Megadeth

Προσωπικά πιστεύω ότι το Youthanasia σπέρνει και έχει διάφορα στοιχεία μέσα. Δεν ξέρω αν αντικειμενικά π.χ. το Family tree θεωρείται καλό κομμάτι στα αυτιά μου όμως και κυρίως στιχουργικά έχει κάτι που με τραβάει. Ακόμα και τα bonus tracks της μετέπειτα έκδοσης όπως το new world order μ’αρέσει.

Αλλά δεν κατάλαβα προς τι οι αναλύσεις των τελευταίων σελίδων για τους παλιούς δίσκους, μάλλον αναμένεται απογοήτευση από το καινούριο σι ντι με την επιστημονική ντισκομπάλα και όλοι αναπολούν?

εγω τωρα ακουσα το καινουργιο και σαν πρωτη γνωμη λεω οτι ειναι καλο
Περιμενω και τα υπολοιπα για να εχω πληρη γνωμη για ολο το δισκο.

Εγω θα σας το πω ξεδιαντροπα, το καινουργιο μ αρεσει γιατι ειναι Bon Jovi. Τι θαμωνας του Wizard ημανε τοσα χρονια. ;p

Περιμένω να το ακούσω ολόκληρο, μόνο ένα ελάχιστο δείγμα γεύτηκα που μου φάνηκε ουδέτερο.
Παίζει να μου αρέσει ως φάνγκερλ γιατί αμά αρχίσουμε τις αποκαλύψεις

[SPOILER]και το united abominations το είχα ακούσει πολλές φορές όταν βγήκε και συνεχίζω να το συμπαθώ[/SPOILER]

Προφανέστατα. Το Blood of Heroes ειδικά παίζει να είναι και στα τρία καλύτερα (βαριά κουβέντα γιατί είναι ΤΕΤΟΙΟΣ δίσκος).

Και το Cryptic έχει μετριότητες και απλά “καλά” κομμάτια.

Το Countdown όντως είναι τούμπανο.

Αμα παιζει δε θα το κανω και σκιπ, αλλα ξερωγω, γουστα. Εβαλα να τα ακουσω και θυμηθηκα γιατι δε μ αρεσουν, εχουν μερικα πολυ ωραια μερη πχ το μπασο στο Family Tree, αλλα και κατι αλλα που λες αυτο γιατι το βαλε εδω, σημεια που πραγματικα σε ξενερωνουν στο κομματι.

To Youthanasia για μένα είναι όλο γαμάτο! Ήταν και η πρώτη τους κασέτα που αγόρασα…ανάμνησες!

Δεν ξέρω τι να σου πω μαν, εσύ τα διερωτάσαι αυτά γιατί εγώ με το Blood of Heroes, που είναι ειρωνικό και επικό μαζί (μόνο ο Μαστέιν τέτοιο πράμα) με την ηχάρα του δίσκου (τιτάνια), λυγάω σοβαρά.

Επίσης, σε αυτόν τον δίσκο υπάρχει ο καλύτερος τραγουδιστής Mustaine.

αυτό.-

ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ το blood of heroes, και φυσικά στην σύγκριση μεταξύ τους, το youthanasia ρίχνει στα αυτιά στο the world needs a hero. To οποίο world needs a hero αν και περιέχει κάποια συμπαθητικά κομμάτια, είναι παράλληλα τίγκα στην μετριάτζα και ακούγεται πολύ επιτηδευμένο. Επίσης ο τρόπος που τραγουδάει ο mustaine σε αυτόν τον δίσκο είναι εκνευριστικός, και αυτό από κάποιον που γενικά γουστάρει τον dave ως τραγουδιστή.
Για τον καινούριο δίσκο δεν έχω μεγάλες προσδοκίες, το 13 με απογοήτευσε αρκετά, το καινούριο κομμάτι μια κοινοτυπία… αν θες να γράψεις κανένα ροκάκι να σε παίξουν στο ράδιο τουλάχιστον να είναι κάτι αξιοπρεπές π.χ. breadline, αυτό πέρα από το πιασάρικο ρεφραίν δεν έχει να δείξει απολύτως τίποτα.

νέο κομμάτι

[B]Kingmaker[/B]

http://www.youtube.com/watch?v=IgYOaUZ29ws

Πιο σκληρό και σίγουρα καλύτερο από το προηγούμενο αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα.

Δεν είναι κάτι συγκλονιστικό αλλά σίγουρα δεν είναι η ξενέρα του Supercollider.

Mου κάνει σαν να προσπαθεί συνειδητά να πλησιάσει το Countdown. Δε του βγήκε ακόμα αλλά το ότι το θέλει είναι μία καλή αρχή.

Ωραία διασκευή στο Children of the Grave :stuck_out_tongue:

Πωπω γμτ ολοιδιο ειναι, σε σημειο που οντως ακουγεται σα διασκευη. Εκεινο που δε μ αρεσει παντως ειναι η φωνη, δε προσπαθει καθολου τα ψηλα και ακουγεται ζορισμενη. Υφος + παραγωγη αψογα για τα γουστα μου.

Σίγουρα δεν είναι αλμπουμ διασκευών?:lol:

…και κιθαριστικά σφυρίγματα a la “Fun Palace”.

μετριο

wtf#?

λέω τι κομματάρα είναι αυτή; Και μετά κατάλαβα ότι είναι ίδιο το Children of the Grave στο κουπλέ. χαχα

Μόνο ο Mustaine!

Και νόμιζα πως είμαι ο μόνος που του θύμισε το Children of the Grave.
Μέτριο τραγούδι, θα το ξεχάσουμε σύντομα.

http://www.youtube.com/watch?v=mzDWmouoY7A κρεμασε και σταυρο στο mic stand