Mastodon

June 28, fans can go to this [B][U]location[/U][/B] to download a rare and previously unreleased MASTODON song from the “Crack The Skye” sessions, titled “Deathbound”, as part of the ten-week 2011 “Adult Swim Singles Program.” The same destination will also offer an amazing exclusive video for the song. This is the only place to see and hear this MASTODON rarity.

δεν το έχουν βάλει ακόμη

εδω το song που λεει ο crimson απο πανω. κ με video clip υπερπαραγωγη!

Mastodon - Deathbound

(ωραιο τραγουδακι)

Οκ είναι το τραγούδι, γενικά όμως οι Mastodon δεν θα γίνουν ποτέ η τεράστια μπάντα που κάποιοι θα ήθελαν κυρίως γιατί δεν το έχουν στα μεγάλα live. Και γενικά η μουσική τους δεν μπορεί να γίνει εύκολα κοινά αποδεκτή (αυτό δεν είναι κακό απαραίτητα).

Σωστά προσθέτεις οτι δεν είναι καν απαραίτητο, δεν θα πόνταραν ποτέ εκεί οι μαστόδοντες.

Το αντίθετο.
Για αυτό που εκπροσοπούν, το heavy δλδ και το Underground ειναι [B]ΗΔΗ [/B]η μεγαλύτερη μπάντα, και να προσθέσω οτι γενικά στην μέταλ μουσική σκηνή είναι μεγάλοι γιατί πατάνε γερά στα πόδια τους μετά από 4 άλμπουμς(κάποιος θα έλεγε οτι κάπου εδώ από superband της κλάσης τους έπρεπε ήδη να έχουν κάνει το 1ο τους στραβοπάτημα, και μην πει κανείς τίποτα για το bloodmountain γιατι argh…)

Τώρα για τα λαιβ που λες, δεν ξέρω, γουστάρω πολύ τον πόνο και τον κόπο που δίνουν live και με εκφράζει απόλυτα. Είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό και δεν μπορεί να κρίνει το μέγεθος της συγκεκριμένης μπάντας.

Θεοι θεοι! Αγαπημενο το Blood Mountain :smiley:

Στην αρχη μου ειχαν φανει λιγο σκληροι για τα γουστα μου αλλα βγαζουν μια τεεεελεια ψυχεδελεια!
Κριμα που στα live δε τους βγαινει ποτε καλος ηχος :frowning:

Παντως δεν ξερω αν συμφωνειτε αλλα το Deathbound καλα εκαναν και δεν το εβαλαν στο Crack The Skye γιατι δεν θα κολλαγε με τον υπολοιπο δισκο, ασε που αν και καλο κομματι, απεχει πολυ απο τα 7 του δισκου.

Τόσο διαφορετικό συγκρότημα αλλά πολύ κλισέ ήχος ρε παιδί μου. Τεράστια απογοήτευση σε αυτό τον τομέα, χρειάζονται εξοπλισμό που να αντικατοπτρίζει το ιδαίτερο στυλ τους μάλλον.

Σε γενικές γραμμές πολύ καλοί !!8)

Λοιπον!

Tι εχουμε εδω?Ενα κουαρτετο εγχορδων να κανει cover στον καλυτερο(εως τωρα) δισκο τον μαστοντον,Leviathan.Το αποτελεσμα εντυπωσιακο.

Ακουμε εδω ενα δειγμα : http://www.youtube.com/watch?v=IhDy3l7Gmjs&feature=related και εδω http://www.youtube.com/watch?v=Trt8s5Ni7oE&feature=related

[B]κλισέ ήχος;;;;[/B]

τι θέλει να πει ο ποιητής;;

εντάξει απλά κορυφή

Nταξει γιαυτό αγαπάμε φόρουμ, ο καθένας πετά μια μαλακία και γίνεται ήρωας.


θυμησε μου ποιοι ειναι αυτοι που λενε τις μαλακιες…

Ο [B]Vermin[/B];;;

Ανακοινωσαν ευρωπαϊκη περιοδεια(το ελλαδισταν δεν ειναι μεσα βεββαια):

κ λαιβ το spectrelight απο εμφανιση στη νεα ορλεανη το σαββατο:

Ποτε θα μας ερθουν επιτελους σε δικη τους περιοδεια, ολο σε φεστιβαλ τους βλεπουμε με πετσοκομμενο χρονο. Φερτε τους μονος τους ρε γαμωτο, δεν νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο και κοσμο θα εχει και οι ιδιοι θα ψηνονται.

Yπαρχει ενα κενο μετα απο την Ιταλια, τριων ημερων :!:

Αρχιστε προσευχες :!:

ας ελπιζουμε να τους φερουν,εγω τους εχω 3 φορες support,φτανει

2 ημερες ειναι κενες, 27 και 28 Ιανουαριου, 29 παιζουν στην Γερμανια.

…εγώ πιστεύω ότι πάλι Καλοκαίρι θα τους δούμε, στη Μαλακάσα:):!:

Ποσο το δινει ο ΟΠΑΠ? 1.10?:-k