Mastodon

Εξηγησε το [B]σιχαμενα[/B] φιλελευθερε.

Δεν πλένονται.

το παιδί όμως στο thread της Gaga τον βρίζατε και τον διώχνατε :wink:
παιδιά το θέμα είναι απλό
δεν σας αρέσει μια μπάντα οκ πείτε γιατί με επιχειρήματα και μην προσπαθείτε να πείτε κάτι για να μιλήσετε απλά ή να την πείτε στους οπαδούς.Αν έχετε να πείτε κάτι για μουσική είναι μια χαρά.Αράξτε λίγο
και nir1 δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρπάχτηκες δεν μίλησα για σένα προσωπικά
προφανώς είχες άσχημη μέρα, that’s ok

φιλελευθερε ειπα οχι κομμουνι

ρε παιδια καταρχην το “σιχαμενε” ισως να ηταν λαθος επιλογη λεξης απο μενα, τη λεω αρκετα συχνα προσωπικα και δεν της δινω τοσο βαρος, ειναι σαν να λεω “ανυποφορο για μενα”, ουτε ξερω κατα ποσο πλενονται ( :stuck_out_tongue: ) και ουτε τους εβρισα για τη μουσικη τους (αν ειναι δυνατον, εγω θα πω στον αλλον τι μουσικη θα παιξει ??), ουτε φυσικα εβρισα κανεναν επειδη ακουει Μαστοντον! μαλλον παρερμηνευτηκε αυτο που ειπα, απλα δεν μπορω να τους ακουσω [U]εγω![/U] ουτε θα αλλαξω σε κανεναν την γνωμη, ουτε (μαλλον) κανενας την δικια μου, ουτε να την πω σε κανενα. metalMilitia ουτε ξερω τι εγινε στο θρεντ της Ladyς Gagaς ουτε συμμετειχα. απλα ειπα την γνωμη μου για τους Mastodon γιατι τους ακουγα προσφατα με την ολη κουβεντα που γινεται για το Sonisphere. αυτο ειν ολο. peace out.

Τι ακουσματα εχεις; πες 2-3 μπαντες

δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει αυτο στο θρεντ των Μαστοντον, however…

[SPOILER]προφανως απο μεταλ εννοεις, μαρεσει κυριως ο παραδοσιακος ηχος (μισω τη λεξη [U]ρετρο[/U]), πολυ Speed/Thrash (Ευρωπη - Αμερικη - Καναδας), πολυ κλασσικο Heavy (Κυριως Αμερικα, αλλα οχι αποκλειστικα) καμποσο Power (οχι Euro-power), Επικο (καργα), και ελαχιστο Death και Doom, απειροελαχιστο Black. αν ψαχνεις να δεις τι ακουω για να αποκαλεσεις μια αγαπημενη μου μπαντα “σιχαμενη”, σου συνιστω τους Running Wild, εξαισια επιλογη, θα με πονεσει ιδιαιτερα :lol: 8)[/SPOILER]

Εσυ δεν εισαι μεταλλας να φανταστω. Και τι δηλωνεις? Ξερεις οντως κατι για την μουσικη κατευθυνση του δισκου?

Και ξεκολλατε με τα ηλιθια κομπλεξικα post να μαθουμε και τιποτα ουσιωδες για τον δισκο.

δεν θα πω καμια μπαντα “σιχαμενη” απλα να δω τι περιπου ακους. τι ειναι αυτο που σε κανει να μην αντεχεις νοτα απο mastodon.

δεν μπορεις να ακουσεις νοτα απο αυτο;


απο αυτο;

ΑΠΟ ΑΥΤΟ;;;
[B]http://www.youtube.com/watch?v=uxelXPg961M[/B]
ειδικα στο τελευταιο τετοιες κιθαρες τις εχεις ξανακουσει…αλλα δεν ξερεις που :wink:

αρχικα για το τελευταιο βιντεο, LOL στον λιγδιαρη caveman που ειναι πρωτογονος και ντυνεται με γουνες, ΑΛΛΑ παιζει γαμαη ηλεκτρικη κιθαρα χαχαχαχ γαματο :stuck_out_tongue:

βασικα φιλε fake7 εχουν μερικα ωραια ριφακια, απλως ο τροπος που γραφουν τραγουδια, το πως τους βγαινει ειναι αρκετα μοντερνο για τα γουστα μου. μπορεις με πολυ παρομοια ριφ να φτιαξεις ενα ωραιο κλασικο heavy metal τραγουδι, αλλα μπορεις και με τα ιδια να φτιαξεις κατι αρκετα πιο μοντερνο, οπως οι μαστοντον. οχι απαραιτητα σαν ηχο με την εννοια της παραγωγης, αλλα περισοτερο σαν παιξιμο και σαν νοοτροπια, δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω, μαλλον αυτο με απωθει στον ηχο τους, ειναι ιδια περιπτωση και με slipknot αν σε βοηθαει.

καταλαβα…πρεπει να σε αναλαβει ο red rum με τα ΜΕΤΑΛΛΑΣ και τετοια :stuck_out_tongue:

εδιτ:

ποσο γαμαει ρε φιλε

Ποια μοντερνίλα και ποιοι Slipknot? Γαμώ τις κλασικούρες είναι οι Mastodon, οι προ δεκαπενταετίας Sepultura και Fear Factory έχουν απείρως περισσότερα “μοντέρνα” στοιχεία στον ήχο τους

Περα απο το αν αρεσουν σε καπιον οι mastodon, επειδη το ακουω συχνα, ποτε μου δεν καταλαβα γιατι παραληλλιζονται με slipknot πχ. Ακομα και metalcore εχω ακουσει αν τους λενε…

Στα 90s όταν θέλαμε να θάψουμε κάτι και δεν είχαμε κάτι συγκεκριμμένο να του προσάψουμε τότε τα λέγαμε Panterίλες, hardcorίλες ή industrialιες, που φυσικά δεν έχουν καμιά σχέση σαν είδη αλλά ήταν οι λέξεις βρισιά για τους τότε μεταλλάδες. Στα 00s αυτές οι λέξεις έχουν αντικατασταθεί με Slipknotιές, Nu Metalιές και Metalcorίλες. Πόσο στοίχημα ότι στα 10s μια από τις λέξεις που θα αντικαταστήσει κάποια από αυτές θα είναι το Djent?

Στην ελλάδα είσαι ό,τι δηλώσεις, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δηλώσω κάτι. Οκ, δηλώνω φίλος της καλής μουσικής ανεξαρτήτους είδους.

Για το δίσκο ξέρω αρκετά, αλλά είναι νωρίς ακόμα. Εγώ έδωσα ένα χιντ, αλλά κανείς δεν το πήρε χαμπάρι. Ο νέος δίσκος θα είναι μαστοντον, δηλαδή τίποτα λιγότερο από γαμάτος, οπότε μην αγχώνεστε.

Όντως, δεν ξέρω κανέναν που να έχει γνωρίσει τέτοια εμπορική αναγνώριση που θα έκανε [U][B]αυτό [/B][/U]Για αυτό είναι η μεγαλύτερη σκληρή μπάντα αυτή τη στιγμή.

no idea what you’re talking about… :-k

Φαλάκρα Χιντς .-

Σου εχω δωσει την εντυπωση κολλημενου μεταλλα? Γιατι αν ημουν δεν θα μου αρεσαν οι Mastodon, ασε που απο rock ξεκινησα. Αν ξερεις οντως για τον δισκο δωσε κανα στοιχειο. Ειναι concept? Γαματο το βιντεο.

[B]Brent Hinds Commercial [U]Bloopers[/U] [/B]

Mastodon can announce two more song titles from their upcoming album, The Hunter: “All The Heavy Lifting” and “Dry Bone Valley.”

http://www.mastodonrocks.com/node/1718