Kαφριλες ή μελωδια?

Μελωδικη Καφριλα!!!

…ή καφρικη μελωδια!
Παντως πιστευω οι Opeth τα συνδιαζουν τελεια και τα δυο…

… Kαι οι In flames για μενα8)

Κάλπικο δίλημμα. Αυτό που έχει σημασία είναι το συναίσθημα. Το οποίο μπορεί να εκφράζεται είτε ως μελωδία, είτε ως καφρίλα, είτε ως συνδυασμός των δύο.

Τώρα για τις επιλογές του πολλ: Εχω από συμπάθειες έως αδυναμίες σε όλες τις κατηγορίες, αλλά επειδή αν πω ότι “τα ακούω όλα” θα εκνευριστώ με τον εαυτό μου (γιατί όποτε το ακούω από άλλους μου φαίνεται γελοίο), θα πω ότι προτιμήσεις μου είναι το κλασσικό, το epic, το doom, και θα έβαζα μπροστά από το power ένα “US” για να ξέρουμε τί συζητάμε. :smiley:

Μελωδία…όσο τρελα κιαν πωρωνομαι με καφρίλες συναισθημα μου βγαζουν πιο μελωδικά ήδη.αλλα πάντα είναι θέμα διάθεσης!

σωστα:)
αν εισαι θυμωμενος την θες την καφριλα σου:p
αν εισαι ερωτευμενος ομως…:-k

Ακους Cannibal Corpse και σκεφτεσαι ρομαντικες καταστασεις με το ετερον ημισυ.

χαχα:)
ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣΣΣΣΣ:p

Converge! ένα έρωτας μεγάλος!

Ρεεεε!!!

Τι καλύτερο από αγκαλίτσες, χαδάκια, γλυκόλογα και πίσω να παίζει Berzerker τέρμα???:twisted:
Καλά όλα εγώ θα σας τα μάθω?

Οποιαδήποτε απο τις επιλογές (και παραπάνω ακόμη) ανάλογα τη διάθεση.Αλλα επειδή υπάρχουν αδυναμίες και επειδή πρέπει ένα να ψηφίσω,πιστεύω είναι ευδιάκριτο απο το τόσο συγκρατημένο nickname μου ποιο διάλεξα αβασάνιστα(στον χώρο μου)!

Για όσους δεν κατάλαβαν:

Thraaaaaaaaaaaaaaaaaaash metal!:metal:

Εξαρταται απο την διαθεση,οπως ολοι ειμαι πολυ ανοιχτομυαλος και ακουω ολα τα ειδη της μαιταλ:p

Εκτος του black και του death ολα τα αλλα μου αρεσουν πολυ…Αλλα ψηφισα progressive…Queensryche,Dream Theater,Fates Warning, Soul Cages, Symphony X ειναι απιστευτα συγκροτηματα…

Nice!:wink:

Γουελκαμ του αουρ φλωρουμ παρτνερ!:smiley:

Είναι γαμάτο όταν συνδυάζεται η ενέργεια της καφρίλας με μια πολύ όμορφη και ψαγμένη μελωδία…
Οπότε δε θα το σκεφτώ καθολου:
Progressive Metal

Καφριλα και ομορφη μελωδια = Progressive Metal = Dream Theater,Queensryche etc ? :-s

Doom. Ο λόγος είναι απλός, όσο πιο κοντά στους Sabbath, τόσο καλύτερα. Μετά πάμε κατα σειρά thrash, death, black, hardcore πολύ μετά λίγο prog, τα υπόλοιπα πιάνουν πάτο στα γούστα μου. Α και που’στε, classic heavy metal θα έπρεπε να θεωρείται το doom αλλά τεσπα:p

πολλα εχετε αφησειεξω απο την κατηγορια οποτε αγαπημενα μου ειδη οπως metalcore,deathcore,extreme metal δεν τα εχετε βαλει :(:(:frowning:

To Black,Death,Thrash metal extreme metal δεν ειναι ? :stuck_out_tongue:

oxi thrash metal, black metal, death metal, and doom metal οταν συνδιαζονται ολα μας κανουν extreme metal (px strapping young lad)