Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Καταλαβαινεις πως αυτοαναιρεισαι ή τσαμπα γραφουμε; Ή το σετλιστ εχει εκπληξεις,αρα ειναι στη λογικη tame a land, ή ειναι προβλεψιμο και δε μπορει να περιμενει καποιος τετοιες εκπληξεις. Δεν περιμενα κατι διαφορετικο αλλά αυτο δε σημαινει πως δεν ειναι μια απο τα ιδια το σετλιστ. Και προφανως δεν ειναι καν στη λογικη του συγκροτηματος τετοιες επιλογες, δεν ηταν ποτε, δε θα μπορουσαν να ειναι τωρα που γερασαν. Και το γνωριζω και θα τους δω με πληρη συνειδηση των επιλογων τους. Αλλα οχι και να μη μπορω να διακρινω αυτονοητα πραγματα. Τεσπα επειδη δεν εχει καποιο νοημα αυτη η συζητηση, χαιρομαι που ενθουσιαστηκες με το σετ, δικαιωμα σου με τι θα καυλωνεις αλλωστε, καλη φαση ετσι κι αλλιως θα ειναι, να περασεις καλα, οπως και ολοι

Εντάξει για Maiden μιλάμε παιδιά, όλοι ξέρουμε τι και πώς. Οκ υπάρχουν κάποιες "εκπλήξεις " κατά τα άλλα ναι είναι κάποια γνωστά που όλοι τα περιμέναμε, όλα καλά.

3 Likes

Tη λογικη των 16 τραγουδιων μπορει να την εξηγησει κανεις? Τοσο δυσκολο ειναι να γινουν 18 ή 20?

ντάξει, ειλικρινά περιμένατε περισσότερες εκπλήξεις; 6 στα 16 τραγούδια είναι εξαιρετική αναλογία.
Προσωπικά,
με Flight of Icarus, For the Greater Good, Sign και Clansman μόνο θα ήμουν υπερ-ικανοποιημένος.
Χαίρομαι που έχει Wickerman και Where Eagles Dare, θα ήθελα κάτι διαφορετικό αφού είναι λίγο πολύ “προβλέψιμες εκπλήξεις” αλλά ΟΚ, μην πάμε και στο άλλο άκρο. 2 καλές εκπλήξεις περίμενα και 2 σαν τα τελευταία 2 που ανέφερα, είχαμε 4+2. Μια χαρά!

2 Likes

Πέρυσι έπαιζαν 15. 2 ώρες στη σκηνή δε βγάζουν μπάντες με τα μισά τους χρόνια.

1 Like

ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ !!! Συμφωνα με το σετλιστ, 6-7 πυρσονια θα χρειαστουν σιγουρα !

6 Likes

Κανόνισε να την κοπανισει πάλι ο Bruce :stuck_out_tongue:

4 Likes

Ναι,Αργεντινη,Χιλη κτλ κτλ την κοπαναει?? Εδω εχει κομπλεξ ρε ο ανθρωπος με το φτυσιμο,με την κιθαρα και με τον που τον πρηζουμε για το Αλεξαντερ !! Στη μαπα θα τις φαει αν κανει οτι φευγει :grinning:

2 Likes

Με 2 ακόμα εκτός των στανταρακίων θα ήμασταν ακόμα πιο καυλωμένοι αλλά δεν πειράζει.

Εγω στο πρώτο μισό απλά θα κλαίω προσηλωμένος και στο 2ο μισό θα ορμήξω για πανηγυρτζίδικα σκηνικά, θα γίνει ΧΑΜΟΣ!

8 Likes

γαμώ τα κινητά σας μπουστηδες που βλέπω τον Murray λες και παίζει απέναντι μου :stuck_out_tongue:

Να πούμε κάπου εδώ ότι το σετλιστ είναι αρκούντως ανθεμικό . Σκεφτείτε κάθε ρεφρεν και εμάς σαν κοινό ( αν σταθούμε στο ύψος μας ) . Ρίγη

4 Likes

Μαλακες αν τελικα ερθω θα ειμαι με εναν φιλο μου που τους εχει δει μονο μια φορα στη ζωη του. Το '88 στη Νεα Φιλαδελφεια :joy:.

6 Likes

Ουτε κρυο, ουτε ζεστη το σετλιστ, εβγαζα ανετα 4-5 χωρις να νοιαζει ποιο θα μπει στη θεση του

Με τέτοιο σόου όμως θα μείνουμε εντελώς μαλακες μου φαίνεται

4 Likes

katarxas i proti 5ada einai ilani na mas steilei olous sto KAT. Aces High kapakia Where Eagles Dare meta 2 minutes Clansman kai Trooper? den yparxei auto.

2 Likes

Flight Of Icarus,Iron Maiden,Run To The Hills ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ τα βρισκω αδιάφορα και θα τα αλλαζα με Rime of the ancient mariner,Phantom of the opera και Children of the damned.Γενικα παντως η λιστα γαμαει.

Ε όχι και το flight …όταν το έπαιξε ο bruce στα προσωπικά του λαιβ έγινε σεισμός ! το run επίσης κομματάρα αν και έχω κουραστεί να το ακούω , το ομώνυμο θα συμφωνήσω ποτέ δεν μου άρεσε

ta opoia (auta pou 8a 8eles na deis) ta xoume dei kai auta live sto prosfato parel8on (ego toulaxiston den 3ero an eisai megalos i mikros ilikiaka giafto to leo).

Επισης,αντι του The wicker man θα προτιμουσα Blood brothers

Wat?

To Icarus αδιαφορο?

Το RttH ειναι highlight στα live τους.

ΟΚ το καταλαβαινω, αλλο να εισαι σουπερ φαν που τους εχει δει 10 φορες και εχει μπουχτισει καποια πραγματα, και εγω στο θρεντ των Μεταλλικα λεω ποσο θα γαμαγε ενα σετ με κομματια μονο απο Load Reload αλλα δεν φτανουμε στο σημειο να πουμε οτι το Master ειναι μετριο ξερω γω.