλιότερα αλλά αυτό που είδα μου άρεσε πάρα πολύ!
Αυτό το συνεχόμενο τσουτσούριασμα είχα να το ζήσω από την συναυλία των Helloween τον Δεκέμβρη !
Όλο το audiovisual υπερθέαμα που ζήσαμε ήταν σούπερ! :heart_eyes:

Για τις υπόλοιπες μπάντες : άι χαβ νο αϊντία γιατί έφτασα 9 παρά λόγω κίνησης :yum:

4 Likes

Ας γραψω κ γω την εμπειρια αφου χαλαρωσαμε επιετελους:slightly_smiling_face:. Aν και ειχα να παω στο χωραφι απο τη προηγουμενη φορα των Maiden το '11 , τελικα δεν αλλαξαν κ πολλα. Σαρδελοποιηση μετο το περας της συναυλιας οπου ανετα μπορουσε να γινει το κακο λογω συνωστισμου…Εγω με τηγ παρεα ειμασταν Μαλακασα στις 4 μολις βγηκαν οι Monument.Προσωπικα τους ειχα ξαναδει το χειμωνα κ μου αρεσουν.Στη συνεχεια δεν κουνηθηκα απο τη μεγαλη σκηνη καθως ειχα καβατζωθει καλα στο πλαινο καγκελο απο αριστερη μερια κ ημουν μια χαρα. Tremonti δεν μου αρεσαν καθολου.Volbeat οκ απο μακρια οτι ακουγα. Μaiden νομιζω σαν αποδοση ισως ενα σκαλοπατι πανω απο το 2007 οποτε μαλλον η καλυτερη εν ελλαδι εμφανιση.Κοινο πολυ καλο.Αν και ψιλογκριανιαζα που ξεκινουσαν παλι με Αces high καθως το παιζουν τα τελευταια 10 χρονια συνεχεια (περιμενα-ω Be quick) παντα σε γκαυλωνει να τα σπασεις ολα! Κορυφαιες στιγμες Flight-For the Greater-Wickerman!
Υ.Γ A ΡΕ ΑΡΧΗΓΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΣΕ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!
Υ.Γ.1 Α ΡΕ ΒΡΑΣΙΔΑ οσο μποι σε λειπει τοσο τεραστιος εισαι!!
Υ.Γ.2 Ειχα εναν ισραηλινο διπλα μ με τη κοπελα τ κ στο Fear, γυρναει κ με λεει ‘‘Amazing Greeks’’ λογω του χαμου που γινοταν στο εν λογω τραγουδι…
Υ.Γ.4 Τωρα π το σκεφτομαι ποτε περασαν 15 χρονια απο τη πρωτη φορα π τους ειδα…πω ρε φιλε

3 Likes

6 posts were merged into an existing topic: Ειδησεις απο την Ελλαδα

Καλησπέρα σε ολους. Θα ηθελα πραγματικα να γραψω και εγω την εμπειρια μου και τα σχολια μου για το συναυλιακο διημεριο που περασαμε, αλλα πραγματικα θεωρω ότι οι στιγμες που ζουμε τις τελευταίες μερες, με κρατανε στο να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας. Θελω μονο να πω σε ολους οσους αυτές τις ωρες περνανε τις χειρότερες της ζωης τους,καλο κουραγιο και καλη δυναμη.Για την μουσικη θα εχουμε αρκετο χρονο μπροστα μας για να τα πουμε.

11 Likes

Όποιος βρει πουθενά κανένα αξιοπρεπές bootleg ας κάνει την καλή…

Για την συναυλία άλλη φορά γιατί δεν υπάρχει καμία όρεξη πλέον.

1 Like
2 Likes

Τα παραπάνω ποστ μεταφέρθηκαν εδω:

Ρε παιδιά, , παίζει να είμαστε σε χρόνια απόλυτου σκοταδισμού στην ορθόδοξη εκκλησία ;;;

περισσότερο από κάθε άλλη φορά στη νεότερη ιστορία ;;;

Πάντα έτσι ήταν με δαυτους ;;; γιατί είμαι μικρός και δεν θυμάμαι ανάλογα σιχάματα όταν ήμουν μικρότερος

1 Like