Manowar

[quote="“manowar7,post:190,topic:1460”]

:lol: :lol: οκ thanx για την συμβουλη, αν και ο ντε μαιο δεν θα με παρει και με τοσο καλο ματι με τοσα που εχω πει για τους manowar…παιζει να με σαπισει…:-s

[quote="“manowar7,post:190,topic:1460”]

Εγώ έχω κάτι παντόφλες με γουνάκι… Μπορώ να έρθω?:-k :-s :stuck_out_tongue: :lol:

[quote="“karvou,post:192,topic:1460”]

μονο σωβρακοφανελες επιτρεπονται μαγκα μου[-X

[quote="“mamieisblue1,post:193,topic:1460”]

Μπορεις να μου δανεισεις και εμενα γιατι δεν εχω και θελω να ερθω πραγματικα!!!:frowning:

[quote="“mamieisblue1,post:193,topic:1460”]

Καλά…:frowning: Κάπου στο υπόγειο είδα ένα αρουραίο. Θα τον πάω στη γιαγιά μου να μου φτιάξει ένα μποξεράκι!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

i apopsi tu an oi manowar ine kaloi exei na kanei me to eksis erwthma? se sxesi me pius? an tus sygrinume me paromoia sygrotimata opws WASP tha tus theorisw isus i xeiroterus,kathws den diaferun se tipota apo tus allus kai den exun kapoio idietero xaraktiristiko pu na tus kathorizei ws bada.den tha tus xaraktiriza ‘‘posers’’ opws poloi kanune,giati an xaraktirizame tus manowar etsi tote tha eprepe na xaraktirisume me polu xeirotero tropo alus ‘‘kalitexnes’’…i musiki tus kata tin gnwmi mu einai strwti kai kapws synithismeni kai den ksefevgei apo to sinithes.i musiki tus ine ‘‘anevastiki’’ kai ‘‘efxaristi’’ alla den einai tipota to idietero i kainotomo.monaxa epireastikan den epireasan.

:o :o :o

:o :o :o

:o :o :o

Μήπως μιλάς για άλλη μπάντα;:-k

Μάλλον για τους nanowar λέει!!!

:lol: :lol: :lol3:

Κορυφαίο ποστ λέμε, καιρό είχα να ξεραθώ στα γέλια!

ΥΓ: Εννοείται ότι δεν το διάβασα, το έκανε ο Maiden1979 για μας! :stuck_out_tongue:

Προφανώς… :wink:

Πέρα από την πλάκα aetius, πρέπει να αναλογιστείς τι έβγαλαν οι manowar, αλλά κυρίως ΠΟΤΕ το έβγαλαν… Αν έβγαιναν τώρα αυτά τα δισκάκια, όντως θα ίσχυαν αυτά που λες… Όμως βγήκαν μια άλλη εποχή, με ένα άλλο μουσικό παρελθόν. :wink:

Επίσης για την επιρροή: και μόνο να πάρεις τα συγκροτήματα που είναι κακιές κόπιες των Manowar, θα φρικάρεις!! Μόνο οι Maiden τους περνούν σε αυτόν τον τομέα…

Για βαλτε και μια φωτο απο Twisted Sister και θα δουμε ποιοι ειναι οι καραγκιοζηδες…:smiley: :stuck_out_tongue:

και οχι μονο απο twisted sister,και πολλα αλλα.Μην τρελαθουμε τωρα που κρινουμε πως ντυνονταν οι Manowar πριν 20 χρονια!Αλλες εποχες λεβεντες

Οσο και να χτυπιουνται οι Manowar Αυτους σε στυλ δεν προκειτε να τους ξεπερασουν ποτε!!!

GWARRR ΡΕΕΕΕ!!!

:lol3: :lol3: :lol3:

8O 8O 8O 8O :lol: :lol: :lol:

Αμάν, τι ‘ν’ τούτο το πράμα, Παναϊα μου, Παναϊα μου!! :lol: :lol: :lol: :lol: 8O 8O :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :roll:

Για ολους εσας που με κοροιδευετε ας συγκρινετε πρωτα τους Helloween η τους Maiden η τους Judas Priest που ειναι θρυλοι της heavy metal με τους Manowar και μετα ειρωνευτειτε με οσο θελετε…το πρωτο πραγμα που ειπα και στο post μου ηταν οτι τους συγκρινω σε σχεση με αλλους του ειδους… οι Manowar δεν συγκρινονται με αλλα συγκροτηματα του ειδους οπως τα παραπανω,ουτε τεχνικα,ουτε μουσικα

:-k

:thumbup:

Βασικά, η απάντηση του bluezlick με καλύπτει, αλλά θέλω να πώ και 1 - 2 πράγματα!

Επειδή, εντελώς τυχαία, ακούω Manowar (και Maiden και Priest και Helloween) τα τελευταία 15 χρόνια και κάνω αυτές τις συγκρίσεις από τότε που ήρθες σε αυτό το θαυμαστό κόσμο, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στα πάντα! [-X
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι αναφέρεσαι στους nanowar… :yes:

Επίσης, έχεις ένα μεγάλο κόλλημα με την τεχνική! :?
Αυτό δεν είναι τεχνικό, το άλλο δεν είναι τεχνικό…

Ρε μεγάλε, αν θέλαμε τεχνική θα ακούγαμε prog!
Εδώ μιλάμε για επικό heavy metal!
Συναίσθημα και μεγαλείο δηλαδή!
Δεν θέλουμε τεχνική! [-X
Λες και οι Maiden ή οι Priest έχουν καμια φοβερή τεχνική… #-o
Αυτό έλειπε κιόλας…

Τώρα, για το αν συγκρίνονται μουσικά, αν και εντελώς υποκειμενικό, οι περισσότεροι οπαδοί του heavy metal (ανάμεσα τους και εγώ) εκτιμούν απεριόριστα και εξίσσου την μουσική και των 4 groups για τα οποία γίνεται λόγος! :wink:

και ο αλλος ο καναδος ο thor ειναι θεος!!! για υπερβολικα πολλες σφαλιαρες, μια φορα ειχαμε παει μαζι για μπυρα και εσκασε με το αλογο και την πανοπλια και του λεω που πας ρε τρελε με την πανοπλια? και μου απαντα δεν ειχα καθαρο πουκαμισο. θεος ο τυπος θεος θελω να τα φτιαξω μαζι του. για παντα δικος μου!!!

Συμφωνω κ εκτος των αλλων εχουν κ μεγαλη ιδεα για τον ευατο τους κ λενε οτι εινα true metal κ ειναι οι μοναδικοι κ οτι συνεχεια τους μιμουνται αλλα συγκροτηματα κ οταν σε μια συνεντευξη ρωτησαν τον DeMaio για τους Metallica αυτος ειπε “I’m sorry, I don’t listen to country music.” Ελεος! ποιοι νομιζουν οτι ειναι