Iron Maiden

οταν φορτσάρει, εκεί είναι που μου αρέσει πολύ… αλλά το ρεφρέν με κουράζει και μέχρι να φτάσει εκεί + το after είναι πολύ επαναλαμβανόμενα στα αυτιά μου…αλλά ναι σε γενικές γραμμές, ακόμα και έτσι γαμάτο κομμάτι

Το Brave New World ειναι ΤΙΤΑΝΙΑ ΔΙΣΚΑΡΑ, απο τα καλυτερα των Iron Maiden, σιγουρα το καλυτερο απο το reunion και μετα. Βασικα ειναι το 7ο αγαπημενο μου (παιρνει την θεση του Killers με τα υπολοιπα απο τα πρωτα 7 να ειναι πανω απο αυτο) και οποτε το ακουω πραγματικα νιωθω ενα δεος. Μου αρεσουν ολα τα κομματια με τα The Mercenary και Out Of The Silent Planet να ειναι μια σκαλα κατω απο τα υπολοιπα, ενω εχω τρελη αδυναμια στο The Fallen Angel.

7 Likes

Χρόνια πολλά στον τρελιάρη NIcko McΒrain, τον “ol’ mister flatnose”, που σήμερα συμπληρώνει αισίως τα 66. Ο μεγαλύτερος σε ηλικία από το Maiden-ικό πλήρωμα, αν και δεν του φαίνεται!

12 Likes

Καλα οχι και δεν του φαινεται σαν γρια μουμια ειναι :stuck_out_tongue: .Οπως και να εχει χρονια πολλα!!

2 Likes

Γριά μούμια χαχαχαχα

1 Like

Αγαπάμε Nicko παρ όλο που και πριν 15 χρόνια έδειχνε 66

5 Likes

Αχαχαχαχαχα

1 Like

Το τι παίζει να έχει κατεβάσει αυτή η μυτόγκα δεν λέγεται…Χρόνια πολλά όπως και να χει στον μαλλον μεγαλύτερο χιουμουρίστα της μπάντας

1 Like
7 Likes

Πολύ ωραία φωτό.Η μπάντα τότε είχει περιοδεύσει με τους Kiss αν θυμάμαι καλά.

Όχι, με τους Kiss είχαν περιοδεύσει την προηγούμενη χρονιά στην Ευρώπη, στα πλάσια της προώθησης του ομώνυμου πρώτου δίσκου.

3 Likes

Omg η παλιά μου δουλειά…Up the Irons \m/

4 Likes

Σε mood μουντιάλ

7 Likes

35 χρόνια :metal::metal::metal::metal:

3 Likes

Εστιάζοντας στην λεπτομέρεια παρατηρούμε ότι, πέρα από την μάλλον εύκολη επιλογή να εκπροσωπηθεί από τον Eddie – Φαραώ, η Αίγυπτος αναφέρεται ως Mesir, το όνομα που έχει μεταξύ των αραβικών/ μουσουλμανικών χωρών.
Έτσι, από την αναγνώριση γλώσσας βρήκα ότι η γλώσσα του οπαδού που έφτιαξε τη λίστα με τους μουντιαλικούς Eddies είναι τα ινδονησιακά!

Παντού και πάντα Maiden!

3 Likes

Χτες στην Πραγα…Αν εγω στην ηληκια τους μπορω απλα να περπαταω θα ειμαι χαρουμενος… Οσοι ακομα δεν εχετε παρει εισητηριο για Rockwave να πατε ειναι ακομα σουπερ ντουπερ με βεβαια ενα Gers που απλα δεν υπαρχει πουθενα αλλα οκ αυτο το ξερουμε … Φοβερος ηχος , και ο brusakoς απλα μοναδικος … Δεν επερνε ανασα γιατι επαιζαν καπακι τα κομματια χωρις διακοπες και τα εβγαζε ολα ανετα… Παντως ο κοσμος εδω Τσεχια πολυ ψοφιος καμια σχεση με Ελλαδα… Μπυρες και μονο μπυρες…

1 Like

Το ξέρουμε ότι δεν υπάρχει. Ο άνθρωπος γαμάει!

1 Like

Κατηγορίες για κλοπή τραγουδιών για τους Iron Maiden

Μάθανε ότι γ@μ…μαστε, πλάκωσαν και οι γύφτοι! Ο άλλος λέει τώρα το πήρε χαμπάρι γιατί δεν είχε ακούσει ποτέ τα τραγούδια μέχρι τώρα. :joy:

3 Likes

Με πρόλαβες θυμήθηκε πάλι μετά από 30 χρόνια να τους κατηγορήσει. Σε λίγο θα κάνει και μήνυση στον Elvis

1 Like

μπορει να διαβαζε μονο σα τον χριστοδουλο

5 Likes