Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Οι Άθεοι Συριζαίοι κατέστρεψαν την Ελλάδα :joy: :rofl:

1 Like

Έτσι. Και με τους ενισχυτές να ήταν μόνο, πάλι γκάβλα θα ήταν. Αλλά τα σκηνικά, το κιτσαριό και ο τζέρτζελος επί σκηνής πουλάνε εισιτήρια. Μικρό το κακό.

3 Likes

Δεν ξέρω κανέναν που να πήγε για να δει σόου . Iron Maiden ήθελαν όλοι

Ούτε εγώ πχ είχα ασχοληθεί να δω βίντεο ώστε να ξέρω ότι θα έχει σταυρούς κλπ γι αυτό και πάθαμε χοντρή πλάκα

Μόνο το spitfire είχα δει ότι έχουν στην έναρξη

μας έκαψε κανονικά και με τον νόμο

1 Like

Τι Λωρης Rockwave και αηδιες. Με το ορθοδοξο, θα τα βλεπαμε ολα δωρεαν στο Καλιμαρμαρο.

15 Likes

Φίλε μου εγώ έκανα κανά 20λεπτο έκανα να μπω στο χώρο (πήγα μόνο για maiden στις 8:30) γιατί είχε τεράστια ουρά και άλλα 10 λεπτά να πάρω την κάρτα για να την γεμίσω με λεφτά (minimum 20 λεβα) και άλλα 15λεπτά να πάρω τις μπύρες με αποτέλεσμα να δω aces high και το μισο Where eagles dare από το μπαρ.
Οπότε εγώ δεν αντιλήφθηκα τόσο καλύτερη οργάνωση (πολύ ουρά και στο merchandise).

Ακριβώς επειδή ήταν μέσα στην πόλη το live δεν είχε μποτιλιαρίσματα γιατί όλοι πήγαν με τα πόδια (θετικό αυτό). Και σαν χώρος δε μου άρεσε προτιμώ σίγουρα Μαλακάσα και όντως το απόλαυσα περισσότερο στη Μαλακάσα παρά την ταλαιπωρία που έφαγα.

Το κοινό όπως τα λες. TRAGIC.

Αδυνατώ πραγματικά να κατανοήσω γιατί θάβετε την αλήθεια ε…Ορθόδοξο και τσάμπα και Καλλιμάρμαρο. Μπακστέητζ θα μας έμπαζε όλους. Και τους 36οοο

χαχαχαχα έλεος

Ε όσο ναναι αν μπαίνεις 20.30 και η ώρα έναρξης των Iron Maiden είναι 21.00 λίγο λογικό δεν είναι; Στην Αθήνα αν έφτανες 20.30 μη σου πω τι θα γινόταν…

1 Like

Α και για να αναφέρω ένα fun fact για την ξενερωτίλα των Βούλγαρων, σύμφωνα με την παρέα μου που ήταν εκεί και τις 2 μέρες, η μόνη υποψία pit δημιουργήθηκε στους Limp Bizkit κλώνους, τους Dope. Ναι καλά διαβάσατε. Και μπήκαν μέσα οι σεκιουριτάδες και τους έκοψαν. Στο Painkiller δεν κουνήθηκε φύλλο.

Άρα, εν τέλει για το συχνό δίλημμα Βουλγαρία ή Ελλάδα (ειδικά για τους βόρειους), διαλέγεις Βουλγαρία αν θέλεις να κάτσεις προσεκτικά και να ακούσεις και με λιγότερη ταλαιπωρία και Ελλάδα αν θέλεις να καυλώσεις με κοινό, αλλά με κίνδυνο ταλαιπωρίας.

3 Likes

Δεν υπαρχει περιπτωση να παω Βουλγαρια για συναυλια αν τα ιδια ονοματα ειναι και Ελλαδα,ακομα και τζαμπα να ειναι εκει.

6 Likes

10 Likes

Είμαστε θεούληδες

1 Like

Όχι ρε μλκς,τι είδα Μόλις ρε μλκς??? Εκπομπή Εν κατακλείδι στο αρτ με τον Καρατζαφέρη,αρχίζει με βίντεο από το λαιβ στη Μαλακάσα. Το κομμάτι Π παίζει είναι το Run to the hills,βάζουν στο βίντεο τους ελληνικούς στίχους του Alexander the great και λέει ο Καρατζαφέρης τι όμορφο τραγούδι για τον Μέγα Αλέξανδρο :joy::joy::joy::joy::joy:

13 Likes

Γιατι δεν ετρεχε σε λοφους ο Μεγας δηλαδη? Τι εννοεις? :joy:

5 Likes

Εμ έτσι εξηγείται πως είχε τόσο κόσμο σε μεταλ συναυλία. Ήρθαν οι ψεκασμένοι… :joy:

3 Likes

Εστειλε ο Σαββίδης και ο Πούτιν λεωφορεία από το Αγιο όρος;

Πρωτοφανής η προσπάθεια της Ρωσίας να ρίξει την κυβέρνηση Σύριζα.

4 Likes

Από γραφικότητα καλά πάμε πάντως… :zipper_mouth_face:

1 Like

Να δεις που θα γυρνούσε ο @Clairvoyant σε μπατριωτικά φόρα να διαδίδει φήμες ότι θα παίξουν το Alexander για να γίνει το live sold out

8 Likes

Οι απανταχού φαν των Maiden, όλων των ηλικιών, έδωσαν δυναμικό «παρών» Rockwave Festival και τα live video μέσω των social media έδωσαν μία γεύση από το τι συμβαίνει στο Terra Vibe
Οι Iron Maiden στην Ελλάδα και έχει κυριολεκτικά βάλει φωτιά στο Terra Vibe Park της Μαλακάσσας.

Το νέο άλμπουμ του θρυλικού heavy metal συγκροτήματος που μεγάλωσε γενιές και γενιές με τίτλο «Legacy Of The Beast World Tour», εμπνέεται από το ομότιτλο mobile game και το κόμικ των Maiden.

Μαζί τους φέρνουν set list 16 τραγουδιών, ανάμεσά τους το «The Wicker Man» και το «Sign of the Cross», με έκπληξη το «Flight of the Icarus», που έχει να ακουστεί σε live από το 1986!

2 Likes