Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

egw personally pisteyw that de 8a einai opws t other years, alla 8a yparxei ena sxetiko improvement, at least, den eimai kai sure.

11 Likes

maybe re man. maybe. vevaia auto perimene kai o kosmos me ton suriza alla moufes (just for fun this one, no need na arxisoun oi politikes suzitiseis).

3 Likes

Σιγα μη φυγουν και πρωι τα αυτοκινητα. Απλως καποιοι θα ταλαιπωρηθουν λιγο περισσοτερο. Και καλο ειναι τα αυτοκινητα να ειναι οσο περισσοτερο γεματα γινεται.

1 Like

Hahahahah! Man, you made me gelaso so hard

Einai true pws kalytera edw h syzhthsh n analw8ei sto musical aspect kai state of being.

Nevertheless, ta political stuff kalo einai na analyontai every now and then, mpas kai doyme whiter days.

UP THE SIDERA!

11 Likes

συγγνώμη, δεν άντεξα, συγγνώμη :blush:

5 Likes

Κλάμα!

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν παιδιά 6 χρονών χρειάζονται κανονικά εισιτήριο;

Θέλω να φέρω τον γιο μου να τους δει αλλά αν είναι να πληρώσω εισιτήριο + μεταφορικά από
Θεσσαλονίκη θα μου βγουν οι Maiden κοντά στα 200€…

Έστειλα mail στη DiDi πριν καιρό και δεν απάντησε κανείς…

Πάρε τους τηλ καλύτερα. 2108820426. Αν δεν απαντήσουν, εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα να ρωτήσω στο Ticket House.

1 Like

dunno alla pare ena tilefono (an to apadisoun vevaia)

1 Like

Σιγά μη στην χαρίσουν οι φραγκοφονιάδες. Αλλά πάρε τηλ, ποτέ δεν ξέρεις

  1. Πρόπερσι έμπαιναν όλοι με ψυγεία και δεν έλεγαν τίποτα…περσι εμεις ειχαμε τσαντα-ψυγειο οι πισω ειχαν ψυγειο…εμας για καλη τυχη μαλλον δεν το πηραν χαμπαρι και τα περασαμε…οι πισω ακομα τα κλαινε…
    και όντως την μερα των gojira τα νερά είχαν τελειώσει από πολυ νωρίς…Eίχαμε αγοράσει μάρκες από το πρωί και όταν τέλειωσαν κάπου απόγευμα τα δικά μας και είπαμε να παρουμε δεν ειχαν!!
  2. Στην πύλη που είχαν ανοίξει πέρσι υπήρχαν καντίνες στην έξοδο αλλά όχι πάνω στον κεντρικό δρόμο…12 και κατι τελειωσε το λαιβ 1 και κατι ήμασταν ήδη ανθούπολη μέσα στο σπίτι. Ευτυχώς γιατί 8 το πρωι έδινα τελευταίο μάθημα για πτυχίο xD
1 Like

Update: τους ρώτησα στο facebook και μου απάντησαν! Μέχρι 7 χρονών δεν πληρώνει εισιτήριο αρκεί να έχεις ένα αποδεικτικό (π.χ. πιστοποιητικό γέννησης).

Τώρα το θέμα είναι ΑΝ θέλω να τον πάρω μαζί μου… φοβάμαι ότι θα κουραστεί όλη τη μέρα και θα μου γαμήσει τη συναυλία. Αλλά δεν ξέρω πότε θα έχει ξανά την ευκαιρία να τους δει και μάλιστα τσάμπα…

7 Likes

Θα λιώσει το παιδί ρε. Μικρό μου φαίνεται για να το κουβαλάς, μάλλον θες και τη γυναίκα μαζί…

Από την άλλη, τσάμπα στην Ελλάδα θα ξαναέχει την ευκαιρία να τους δει αν ξανάρθουν μέσα στον επόμενο χρόνο, πριν δηλαδή κλείσει τα 7 :stuck_out_tongue:! Πολύ πιθανό!!!

5 Likes

ωραια θα ηταν για τον μικρό, μακαρι να μπορουσα και γω να τον παρω (4,5 χρονων) αλλα σε συμβουλευω να ειναι καποιος μαζι που το ξερει και μπορει να παει μαζι του μια βολτα ή να τον απασχολησει μεσα στον χωρο, δλδ μητερα, αδερφος, οικογενειακος φιλος κτλ.
Οι ωρες θα ειναι αρκετες.
Και επισης προς ολους τους υπολοιπους, οπως το κοβω , μην νομιζετε οτι θα μπορειτε να ειστε σε εμβολιμη αποσταση απο την σκηνη…Αν δεν πας τουλαχιστον κανα 3ωρο πριν μπροστα, μπορει να χρειαστεις και κυαλια…

υ.γ. πριν απο 1000+ σχόλια ειχα αναφερει για 35.000 κοσμο και το θεωρησατε υπερβολικο… Τελικά βλεπω να κανει ρεκορ το χωράφι… Ειδωμεν…

Αν ήταν μόνο για Maiden δεν θα το σκεφτόμουν καν απλά επειδή θα είναι όλη η μέρα και εγώ θέλω να δω και Volbeat γι’αυτό προβληματίζομαι. Εγώ επειδή θα πάω να τους δω και στη βουλγαρία δεν καίγομαι να πάω μπροστά στη σκηνή.

file oti kai na kaneis 1st na pareis ena kalo zeugari otoaspides gia to paidi (den 8es na tou gami8ei i akoi kai na xei provlima gia to ypolipo tis zois tou apo tora) 2nd ego 8a pigena apo noris (me to paidi parea) kai 8a rotousa tous sekiouritades an 8a borouse na katsei kapou sta plagia tis skinis otan 8a paizoun oi Maiden gia na vlepei. den 3ereis pote. oh kai na ton pareis mazi dioti den vlepo na 3anarxode oi Maiden

Πέτυχα ένα άρθρο σχετικό. Αν και δεν είναι για μέταλ φέστιβαλ ο τύπος έχει πολύ γέλιο

(προτείνει να μην τα πάρεις μαζί σου τελικά)

Κι εγώ πάντως δεν θα το έπαιρνα μαζί μου, επειδή έχω την εμπειρία να έχω ανιψάκια σε αυτή την ηλικία, είναι πολύ δύσκολο να προσαρμοστούν σε κάτι τέτοιο. Εκτός αν γενικά είναι πολύ ήσυχο το παιδί και έχει υπομονή. Είναι κρίμα να σου χαλάσει κι εσένα τη διασκέδαση και την διάθεση αλλά κι εκείνο να είναι μέσα στη γκρίνια.

Εγώ θα πω να το πάρεις!
Η ζώη είναι μία και μόνο μία. Μπορεί ο μικρός να γίνει μέταλο σε δέκα - δεκαπέντε χρόνια και να μην μπορεί να ξαναδει τους ήρωές του. Δεν λέω ότι θα θυμάται τα πάντα από το live, λέω όμως ότι σε αυτήν την τρυφερή ηλικία τόσο μεγάλες εμπειρίες μπορεί ενδόμυχα να σου περάσουν πράγματα και να συνδράμουν στην διαμόρφωσή σου. Επίσης, αν όντως γίνει τελικά μέταλο, δεν θα υπάρχει πιο ωραία ατομική και οικογενειακή ανάμνηση από το να έχετε πάει μαζί στους Maiden!! Θα το λέει / λέτε σε όλη σας τη ζωή! Και στην τελική αν δεν του αρέσει, ε λίγη υπομονή θα κάνετε, 6 χρονών είναι δεν είναι και 3, φαντάζομαι πως θα αντέξει να υπομείνει λίγο…

Ομολογώ ότι για μένα είναι από τις στιγμές που ονειρεύομαι για όταν γίνω γονιός, να πάρω τον πιτσιρικά ή την πιτσιρίκα μου σε μεταλ λαιβ!!! :slight_smile:

7 Likes

Ισχύει για αυτούς που κάθονται ήσυχοι γενικά. Οι υπόλοιποι, αν είμαστε πίσω ακόμα, με το που σκάσει το Aces High, θα φτάσουμε σχεδόν κάγκελο.
Κάτι που ψιλοισχύει σε κάθε μεγάλο metal live, όταν αρχίζει ο χαμός μπορείς να μετακινηθείς πανεύκολα τόσο μπροστά, όσο και πίσω.