Marillion

:(:(:frowning:

Στην αρχή της χρονιάς [U]μιλήσαμε με τον Hogarth [/U]για το project του με τον Barbieri και μας είπε και κάτι ψιλά για Marillion.

Σύντομα, by the hands of mr. dyingfreedom ο Pete Trewawas μας μιλάει για την μπάντα, τη νέα δουλειά, το πόσο πιθανό είναι να τους δούμε εδώ και μας δίνει και ένα χρονοδιάγραμμα για κάτι άλλο…8)

Αυτά προς το παρόν.

Δεν έχω βρει ακόμα τον χρόνο να ασχοληθώ με Marillion αλλα το Kayleigh είναι ίσως στα 2-3 πιο αγαπημένα μου love songs. :frowning:

R.I.P.

Aπολαυστικότατη [B][U]συνέντευξη του Pete από τον Πάνο[/U][/B]. Ότι πρέπει για να πίνεις το καφεδάκι σου το πρωί. Έχω ακούσει και διαβάσει πάρα πολλές συνεντεύξεις του Trewavas και έχω να πω ότι αν και είναι λαλίστατος, τα λόγια του είναι το ίδιο ουσιαστικά (και ποτέ βαρετά) με τις μπασογραμμές του.

[B]Είναι εύκολο στις μέρες μας να είσαι μέρος της progressive rock σκηνής;[/B]
Δεν είμαι σίγουρος ότι αυτό ακριβώς κάνουμε ή γιατί το κάνουμε. Έχουμε απλά οράματα στο μυαλό μας όσον αφορά τις φιλοδοξίες της μουσικής μας. Αφορά περισσότερο το να αφήνεις πίσω ένα σύνολο καλής μουσικής παρά να είσαι μέρος μιας σκηνής.

[B]Υπάρχετε σαν συγκρότημα πάνω από είκοσι χρόνια, είναι η σχέση μεταξύ των μελών τόσο δυνατή όσο φαίνεται και πάνω στην σκηνή;[/B]
Η σχέση μας πιθανότατα έχει δυναμώσει όσο ωριμάζουμε σαν άνθρωποι. Έχουμε τεράστιο σεβασμό για τον καθένα και σαν φίλοι και σαν μουσικοί. Αυτό και η αγάπη μας για τη μουσική μας κρατάει ενωμένους σαν συγκρότημα.

Για μένα αυτές οι δύο ερωταπαντήσεις τα είπανε όλα:D

Τους αγαπάμε με τρέλα, τέλος.-

[B]Τι μουσική ακούς αυτόν τον καιρό;[/B]
Έχω μια ποικίλη συλλογή μουσικής στα διάφορα iPods. Από πρώιμους Caravan, Yes, Greenslade, Genesis, Beatles, Stones, Who κτλ μέχρι Blur, Radiohead, The Lighning Seeds, Cult, The Jam, Police, Keane, Kooks, Muse, Elbow. Μου άρεσαν πολύ οι Ben Folds Five στα πρώτα τους βήματα. Οπότε ο,τιδήποτε τυχαίνει να μου αρέσει το ακούω. Ακόμα και ABBA, Bee Gee’s και Take That. Αν μου αρέσει ένα κομμάτι, μ’ αρέσει.

Πολύ θα ψηνόμουν να δανειζόμουν το ipod του Pete. :smiley:

Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων είναι ένα περήφανο Αγγλάκι ε, isn’t he?:smiley:

Oh yes indeed…by all means. 8):smiley:

Θενξ !
Η επιλογή του Pete ήταν προφανής εφόσον βέβαια υπάρχει και η σύνδεση με τους τρανσατλαντικ… Χεχε.
Όπως και να’χει πάντως οι μαριλλιον διδάσκουν ήθος ! Και ας είναι απίθανο για marillion weekend στην Αθήνα, λολ.

μολις με πληροφορησε η corpsette
οτι στο επομενο weekend θα παιξουν ολο το brave!!!
αφου θα εχει προηγηθει την πρωτη μερα ολο το radiation!!!







.
.
.
.
.
.

Τους ειδα πριν κανα μηνα live, εχω γραψει και το σχετικο report για το Rocking. Εξαιρετικοι μουσικοι, περιμενα κατι καλυτερο απο σετλιστ, αλλα οπως εγραψα και στο report “17 αλμπουμ μεσα σε 2 ωρες δυσκολα χωρανε”.

Για το weekend ειπαμε με Cozy μπας και παμε στο αγγλικο μιας και θα ειμαστε Αγγλια ετσι κι αλλιως, αλλα προσωπικα οντας μη φανατικος δυσκολα θα δωσω 300+ ευρω συνολο που απαιτουνται.

τι πάθαμε καλοκαιριάτικα…

ο ΘΕΟΣ είναι ενα βήμα πριν τον εγκλεισμό…
απο την στιγμή που φεύγει απο το πρωτο επίπεδο της σκηνής , είναι ένα βήμα πριν το όσκαρ πρώτου αντρικού.

*i know all about power λέει στο τέλος και πάγωσα 3 ιουλη…

[B]Marillion & fans_the Movie[/B]

κάψα. πρέπει να δω. να προλάβω και εγώ

Κατι παραπάνω απο αυτό το “μια μπάντα…”

[B]Marillion ‘Unconventional’ - A Documentary Film - Trailer[/B]

All worthwhile human impulses come from love. And all negative and destructive human impulses come from fear.
This album is called [B]Fuck Everyone and Run[/B] or [B]F.E.A.R.[/B]
This title is adopted not in anger or with any intention to shock. It is adopted and sung (in the song "New Kings?) tenderly, in sadness and resignation inspired by an England, and a world, which increasingly functions on an ?Every man for himself? philosophy. I won?t bore you with examples, they?re all over the newspapers every day.
There?s a sense of foreboding that permeates much of this record. I have a feeling that we?re approaching some kind of sea-change in the world ? an irreversible political, financial, humanitarian and environmental storm. I hope that I?m wrong. I hope that my FEAR of what ?seems? to be approaching is just that, and not FEAR of what ?is? actually about to happen.
[B][SIZE=4]h[/SIZE][/B]

ωραια τα λεει ο θεος, και δεν περναει ο καιρος…

Βump γιατι τον τελευταιο νιωθω οτι η εποχη Hogarth με τραβαει περισσοτερο απο την εποχη Fish και αυτο ειναι κατι που δεν περιμενα με τιποτα να συμβει οταν ξεκινουσα να ασχολουμαι μαζι τους πριν 5-6 χρονια.
Αναρωτιεμαι αν βαζαμε τετοιο διλημμα σε poll τι αποτελεσματα θα ειχαμε
Επισης ειχα την απιστευτη τυχη να τους δω το καλοκαιρι που μας περασε και ηταν μια πραγματικα εκπληκτικη εμπειρια. Ξεπερασαν για πλακα τις προσδοκιες που ειχα και ηδη ψαχνω την επομενη ευκαιρια να τους ξαναδω. Σας ευχομαι ολους να τους δειτε καποια στιγμη!!

Το πως είχε σχεδιαστεί να κυκλοφορήσει το εξώφυλλο του clutching at straws και δεν έγινε εξαιτίας της βιασύνης της εταιρίας. Εντυπωσιακό
Στο νεο prog mag

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18527799_1556112274407548_655243739048481324_n.jpg?oh=9984c06ed9355a78fb24a3168b8b9bcd&oe=59BA3F56

Το neverland ψηφίστηκε σαν κορυφαίο κομμάτι της μπάντας από 8000 fans σε poll του prog magazine.

Για την ιστορία εγώ ψήφισα childhood’s end, στα σημεία λίγο πάνω από fugazi

1 Like

Το Space ήταν μέσα στο κατάλογο;

fugazi έχει γίνει ο κόσμος.

1 Like