Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Τι λετε ρε παιδια? 25Κ οντως? Μου φαίνεται φοβερος αριθμός για Μάη μήνα πόσο μάλλον εν έτη 2018! Συνήθως οι μισοί τα παίρνουν στην αρχη και οι άλλοι μισοι τελευταίες 2 βδομάδες. Τι να πω μακάρι, και να είμαστε λαος να γίνει της ποπης

2 Likes

tis popis 8a ginei kai as imaste mono 10 atoma, but it’s true the more the merrier. UP THE IRONS

4 Likes

αν το νούμερο ισχύει , προβλέπω για 3η συνεχόμενη φορά να ακούσω λαηβ Μεηντεν αλλά να μην δω :stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 Likes

'Ελα ρε, ένα από τα λίγα καλά του terra vibe ειναι οτι σκηνή φαίνεται καλά, όπου και να σαι

2 Likes

ενώ έχεις δίκιο και συμφωνώ, το έχω παρατηρήσει σε evanescence πέρσι αλλά στον συνωστισμό μειώνεται πολύ η δυνατότητα αξιοπρεπούς θέασης

( π.χ. Machine Head - Ozzy / Maiden 2011 - πιο πριν Slipknot βέβαια ήταν καλά και απ τις καλές συναυλιακές εμπειρίες μου )

Εντιτ : Τώρα που ξανασκέφτομαι , ίσως φαίνεται να γκρινιάζω αλλά οκ, μακάρι να γίνει πανικός δεν είμαι τόσο αντίθεος όσο δείχνω

Νομιζω εχει φτιαξει το πραγμα τα τελευταια χρονια εχει αρκετη αμφιθεατρικοτητα η μεγαλη.

Η μικρη (εκει που επαιξαν οι Γκοζιρα περσυ) ειναι η καλυτερη βεβαια, πολυ μεγαλη κλιση, και 1.60 να εισαι και να καθεσαι πισω βλεπεις μια χαρα, κριμα που δεν εχει χωρο για πανω απο καμια δεκαρια-δεκαπενταρια χιλιαδες.

tora pou to 3anaskeutomai san para polla mou akougode ta 25k. re mipos itan me8usmenos/mastouromenos otan to pe kai den i3ere ti elege? ego ka8e fora pou ton petixeno se live (kai einai pada “ftiagmenos”) nomizei pos eimai apo 8essaloniki.

οτι επαθα και γω το '16 Graspop, ακουγα αλλα τους ειδα απο 1χλμ χωρις να μπορω να παω πιο κοντα…

Graspop 16 την ημέρα των maiden έκατσα κάγκελο από 10 το πρωί. Ντάξει εννοείται δεν το ξανακανώ γιατί πραγματικά πέθαναα τόσες ώρες αλλά τίποτα καλύτερο από το να έχεις τον air-Bruce 2 μετρά πιο πέρα

Μακάρι να ισχύει αυτό το 25.000, γιατί μπορεί εύκολα να γίνει 30.000 μέχρι τον Ιούλιο. Θα γίνει χαμός, μας βλέπω να παρκάρουμε στην Χαλκίδα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Setlist σήμερα - αύριο θα ξέρουμε νομίζω?
Άντε γιατί με έχουν πρήξει :stuck_out_tongue:

1 Like

Αύριο βράδυ Εσθονία. Είναι στην ίδια ζώνη ώρας με Ελλάδα. Οπότε υπομονή.

2 Likes

Setlist σε spoiler αδέρφια!! Μήπως (λέω μήπως) και εκπλαγούμε καθόλου.

Ευσεβείς πόθοι αυτό για Maiden αλλά τέλος πάντων :smirk:

2 Likes

Ναι θα μείνουμε με το στόμα ανοιχτό χαχχα

1 Like

Εγω παντως μετραω ωρες μεχρι να βγει το setlist αυριo… Και οντως πρεπει να τα γραφουμε ολα σε spoiler για οσους δεν θελουν να ξερουν.

Εγώ περιμένω πάντως το flight of icarus και journeyman. Από κει και μετά ένα infinite Dreams ή το to tame a land αλλά δεν νομίζω

1 Like

Το Flight Of Icarus το θεωρω σιγουρο λογω των ενδειξεων στο βιτρω, εγω θα ηθελα σαν τρελος το The Loneliness Of The Long Distance Runner, το Infinite Dreams, το Caught Somewhere In Time και πολλα ακομα με αυτα να ειναι τα 3 πρωτα που μου σκανε στο μυαλο.

6 Likes

Infinite Dreams δεν έπαιξαν ούτε στην Maiden England περιοδεία, οπότε καταλαβαίνετε, ούτε 1% να το παίξουν τώρα =Ρ

Flight Of Icarus είναι όντως σχεδόν σίγουρο με όλα τα hints, ελπίζω και το Clansman

Σιγουράκια τα flight και Clansman. Εγω ελπίζω για starnger in a starnge land ή intro με caught somewhere in time και ανατριχίλα σε όλο το χωράφι

2 Likes

κάποιοι ανέβασαν σετλιστ στο setlist fm αλλά είναι μούφα . Μην ψαρώσετε

Σαν πρώτη χώρα θα φάνε και θα φάμε τρολλιές

Είναι τόσο προβλεπέ και Μεηντενικό που άνετα θα το πίστευα πλάκα πλάκα

1 Like