Megadeth

Συμφωνώ.Εγώ θα το πάρω για το dvd βσκ…
Αλλά όπως και να το κάνουμε,θα γράφει Megadeth πάνω,οπότε είναι value for money…
Εγώ το κόβω να κάνει κανα 35-40ευρο…

Ναι ρε γαμωτο, αν ηταν μονη της η συναυλια θα ηταν πολυ καλυτερα, θελω πολυ συναυλιες αυτης της εποχης, της καλυτερης τους. Θα δω τιμη και θα το σκεφτω…(δεινοπαθησα με τα Ελληνικα αλλα επειδη σεβομαι ολο το φορουμ επρεπε να γινει και αυτο…Μεχρι τελη του μηνα βεβαια που ανεβαινω Αγγλια! λολ)

Μου έστειλε προχθές mail η What Records (η βρετανική εταιρία που διανέμει τα albums των Iron Maiden) λέγοντας τα εξής:

"Hi there Dimitris…

Don’t know if your interested but Megadeth are releasing their own Eddie’s Archives called Warchest. The set which features 4CDs and a DVD spans their career. It features a CD, Live from Wembley and a DVD Live at Hammersmith Odeon.

For more information please click on the link below."

http://www.whatrecords.co.uk/items/45775.htm

Σε αυτούς κοστολογείται £36.99, περίπου δηλαδή 50?.. :-k

Νομίζω ότι και εδώ πάνω κάτω την ίδια τιμή θα έχει!
Ελπίζω… :roll:

@METAL_LAWS: Δεν μπορώ να σε συνηθίσω με ελληνικά… :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

ε αν εχει τοσο δε λεει να δωσει κανεις 50 ευρω. τρελη μλκια. θα ειναι μονο για νεους οπαδους και για πωρουκλες. αλλα και παλι… οι παλιοι θα το πληρωσουν ακριβα.#-o

Ουτε 'γω!:stuck_out_tongue: Οσο για το κουτι θα λεει αλλα θα επρεπε να ειναι ποιο επιλίκτικο πιστευω… Δεν θελω να μου 'χει ξανακουσμενα πραγματα. Θα ψαξω και 'γω για τιμες και αμα βρω θα ενημερωσω…

5 από τους δίσκους που επηρέασαν περισσότερο τον Mustaine

Diamond Head - Lightning to the Nations (1980)
“I think that if Diamond Head really got the credit for being the stone that Metallica was shaped out of they probably would have been much more popular.”

Led Zeppelin - The Remasters (1992)
“When I first heard Led Zeppelin I knew that I had found the band that matched my biorhythm.”
[B]

The Beatles[/B] - The White Album (1968)
“The White album itself I think is probably the greatest way to introduce people to what the Beatles is.”

AC/DC - Let There Be Rock (1977)
“I heard that energy coming out of the guitar, immediately I got a poster of Angus and put it over my bed. This was who I was going to be.”


UFO
- Obsession (1978)
“The reason I play a flying V: Michael Schenker”

Τοσο καιρο ακουγα καμια 20αρια μεμονωμενα κομματια και μου αρεσαν πολυ αλλα ποτε δεν ετυχε να τους ψαξω περισσοτερο…Τωρα κατεβασα δισκογραφια απο τορρεντ και εχω αρχισει να πορωνομαι απιστευτα ασχημα! Προβλεπω πορωση παρομοια με Maiden-Metallica-Priest-Candlemass κλπ τις οποιες ειχα παθει παλιοτερα…Σιγουρα θα αγορασω δισκογραφια (H)

:wink:

Etsi tekno mou, to Rust in Peace pantws gia mena einai mnimeio tis metal.

μέχρι και το Cryptic Writings ήταν κορυφαίοι. Μετά…κλάφτα Χαράλαμπε, απο το κακό στο χειροτερο. Εξαίρεση αποτελούν κάποια μεμονωμένα συμπαθητικά τραγούδια στα τελευταία 2 αλμπουμ :frowning:

Ακριβως το ιδιο. :thumbup:

Ετσι, εκτιμηση απο μεγαλους κιθαριστες προς τεραστιους κιθαριστες.:slight_smile:
Χθες ηταν η πρωτη συναυλια της Ευρωπαϊκης τους περιοδειας και η πρωτη με τον Chris Broderick στην συνθεση τους και reports/reviews λενε κιολας οτι εσκισε. Και σημερα μου ηρθαν τα εισητηριακια για τις 24/2…\:D/
Το σετ-λιστ:

Sleepwalker
Take No Prisoners
Wake Up Dead
Skin O’ My Teeth
Washington Is Next!
Kick The Chair
In My Darkest Hour
Hangar 18
Gears Of War
A Tout Le Monde
Tornado Of Souls
Ashes In Your Mouth
Never Walk Alone
Symphony Of Destruction
Trust
Peace Sells

Burnt Ice
Holy Wars

Παρτε και ενα βιντεακι με ολο το μεγαλειο του συγκροτηματος: http://www.youtube.com/watch?v=wS-m8fVD1rQ&NR=1

:lol:
Τα σπασε το βιντεάκι…

Μακάρι να περάσουν φέτος και από Αθήνα μεριά…:roll:

Πιστεύω πως σε περίπτωση που έρθουν,η προσέλευση του κόσμου θα είναι μεγαλύτερη από το 05 όπου τα πάγματα ήταν απογοητευτικά…

Ας βγαλει μια απο τις μουφες του καινουργιου και να παιξουν το HOOK IN MOUTH! :band:

Μολις ξεθαψα επειτα απο καιρο αυτο. Λογια = Περιττα.

Τους ξαναβλεπω στο πολυ ανετο τριτη φορα. Και τεταρτη.

Αντε. Φερτε τους. And Take No Prisoners.

Aπιστευτο μνημειο της μουσικης μας. Μεσα στην τριαδα αγαπημενων μου αλμπουμ αναξαρτητος ειδους και συγκροτηματος.

Το Take no prisoners ειναι τραγουδι απο την κολαση και ηταν τρελη κ@υλα οταν το ακουσα τον Φεβρουαριο live.:smiley: :stuck_out_tongue: :metal:

Να σου πω την αληθεια, το αγαπημενο μου Megadeth μαλλον ειναι αυτο:

Αν και τουτο το κοντραρει ωρες - ωρες:

[SIZE=“2”]Great nations built from the bones of the dead
With mud and straw, blood and sweat,
You know your worth when your enemies
Praise your architecture of aggression
[/SIZE]

Παω να το βαλω.

Aχχχχ, κι αλλη αρρωστια να παρει…! :stuck_out_tongue:

Rust In Peace το αγαπημένο μου απο αυτούς. Ήταν και το πρώτο cd που αγόρασα ποτέ. Η ειρωνία είναι οτι κάποια κουφαλίτσα κάποτε μου το καβάτζωσε και τώρα το έχω μόνο σε mp3…ντροπή μου!

Τα Remasters παντως (κι ευτυχως) ειναι φτηνα. Ηδη εχω παρει τα Countdown, Rust και Youthanasia… Καποια στιγμη θα ‘‘φυγουν’’ και τα υπολοιπα.