Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Η αληθεια ειναι οτι στο fb μεχρι στιγμης εχω δει μεχρι και τη Κουτση Μαρια να παταει ενδιαφερομαι στο event
Εγιναν και οι μειντεν μεινστριμ :joy:

3 Likes

Αν πάει καλά όμως αυτή η συναυλία μπορεί το 19 να δούμε Metallica. Προσωπικά θέλω να έχει πολύ κόσμο…

3 Likes

Μακαρι να ειναι τιγκα, αλλα μακαρι να εχει και Front Of Stage εισιτηρια.

3 Likes

Μεσημεριασε η δευτερα και ακομα τιποτα…
Μαζευω ελιες και κοιταω το κινητο καθε μισαωρο, ανακοινωστε ρε να δουλεψουμε και λιγο, ελεος…

5 Likes

Η αληθεια ειναι αυτη, οτι θα σκασουν παρα πολλοι ασχετοι στην συναυλια. Γνωστος μου ο οποιος ακουει Ελληνικα και απο Maiden ξερει μονο το ονομα τους, μαλλον θα ερθει. Φανταστειτε ποσοι τετοιοι ακομα θα υπαρχουν. Εγω λεω να τους εντοπιζουμε,δεν θα ειναι και δυσκολο και να τους βαζουμε σε circle pit…ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ

Υ.Γ. Ας φερουν και Cavalera Coνspiracy που βγαλανε και δισκαρα. Να τις παιξουμε και λιγο ρε αδερφε…

3 Likes

Ρε μακαρι να ερχονται και ακυροι στις μεγαλες συναυλιες για να πανε καλα και να μας φερνουν μεγαλα ονοματα. Και εμενα πολλοι γνωστοι και φιλοι που δεν εχουν καμμια σχεση με Maiden θελουν να ερθουν και ευχομαι να μην μεινουν μονο στα λογια.

3 Likes

Ναι, θα έρθουν “οπαδοί τουρίστες” και θα πάνε να πιάσουν κάγκελο από νωρίς μέσα στο λιοπύρι. Σοβαρευτείτε μερικοί ρε

1 Like

Μωρε ας ερθει οποιος θελει, ουτε θα απαγορευσω εγω σε κανεναν να ερθει ουτε θα τον κατακρινω. Μπας και μαθουν κι’ολας τι εστι μουσικη, που πανε και ακουνε τα κλαψομουνικα τα Ελληνικα σε ολα τα μαγαζια και νομιζουν οτι ακουνε μουσικη.
Οσο για τα καγκελα που λεει ο chinaski, ε δεν νομιζω ρε φιλε καποιος που ειναι ασχετος να παει μπροστα στα καγκελα να καθισει. Τετοιοι θα ειναι πισω πισω και απλα θα παρακαολουθουν…

1 Like

Καλό είναι που θα σκάσουν και άσχετοι.

  1. Περισσότερος κόσμος, άρα μπορεί να δούμε και άλλα αντίστοιχα ονόματα στο μέλλον
  2. Καλό είναι και οι άσχετοι να γνωρίσουν και αυτή τη μουσική

Και εγώ έχω φίλους που θέλουν να σκάσουν και ξέρουν μόνο το Fear Of The Dark ή άλλοι που άκουγαν πολύ μικροί Maiden και θέλουν να θυμηθούν τα νιάτα τους.
Τώρα άσχετος και να σκάσει από νωρίς μπροστά-μπροστά δεν νομίζω να υπάρχει…

3 Likes

Εγω μίλησα για κάγκελο επειδή υπάρχει κάψα από μερικούς να υπάρχουν ζώνες (ή ότι εννοούν τελοσπαντων) για να πανε οι τρου μεηντεναδες μπροστά για να μην μας παρεξηγήσει κάποιος αν δεν τραγουδήσουμε και το τελευταίο κόμμα των στίχων

3 Likes

Επειδη σε εμενα απευθυνεσαι δεν μιλησα ποτε για τρου Maiden-αδες που θα ξερουν καθε στιχο, αλλο ειπα αλλα δεν εχει νοημα να το εξηγω αφου δεν γινομαι κατανοητος μαλλον.

Δεν είσαι μόνο εσύ, και δεν το λέω με ύφος. Αυτό που λέω είναι πως έτσι κι αλλιώς μπροστά θα έχει “φανατικούς”. Επίσης μην ξεχνάς πως αν είναι φεστιβάλ θα παίξουν κι άλλες μπάντες σε εκείνη τη σκηνή ενώ θα υπάρχει και αρκετό πηγαινέλα.

2 Likes

Καλα κ εγω ελεγα για φροντ αλλα επειδη θα ερθω απο καλαματα αυθημερον και δε μου λεει κατι 30 ευρω πανω αφου θα πληρωσω αρκετα ετσι κι αλλιως.
Και πιο πισω που ειχα δει ντυλαν δεν,ηταν ασχημα, ετσι κι αλλιως μειντεν απο καγκελο εχω δει, οπως κ να χει καλα θα περασουμε

Καλα κατσε να δουμε ποτε θα βγει η ανακοινωση, αυριο ξεκιναει η προπωληση και ακομα δεν εχουμε ανακοινωση, μεχρι τις 12:00 το βραδυ εχουμε ωρα… Μπορει να παιξουν ολες οι μπαντες σε μια σκηνη και να μην εχει πηγαινε-ελα.

Πηγαινέλα θα υπάρχει εκτός κι αν έχεις στην πλάτη σου δεμένο μπιτόνι που κρατάει δροσερή την μπύρα (κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια :stuck_out_tongue: )

2 Likes

ice tea. μονο. αντε και ice-T

χμμμ δεν θα με χαλαγαν να ερθουν και οι Body Count. Εβγαλαν και αυτοι δισκαρα!!!

2 Likes

Φήμες για Body Count confirmed!

Ελπίζω να μην παίξουν ζώνες πάντως, και φέτος που το έκαναν πραγματικά απόρησα. Ειδικά μέχρι απόγευμα που δεν μαζεύεται ο πολύς κόσμος παίζει εγγυημένα εικόνα διαλυμένης διαδήλωσης

Aυριο κυκλοφορουν τα εισιτηρια,4 το απογευμα εφτασε,δεν ξερουμε ακομα ουτε τιμη,ουτε εστω μια σαπορτ μπαντα ! Μαλιστα…

Αν τον είχα δει από το σπίτι μου τον συγκεκριμένο αντί για το Terra Vibe, θα ήταν ακόμα καλύτερα. Θα είχα γλιτώσει τα λεφτά μου και τον χρόνο μου.

Επειδή δεν έχει δει, υπάρχει κάποια ανακοίνωση που να λέει ότι αύριο κυκλοφορούνε τα εισιτήρια;

1 Like