Megadeth

Πιο Children Of The Grave στο κουπλε, μονο το Children Of The Grave. Το ρεφραιν ψιλοαδιαφορο, οπως και το κομματι γενικα.

http://www.metalinjection.net/latest-news/drama/megadeth-kick-jason-newsted-off-australian-tour τα ίδια Παντελάκη μου , τα ίδια Παντελή μου.

Γιατι μαλακιζεσαι ρε Dave και σου 'χω και αδυναμια τρελαρα?

δεν νομιζω να ισχυει τελικα

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=29240

:metal:

Rust In Peace,και απο οτι βλεπω τους εχουμε φαει λαχανο

Τι μου έμαθε το “Super Collider”? Να αγνοώ πλήρως “κριτικούς τέχνης” , και καλά απογοητευμένους hardcore οπαδούς και σχόλια στο youtube. Το album είναι πολύ καλό κατά τη γνώμη μου και δεν άξιζε κράξιμο. Έχει τουλάχιστον 4 κομμάτια βγαλμένα απο το Υouthanasia. Όσοι δε το χετε ακούσει να το κάνετε.

Συγνώμη φίλε αλλά το Super Collider ,για μένα προσωπικά, είναι μεγάλη παπαριά. Και δεν χρειάζομαι “κριτικούς τέχνης” για να μου υποδείξουν τι είναι καλό και τι όχι.
Να πω την αμαρτία μου όμως, γενικά η νέα περίοδος τους δεν μου αρέσει καθόλου. Τα μοναδικά που κάπως ακούγονται είναι το System και το Endgame.

Γνωρίζω άτομα που τους αρέσουν τα Risk και The World Needs A Hero, οπότε δεν μου κάνουν εντύπωση τα λεγόμενά σου. Προσωπικά, αυτό, όπως και το 13 που προηγήθηκε, είναι μεγάλες φόλες.

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=33714

Broderick και Drover εκτος μπαντας! Επειδη ερχονται Χριστουγεννα θελω για δωρο Marty και Nick πισω!!! Ξερω ονειρα θερινης νυκτος…

Κρις, γύρνα στους Panzer ρε!

Σίγουρα θα έχουμε κάποια επιστροφή, προβλέπω Κρις Πόλαντ. :stuck_out_tongue:

“Due to artistic and musical differences…”

Αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Ο Dave μάλλον θα συνεχίσει την μουσική πορεία του super collider (για μένα τεράστια απογοήτευση) όπως όλα δείχνουν.

καλύτερα που την έκανε ο Μπρόντερικ, είναι καλλιτέχνης για πολύ μεγαλύτερα πράγματα από αυτά που προσφέρουν οι (τωρινοί πάντα) megadeth

Μπρόντερικ καριόλη μακριά από τους Panzer, δεν φτάνει η απώλεια του Tyrant, να χωνέψουμε και αποχώρηση Ταφόλα δεν λέει. Τον ευχαριστούμε τον Κρις για κάποια καλά ριφς, για τις υπηρεσίες του, για το χαμηλό του προφίλ

Από εκεί και πέρα για τις μουσικές διαφορές θα σας πω μια ιστορία που μου είπε ένας μουσικός που αλληλογραφούσε με τον Ritchie Kotzen (=ένας κολοσσιαίος κιθαρίστας), που μέσα σε όλα έκανε μια περασιά από τους Poison, την φλωρόμπαντα για 2 χρόνια. Κάποια στιγμή to 1993 αποχώρησε ο Ritchie και θυμόμουν ότι είχαν ειπωθεί “μουσικές διαφορές” και όλα ζάχαρη. Όταν μου είπε ο μουσικός ότι αλληλογραφούσε με τον Ritchie (πολύ πρόσφατο, 1993 τα λέγαμε) του είπα την φάση και “ε, λογικό είναι, ο άνθρωπος ήταν shredder και μουσικάρα, τι να κάνει με τους σκατίφλωρες;”, οπότε και βάζει τα γέλια ο άλλος και μου λέει “ναι, μουσικές διαφορές, συγκεκριμένα πήδηξε την γκόμενα του Bret Michaels”. Δεν ξέρω αν όντως την επήδηξε ο Ρίτσι ή πούλαγε μούρη στον φίλο του (σιγά το δύσκολο να πιστέψεις πάντως, είναι και λεβέντης ομορφόπαιδο), μια φορά πάντως δεν ήταν μουσικές οι διαφορές.

Ηθικό δίδαγμα: ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΝΤΟΛΕΣ μουσικές διαφορές, υπερσπάνιο σε καταξιωμένη μπάντα να συμβεί κάτι τέτοιο. Τόσοι και τόσοι μουσικοί έχουν ανεχτεί να παίζουν ότι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς (και στους Megadeth), τώρα θυμήθηκαν ότι δεν ταιριάζουν μουσικά ή ότι έχει κάτι καλύτερο να κάνει ο Broderick. Να πάει στους Arch Enemy λέω εγώ.

Προβλέπω επάνοδο τουλάχιστον ενός εκ των Friedman/Menza, αν όχι και των δύο. Κάποιο σωκρατικοκκαλικό σοκ τέλος πάντων διά τους Megadeth. Και δεν θα μου έκανε εντύπωση να μαγειρεύεται καιρό.

Εγώ πάλι το μουσικές διαφορές το πιστεύω πιο εύκολα σήμερα. Δεν είμαστε στα '80ς να φεύγουν οι μουσικοί επειδή πήδηξε ο ένας την γκόμενα του άλλου η επειδή του έκλεβε τζούρες κοκαΐνης ξέρω γω.

Εκτός αυτού πριν το super collider που ξαφνικά ο Mustaine την είδε pop/rock καλλιτέχνης όπως τότε με το Risk, τα προηγούμενα άλμπουμ με Broderick ήταν τίγκα στις κιθάρες. Ε δεν είναι και το πιο παράξενο πράγμα στον κόσμο να φύγει ο άλλος επειδή ξαφνικά ο ρόλος του μειώνεται συνεχώς. Και ο Friendman μετά το Risk έφυγε.

Να γυρίσουν οι άλλοι δυο και να ξαναπαίξει φάση clash of the Titans περιοδεία ξανά . :slight_smile:

Ναι, σιγά που του έβαλε φραγή στις φιλοδοξίες του η κατεύθυνση των Megadeth! Ο ρόλος του Broderick είναι να παίζει σόλο και αυτό κάνει τόσα χρόνια και απολύτως τίποτα άλλο και δεν τον χάλαγε κιόλας, τον μισθό του στα live τον έβγαζε. Ο ορισμός του hired gun ήταν και οι δύο. Ποιες μουσικές διαφορές όταν δεν γράφει και τίποτα ουσιαστικά στην μπάντα (σόρι, έχει συνεισφέρει στα έπη του Super Collider - τότε δεν τον χάλαγε; - Built for War και Beginning of Sorrow και σε κανα δυο άλλα τραγούδια - σε τρεις δίσκους αυτά) και δεν περίμενε και κανένας να γράφει τίποτα.

Ούτε εγώ πιστεύω τη δικαιολογία για τις μουσικές διαφορές απ’ τη στιγμή που ήταν hired gun και δεν συνεισέφερε στις συνθέσεις. Ίσως να μην τα βρήκαν σε κάποιο θέμα οικονομικό, ίσως να υπήρξε κάποια διαφωνία σε προσωπικό επίπεδο, ίσως όντως ο Broderick να θέλει να κάνει κάτι δικό του, ίσως απλά να κουράστηκε απ’ τη full time δέσμευση στη μπάντα με ηχογραφήσεις-περιοδείες. Πάντως Vic για να μη μου αγχώνεσαι, ο Briody έγραψε στο facebook ότι ήδη δουλεύει σε νέο άλμπουμ Jag Panzer με τον Tafolla οπότε δεν τίθεται θέμα επιστροφής του Broderick.

Μάλλον κουράστηκαν από τις συνεχόμενες μπούρδες που βγάζουν τόσα χρόνια. Ακόμα και οι Friedman-Menza να γυρίσουν δεν βλέπω πως μπορεί να γυρίσει η κατάσταση…Αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Γιατι ρε shadow το endgame μπούρδα ηταν ; Άλμπουμ μπαρούτι με τραγουδάρες και παραγωγή μπομπα ! Άσε και που live μετρούσαν τραγούδια του . Για το super collider το συζητάμε …