Kαφριλες ή μελωδια?

Σε αυτο ειναι που δεν καταλαβα χριστο …8O

Μόνο 80’s classic metal, power kai hard rock. Καθόλου death, black, doom, hardcore, nu και όλα αυτά…

Thrash metal rulez!!! Η μεγαλυτερη μεταλ μπαντα του πλανητη thrash παιζει (επαιζε)… Metallica!!!

Όλα. Δεν μου αρέσει να περιορίζομαι σε κάποιο είδος, καλή και κακή μουσική υπάρχει σε όλα τα είδη. Αν έπρεπε να πω κάτι θα προτιμούσα μια κατηγορία για συγκροτήματα που καταφέρνουν και έχουν στοιχεία από κάθε χώρο(π.χ. παλιοί Metallica που στον καιρό τους ακροβατούσαν ανάμεσα σε όλα τα υπάρχοντα είδη δημιουργώντας ένα συμπαγέστατο κράμα) χωρίς να ακούγονται σαν ψηφιδωτό/μανάβικο/αχταρμάς ιδεών από κάθε είδος.

pw pw kahmeno black mono 8?!?!?! HAIL stous allous 7 pou psifisan!!!

Death metal περισσότερο, μετά black,μετά thrash και μετά όλα τ’ άλλα.

μπορώ να ακούσω όλα αυτά τα είδη (είτε λιγοτερο είτε περισσότερο). Πολλές φορές πάει κι ανάλογα τη διάθεση και τη φάση στην οποία βρισκόμαστε…Η μουσική πάντως είναι μια (καλή ή κακή). Δεν είναι ωραίο να έχουμε παρωπίδες και να απορρίπτουμε κάποιο συγκρότημα ή καλλιτεχνη μονο και μόνο επειδή ανήκει σε συγκεκριμμένο είδος που δε γουστάρουμε, χωρίς να έχουμε ακούσει πρώτα δειγματα γραφής.
Συνεπώς δε γίνεται να διαλέξω…και το classic heavy metal, και το progressive, και το death και το thrash και όλα τα υπολοιπα είδη, έχουν αναδειξει συγκροτηματάρες.

Tπτ που να μην έχει κατάληξη μεταλ δεν παίζει ε??!

Ακούω απ’ όλα ανάλογα με την διάθεση… Aπό τα προτεινόμενα είδη όμως μ’ αρέσει ιδιαίτερα η epic και η thrash…

Τα ακούω όλα αλλά θα ψηφίσω DOOM!

the cryyystaal baaall :stereo:

metal δεν πολυακουω:? μονο heavy κ λιγο progressive αλλα δεν ειμαι κ φανατικη…

οι καφρίλες δεν μου πολύ αρέσουν αν και ακούω λίγα συγκροτήματα που πραγματικά μου αρέσουν πάρα πολύ…
εδώ και κάτι μήνες την έχω καταβρεί με την folk/power metal…μου αρέσει πολύ που τα συγκροτήματα αυτά βάζουν ένα όργανο από τη χώρα τους και όχι μόνο…και επίσης power που είναι η μεγάλη αγάπη…


Now playing: Flogging Molly - Tobacco Island
via FoxyTunes

Εννοείται μελωδία…τις καφρίλες δεν τις μπορώ για πολύ.Οπότε ψηφίζω doom και γενικότερα gothic/ατμοσφαιρικά κλπ κλπ και συμφωνώ με τον από πάνω για folk που έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ τελευταία!
power με τίποτα…όλα τα τραγούδια μου φαίνονται το ίδιο!:?

Παντως στην 3η λυκειου πανε τοσο πολυ οι καφριλες. Ειναι εκτονωτικες και χαλαρωτικες8) Εκει που εχεις φορτωσει γιατι δεν σου βγαινει η χρονικη αντικατασταση πατας στο τερμα Pantera και απολαμβανεις.8)

kill kenny no1!


Now playing: Saturnus - Paradise Belongs To You
via FoxyTunes

Όλα καλά είναι, σε όλα τα είδη του metal έχουν κυκλοφορήσει κλασικοί δίσκοι. Περισσότερο όμως μ’αρέσουν δύο φαινομενικά αντίθετες έννοιες. Το thrash και το doom. Παρόλα αυτά τελευταία την ψάχνω και στην πιο brutal φάση, δηλαδή death και black με πολύ όμορφα μαύρες στιγμές να μου έχουν χαριστεί και απ’ εκεί:!:

Αγαπημένο μου είδος μέταλ είναι το neo classical, αλλά από τις επιλογές του φόρουμ προτιμώ progressive!!:metal:

εντάξει τι ερώτηση είναι αυτή?:pανάλογα τα κέφια σου είναι,πως είσαι φτιαγμένος,αν έχεις όρεξη για κάτι και τέτοια.Εγώ προσωπικά πιο πολύ μελωδία αλλά σε μερικά τραγούδια προτιμώ την καφρίλα

μελωδια πανταααα:)

Κι εγω ειμαι υπερ της μελωδιας καλα ειναι και τα πολλα μπασα βεβαια!Ψηφισα καλσικο hevy metal ομως υπαρχουν και πολλα κομματια thrash ,black , death που ειναι αρκετα μελωδικα οπως ενας δισκος που εχει βγαλει ο Cronos απο τους Venom: http://www.youtube.com/watch?v=GEn_mz6kImI&feature=PlayList&p=0CDFCEC0F8E38C53&playnext=1&index=18