Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι κανεις λαθος φιλε. Ξεχασε οτι ξερεις, ειναι Maiden. Θα αραζεις 500μ μακρυα και λιγο πριν βγουν αλλα και στα πρωτα κομματια ακομη, θα δεις μπροστα σου ενα συμπαγες τειχος που δεν θα μετακινειται. Θα στεκεσαι μπλοκαρισμενος χωρις να μπορεις να κανεις πολλα…

Στο Graspop με MAIDEN ειχα και γω αυτη την αποψη που γραφεις παραπανω. Ημουν σχετικά πισω, μετα βίας προχωρησα 40-50 μετρα χωρις να σπρωχνω και οσο “ευγενικα” γινοταν, δεν ανοιγαν οι περρισσοτεροι να περασεις μπροστα και οταν περνουσα τελικά μου ριχναν σπρωξιες, κλωτσιες και ποτηρια μπυρας… Σκεφτηκα στο δευτερολεπτο να τους σπασω τα κεφαλια αλλα επρεπε καθε 5 λεπτα να τουλουμιαζω 5-6 πιτσιρικαδες μεσα στις λασπες με το σακιδιο στην πλατη οπου τελικα θα κατεληγα λασπωμενος με σκισμενα ρουχα και χωρις να δεις τους θεούς…
Αστο , γμσε το σου λεω…

2 Likes

Το '07 ειχα ριξει γονατια σε ευτραφη κοπελα που πηγε γονατιστη να μου χωθει μπροστα στο καγκελο στους μειντεν στο ελληνικο. Την ειχαν στειλει σαν δουρειο ιππο για να μπουν 3-4 ατομα μπροστα. Μετα τη γονατια πηραν ολοι πουλο αλλα τοτε ημουν 19 χρονων και δε χαμπαριαζα, φετος με βλεπω κανα χιλιομετρο απτη σκηνη

1 Like

Ισχύει εν μέρει, καταλαβαίνω τι λες. Στους Metallica το 2010 πάντως πηγαινοερχόμουν όπου ήθελα, έχοντας φυσικά χάσει την παρέα μου προ πολλού. Και φυσικά δεν το εννώ ρίχνοντας μπούφλες έτσι;

Θα δούμε λοιπόν…

Πωω θυμαμαι το 2007 κοντεψα να ξερασω στα τελευταια 3 τραγουδια απο το σπρωξιδι και εφυγα πισω στις πορτες να ξαπλωσω(ειχε καμια 10 ρια ατομα ακομα). Πραγματικα το κλειστο μερος σε τετοιες συναυλιες στην Ελλαδα ειναι δυσκολο.
Αληθεια αν πας καγκελο απο νωρις κ θες να κατουρησεις τι γινεται?xaxa

Λυμένα προβλήματα αυτά!

6 Likes

προετοιμασία μαραθωνοδρόμου . Νεράκι ελάχιστο κάθε φορά αλλά σχετικά συχνά :stuck_out_tongue:

1 Like

Maiden μέχρι το 2005 γινόταν πανικός. Δεν μπορούσες να πάρεις ανάσα.χαμός. από το 2007 και μετα το κοινό ψόφιο. Έκανες άνετα τις βόλτες σου μέσα στον κόσμο. Το 2011 θυμαμαι να είμαι αρκετά πίσω και στο ίντρο του Final frontier να πηγαινω άνετα 3-4 σειρα

Συμφωνω για 2005 αλλα διαφωνω για 2007. Ισως παιζει ρολο επειδη ηταν σε κλειστο και η ακουστικη ειναι αλλιως.

1 Like

Ίσως να μην θυμάμαι εγώ καλα

Το 2005 ρε το κρατουσαμε εμεις οι πιτσιρικαδες generation X αληθινο, ξυλο ντου και χλεπες (καημενοι ραπσοντυ οφ φαηρ πριν μεηντεν, τι μπουκαλι φαγατε), μετα αναλαβατε οι λινατσες οι μιλενιαλς και φλωρεψε η φαση :stuck_out_tongue:

Dragonforce θες να πεις… Βασικά μην το γελάς καθόλου. Έχει βάση το όσο πιο κοντά στο τώρα τόσο “φλωρεψε” η κατάσταση… αφού το 50% του κοινού έχει σηκωμένο το γαμωκινητο προκειμένου να τραβήξει ένα βίντεο της κακιάς ώρας…που να δυσκολευτεί ο άλλος από πίσω να βγει κάγκελο!

2 Likes

Πωω ρε παιδες τι με θυμησατε. Εκεινον τον τυπα τον κιθαριστα απ τους dragonforce πως του περασε ξυστα ενα μπουκαλι απο το κεφαλι του σε καποιο σολο(ουτε το ειδε) και τα ενθεν και ενθεν κωλοδαχτυλα με τον τραγουδιστη τους:sweat_smile:

Θυμάμαι GnR Δουβλίνο πέρσι χαλαρός Ιρλανδός μπροστά στο κάγκελο να πηγαινοέρχεται κατά τη διάρκεια του σετ για μπύρες και να ξαναχώνεται μπροστά σα να μη συμβαίνει τίποτα. Και πετυχαίνω τύπο Ιταλό και να λέμε ότι στις χώρες μας αυτό δε θα γινόταν ποτέ. Εαν αφήσεις τη θέση σου, μόνο με κλωτσιές τη ξαναβρίσκεις.

3 Likes

23:00 υπαρχουν ελπιδες :stuck_out_tongue:

3 Likes

Dragonforce ναι, φαντασου ποση σημασια ειχα δωσει δηλαδη :stuck_out_tongue:

Τότε ρε συ όλοι νέοι είμασταν :joy:

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

10 Likes

ναι ναι ήμουν εκεί, σκοτωμός

1 Like

me too. 1st Maiden gig 15 years of age.

1 Like

Ed Force One γιοκ φετος? Δεν ειδα κατι σχετικο να κυκλοφορει στα youtubia.