Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

ωραιο αυτο που λες αλλα θα επρεπε να παιξουν πανω απο 20 κομματια . Τετοιες μεγαλες μπαντες δεν μπορουν να μην παιξουν τα “κλασσικα” τους και ας τα εχουν χιλιο ακουσει οι πιο σκληροπυρηνικοι φανς.

Οτι θα ερθουν (με το καλο) παντως ειναι απο μονο του εντυπωσιακο και αρκετο.

1 Like

Πέρα από το σετλιστ το θέμα είναι αν θα είναι και οι Priest μαζί τους…οι οποίοι ανακοίνωσαν σήμερα 2/7 στην Πορτογαλία με headliner Ozzy

Αυτό θα ήταν τεράστια γκάβλα! Αλλά και Legacy Of the Beast με 2-3 Blaze δε με χαλάει. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

μηπως ερθει και απο εδω το ιδιο πακετο ;

Για δεύτερη μέρα ας πούμε; Δεν νομίζω να έρθει ο Ozzy για να είμαι ειλικρινής.

ενταξει λεμε καμια μαλακια να περασει η ωρα. παντως οτικουβεντιαζουμε για το αν θα ερθουν οι maiden πακετο με Priest ή αν θα παιξουν τελικα παρεα με τον Ozzy , το λες και προοδο μετα απο την μουρμουρα που δεν ηρθαν φετος τον χειμωνα οι Helloween.

1 Like

Ολα των Maiden ειναι κλασικα δεν θελω να ακουω βλακειες πρωι πρωι

2 Likes

Οι Priest θα ερθουν στα σιγουρα αλλα δεν ξερω αν θα ειναι ιδια μερα με τους Iron Maiden ή αλλη μερα… Λογικα θα το μαθουμε και αυτο σημερα. Εχω ακουσει και αλλες φημες αλλα κατσε να ανακοινωσουν οι Maiden και βλεπουμε.

1 Like

Αυτό με τους Helloween είναι πικρή ιστορία, τι να πω έχω ακούσει πολλά και γι αυτό, δεν ξέρω.

2 Likes

ναι ρε παιδι μου αλλα στην αναμονη μιας τοσο σπουδαιας ανακοινωσης , αφηνεις πιο ευκολα στην ακρη την προηγουμενη “απογοητευση” .

Ισχύει, για μένα ιδανικό σενάριο θα ήταν Maiden και Helloween πάντως. Όχι ότι με χαλάει το Maiden/Priest βέβαια

1 Like

Ε, αν μιλάω ειλικρινά τότε όσα λιγότερα από το 90 και μετά τόσο καλύτερα :stuck_out_tongue: Aν και δεν θα με χαλάσει καθόλου να ακούσω If Eternity, κανά Paschendale κλπ. Βασικά μιας και είμαι ο μόνος λογικά που δεν τους έχει δει, όσο πιο προβλεπέ μπεστ οφ κάνουν, τόσο το καλύτερο για μένα. Αλλά πραγματικά δεν με πολυνοιάζει, δηλαδή 5 έπη θα τα ακούσω, ό,τι και να γίνει και οι Iron Maiden μαζί με τους Scorpions (που επίσης δεν έχω δει ποτέ!) ήταν το μπάσιμο στον κόσμο του χέβυ μέταλ, οπότε προβλέπεται παλιμπαιδισμός και συγκινήσεις. Εδώ Accept και παραλίγο να κλάψω σαν παιδάκι. Αν παιχτεί το Powerslave την βλέπω την δουλειά.

1 Like

Για το setlist μηπως στηριχτουν στο σετλιστ του παιχνιδιου?

Απορω αφου εισαι μαχιμος τοσα χρονια πως και δεν εχεις δει Maiden και Scorpions, το λες και κατορθωμα αυτο…

Εγώ πάντως δάκρυσα στο Princess of the Dawn το 15!

1 Like

Πρώτη Bayley έχω ακόμα το εισιτήριο άκοπο. Δεν μπόρεσα να ανέβω από Κρήτη. Μετά σπούδαζα έξω και παίζανε όταν γύρναγα Ελλάδα ή ήταν ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ και δεν είχα λεφτά γενικώς στην Αγγλία. Το 2000 επιτέλους λέω θα τους δω και ακύρωσαν στο Rockwave (το έμαθα απέξω, με γάμησε).

Μετά παντρεύτηκα και αραίωσαν πολύ τα ταξίδια. Και το 2008 που ήταν η στιγμή που ΕΠΡΕΠΕ να πάω, ήταν έγκυος η γυναίκα μου και την είδα σύντροφος (λατρεύει και αυτή τους Maiden) και το χάσαμε παρέα. Το μετάνιωσα αυτό μετά :stuck_out_tongue:
Για Scorpions η αλήθεια είναι ότι δεν θα έκανα την υπέρβαση να σκάσω κατοστάρικο (μην ξεχνάμε ότι πρέπει να ανεβοκατέβω από Κρήτη για να δω ένα λάιβ).

Γενικώς έχω χάσει πάρα, πάρα, πάρα πολλά λάιβ που θα έπρεπε να είμαι εκεί (Flotsam, Crimson Glory, Jag Panzer με Ταφόλα, Atheist, Sadus, Cynic, Paradox, Zed Yago, πρόχειρα κάποια που με τσούξανε ελεεινά πολύ).

@shadowking69 Son of A Bitch και Princess of the Dawn κι εμένα ήταν τα σημεία που δεν την πάλευα :slight_smile:

2 Likes

Vic φετος μην τους χασεις παντως, παρε και την γυναικα σου και ελατε Αθηνα να παμε μαζι στο live, αυτο που θα δεις θα σου μεινει αξεχαστο…

4 Likes

Αυτό είναι το σχέδιο! Ρόκιν μίτινγκ εννοείται καλοδεχούμενο! :slight_smile:

5 Likes

Αν έρθει και η γυναίκα σου μαζί, κανόνισε να υπάρχει και δίκη της παρέα κοντά ,γιατί αν βρεθούμε όλοι μας , δεν θα τελειώσουμε την παρλα εύκολα .

2 Likes

Κατά μεγάλο ποσοστό θα είναι και η δικιά μου εκεί, γιορτάζει εκείνη την μέρα, φαν δεν είναι αλλά θα γουστάρει σίγουρα. Δεν έχει ξαναπάει και σε κάτι τέτοιο

που στο μπουτσο είναι η ανακοίνωση;;;

2 Likes