Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Χαλάλι η κάθοδος στο λιοπύρι! Μόνο για Maiden!

1 Like

Κλασικα κακη διαρκεια σετλιστ για headliner (1:45) με γαματη επιλογη τραγουδιων. Εμεινε τελειως απ’εξω το Somewhere In Time και το Killers.

Θα μπορούσαν να είχαν βάλει και το be quick αντί του aces high

1 Like

Εντάξει, καλά θα περάσουμε! λες και υπήρχε αμφιβολία

3 Likes

Πάλι καλά να λέμε που τους έφεραν μετά από τοσα χρονια

1 Like

Γαμω θα περασουμε και «μονο μειντεν» και λοιπα γραφικα, αλλα σετλιστ «μονο με αουτσαιντερς»;;; Εκτος απο flight of icarus δεν υπαρχει ουτε μισο εξ αυτων.

To setlist σπέρνει! Είναι ο,τι πρέπει για να αφήσει όλους ικανοποιημένους. Εμένα πολλοί φίλοι θέλουν πως και πως να ακούσουν το Fear Of The Dark.

1 Like

TIS POUTANAS 8A GINEI. mono MAIDEN re MOUNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

3 Likes

Μα είναι λογικό

Το ότι είναι χιτακια δε σημαίνει ότι δεν είναι κομματάρες

Δλδ, αλίμονο, δεν θέλουμε το hallowed be thy name πχ ;;;

1 Like

Ίσως να έβλεπες το σετλιστ πριν γράψεις;

Sign of the cross, Revelations, For the greater…, Clansman, στανταράκια σαν να λέμε, δηλαδή σε κάθε λάιβ μετά το FotD και το NotB πετάνε και ένα Revelations και λέει ο κόσμος “πω ρε μαλάκες, όχι πάλι αυτό, έλεος :”")

Περιέργως εγώ χάρηκα για το sign of the cross παρόλο που κι αυτό το έχω ακούσει/δει live. Επίσης κανένα από το BoS;

3 Likes

Ρεεεε Revelations και Flight of Icarus λεμεεεε, της πουτανας θα γινει!

2 Likes

Εντάξει σε αυτά θα χύσω μπάμιες

2 Likes

Στο ενδιάμεσο όμως να τραγουδάμε κοτ σαμγουερ ιν τάημ :yum:

3 Likes

Προφανως αφηνω την ειρωνικη διαθεση του ποστ σου να πεσει κατω,κατανοω πως μαλλον εισαι στον 7ο ουρανο αυτη τη στιγμη, αν και δεν βλεπω το λογο περαν της οπαδικης λολ νοοτροπιας. Το σετλιστ ειναι καραπροβλεπε, αλλα ας χαρεις που παιζουν το «σπανιο» σινγκλακι του bnw και τα «εντελως αγνωστα» της εποχης μπειλι

Με αυτό τον καημό θα πάω…

Ρε kbil, γράφεις ότι δεν υπάρχει ούτε μισό αουτσάιντερ, σου απαντάω με τα κομμάτια, τι σκατά περίμενες πραγματικά, To Tame A Land ξέρω γω; Εσύ το λες “καταπροβλεπέ”, εγώ έχω γράψει ήδη ότι εκτός από τα γνωστά “καραπροβλεπέ” κομμάτια παίζουν κομματάρες που δεν τις περίμενε κανείς, προφανώς εκτός από σένα, οκ, σόρυ κιόλας

ινβ4 “τις περίμεναν όλοι, είχαμε δει το βιτρώ”, ναι οκ δεν εννοώ αυτό :")

Ρε γιατι τρωγεστε σε καποιους αρεσει σε καποιους οχι. εγω που εχω να τους δω απο τοτε που επαιξαν απο τα 4 πρωτα καραγουσταρω, ο αλλος που απο τοτε μπορει να τους εχει δει εξωτερικο αλλες 5 φορες του φαινεται προβλεπε δεν ειναι παραλογο. Αποψεις…

2 Likes

Εννοείται πως είναι κομματάρες! Και εγώ θέλω πως και πως να τις ακούσω! Απλά αναφέρω ένα κομμάτι που εδώ ίσως πολύ να το έχουν “βαρεθεί” πόσο το ζητάει ο κόσμος.
Εγώ είμαι υπερευχαριστημένος από τη Setlist, έχει πολλά αγαπημένα μου κομμάτια που μερικά ίσως να μην περίμενα να τα ακούσω.

1 Like

Είμαι ο πρώτος που τους κράζω γιατί δε βγάζουν το γαμημένο το Number Of The Beast και γιατί έπαιξαν Fear Of The Dark στην επετειακή περιοδεία και γενικά οκ, τεράστιο μειονέκτημα το ότι κάνουν μηδενικές αλλαγές στο σετλιστ τους.

Αν τώρα κάποιος βλέπει ΑΥΤΟ το σετλιστ και το βγάζει “τελείως προβλεπέ”, οκ, απλά διαφωνώ και δε θα κάτσω καν να εξηγήσω 3η φορά γιατί, peace out (!)

5 Likes