Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Ελπίζω να μην έχουμε φάει πολύ μεγάλο δούλεμα.

Ελπίζω και το stage να είναι διαφορετικό και όχι μια από τα ίδια. Θα ήθελα κάτι στο στιλ της seventh tour του 1988 με τις διπλές εξέδρες

Επειδη εχω παρα πολλα χρονια να τους δω ενα προβλεπε σετ δεν θα με χαλασει τοσο, αυτο που θα με αποτρεψει ειναι ενα σετ βασισμενο στα 3 τελευταια που δεν εχω ασχοληθει.

Οχι ρε,ποια 3 τελευταια…Θα κλαψουν μανουλες 20 Ιουλιου ! :japanese_ogre:

Out of the silent planet να γκρεμιστούν τα τσιμέντα…

4 Likes

Παντως το σετλιστ που βλεπω τωρα στο setlist.fm (δεν ξεω αν ειναι το ιδιο που λετε) μια χαρα μου φαινεται :sunglasses:

Be quick or be dead να αναψω 5 πυρσους σε καθε χερι !!!

4 Likes

Αυτό είδα κι εγώ, οκ μια χαρά είναι απλά για μένα ας πούμε που τελευταία φορά τους είδα το 2000 δεν με τρελαίνει να ακούσω το Clansman όπως τότε. Όχι ότι θα με χαλάσει κιόλας βέβαια

Δεν νομίζω να είναι αυτό.

ούτε εγώ αλλά κακά τα ψέματα, φαντάζει πολύ κοντινό με την πραγματικότητα

εμένα με χαλάει γιατί

λείπουν κομμάτια απ το Somewhere in Time

απ την άλλη μου φαίνεται δύσκολο να μην βάλουν έστω 1

Ελπιζω σε Αλεξαντερ αυτη τη φορα.

2 Likes

και σε deja vu , γουαη νοτ

4 Likes

Ανεξάρτητα από το αν θα το παίξουν ή όχι (οι Maiden δεν έχουν παίξει ποτέ live κομμάτι που δεν έπαιζε ούτε στην περιοδεία για τον δίσκο του) , προσωπικά τον Αλέξανδρο τον θεωρώ το πιο αδύναμο τραγούδι του Somewhere.

2 Likes

Ναι ρε συ , απάντα σοβαρά :stuck_out_tongue:

Εμένα απ την άλλη αρέσει πάρα πολύ το Αλεξαντερ . Βρίσκω το ιντρο μαγεία όπως και το σολο κάπου στην μέση. Ωραία ατμόσφαιρα δοσμένη μέσω μιας ανατολίτικης αύρας και ολίγον τι dreamy

3 Likes

Μετά το Caught Somewhere in Time και το Loneliness, για μένα είναι αυτό. Αλλά ναι, αποκλείεται να το παίξουν.

1 Like

Νταξει το σολο γαμει και γενικά η ανατολίτικη κλιμακα στις κιθάρες. Εκει που σολαρει ο smith είναι έπος. Πάντως μου κανει τρελή εντυπωση που πολλοί ξένοι σπαμαρουμ σε κάθε post των maiden και ζητανε alexander

Βγαινει το σετλιστ σιγα σιγα

Aces High
Where Eagles Dare
2 Minutes To Midnight
The Clansman
The Trooper
Revelations
For The Greater Good Of God
The Wickerman
The Sign Of The Cross
Flight Of Icarus
Fear Of The Dark
The Number Of The Beast
Iron Maiden
The Evil That Men Do
Hallowed Be Thy Name
Run To The Hills

4 Likes

spoiler please thank you

Απλά γαμηστερό σέτλιστ, δεν πιστεύω κανείς να περίμενε να μπουν μόνο αουτσάιντερς και να μην ακούσει το fear ξέρω γω, αλλά μαλάκες, τι παίζουν. Μόνο κλάμα, 2 μήνες ακόμα ρε μουνιά

5 Likes