Metallica - Hardwired ...To self-destruct

ο Anthony Hopkins ;

3 Likes
3 Likes

Δίνει ρέστα και ο κόσμος…instant classic το κομμάτι

3 Likes

Ακριβώς. Φοβερή συμμετοχή του κόσμου.

Ωραίο το κοινό.

Χετφιλντ λίγο κλασμένος-κουρασμένος ή μου φαίνεται?
Προσπαθεί πολύ για να μην βγεί εκτός (εκτός αν ειναι το πρώτο κομμάτι της συναυλίας).

Όχι πρώτο δεν είναι με τίποτα, με το hardwired ανοίγουν έτσι κι αλλιώς. Κάπου προς τη μέση το παίζουν

Ανατρίχιασα 2-3 φορές κατά τη διάρκεια του βίδεο. Και σκέφτομαι πως θα γίνει μαλακία αν δεν το παίξουν όταν τους δω…θα είναι ένα στιγμιαίο ξενέρωμα η φάση όσο να 'ναι.

την πουκαμισια του hammet πως και δεν την σχολιαζει κανεις? :laughing:


προσπαθω να καταλαβω τι παει στραβα εδω γιατι ειναι μακραν το χειροτερο βιντεο απο λαιβ τους που εχω δει εδω και ΠΑΡΑ πολυ καιρο…
οι κιθαρες ακουγονται χαλια,τα ντραμς του αλλου ειναι οπου ναναι και ο κυριλες σκοτωνει το σολο για ακομα μια φορα (κατι σοβαρο πρεπει να τρεχει με αυτον…το παιξιμο του εχει πεσει παρα πολυ ασχημα τα τελευταια 2 χρονια)
επισης φημολογειται οτι το το συγκεκριμενο λαιβ θα κυκλοφορησει σε DVD/BluRay

Δεν βλέπω κάτι φοβερά περίεργο για Μετάλλικα εν έτει 2017. Ο Λαρς παίζει λιγο γρήγορα το ταμπούρο κάπου στο 2:20, και αλλαζει κανά δυο γεμίσματα στην αρχή, αλλά κατα τ’άλλα κλασικοί Μετάλλικα που ο σύγχρονος τόνος τους στις κιθάρες δεν ταιριάζει απόλυτα στα παλιά thrash κομμάτια τους, είναι μισό κλικ πιο αργοί στην εκτέλεση κλπ.

Με λίγα λόγια, και τηρουμένων των αναλογιών, καλό live κατά τη γνώμη μου.

διαφωνώ… Προφανώς μπαίνει στην εξίσωση και η ποιότητα ήχου -εικόνας , ΑΛΛΑ δε γίνεται ο τίμιος φτωχός λαός του Μεξικό να έδωσε σε αντιστοιχία 100 ευρώ εισιτήριο για τέτοια εκτέλεση του Ride

Κι εμένα δλδ, κάτι με χαλάει . Και νομίζω δεν είναι ο Κερκ το πρόβλημα αλλά , γενικά φαίνονται νωθροί στο συγκεκριμένο

Σιγα σιγα σας χαλαει ολους και το παραδεχεστε .
γιαυτο η μεγαλυτερη live μπαντα ηταν, ειναι και θα ειναι οι MAIDEN.

3 Likes

Το σόλο το παίζει πιστά εντωμεταξύ, που ακούσατε να το σκοτώνει δεν κατάλαβα :thinking:
(btw, ο Hammett ποτέ δεν έπαιζε τα σόλο όπως στο άλμπουμ, πάντα τα άλλαζε από λίγο έως πολύ. Aυτό πάντως το αποδίδει πιστά)
Ο τόνος της κιθάρας είναι διαφορετικός και το κομμάτι είναι ένα κλικ κάτω σε ταχύτητα σε σχέση με το άλμπουμ. Μάλλον αυτό εννοεί ο Rebel λέγοντας “νωθροί”.
Ούτε ο Lars έκανε κανένα λάθος.

ΥΓ: Και οι Maiden παρά τη μισή ώρα μικρότερο σετ και παρά το ότι παίζουν τα ίδια 15 τραγούδια κάθε βράδυ τα κάνουν τα λαθάκια τους. Ακόμα και ο Adrian που ήταν πάντα σημείο αναφοράς. Τουλάχιστον οι Maiden που είδα εγώ τα τελευταία 5 χρόνια.

1 Like

ΙΛεγε οτι θες.
Λαθη μπορει να κανουν live ειναι, τοση μουρμουρα παντως δεν εχω ακουσει. Γιατι; Γιατι γαμανε.

1 Like

Δεν ξέρω πότε τους είδες τελευταία φορά, εγώ όταν τους είδα το μισό festival γκρίνιαζε (άδικα) ότι τους πήρε ο ύπνος με τα κομμάτια από το BoS. Που ήταν και κομματάρες ε;

Μουρμούρα σε venue που παίζουν οι Metallica δύσκολο να ακούσεις πάντως. Στο youtube ναι…

Το μονο που γαμανε ειναι η χουφτα τους, τουλαχιστον οι 2 απο τους 3 κιθαριστες, αφου ειναι εντελως περιττοι. Και για τον 1 κιθαριστα δηλαδη, παλι το συζηταμε.

Ε ναι , και μόνο το μπασάκι του αρχηγού στέκεται άνετα σολο . Πεταμένα λεφτά στις κιθάρες

Και οι Μεταλλικα, μεταξύ μας , με μόνο τον Τζεημς μια χαρά θα ήτανε

1 Like

Το συγκεκριμένο το έπαιζαν την δεκαετία του 90 στην μισή ταχύτητα από ότι σήμερα πάντως στο Kill/Ride Medley

1 Like

Περυσι στη ρωμη. Κανενας δεν μουρμουραγε.

1 Like

Ήταν από τότε άχρηστοι στα λάιβ.

1 Like

Btw το σολο μια χαρά το παίζει, σχεδόν πάντα το αλλάζει, καλά σοβαρά τώρα όποιος θα ήταν εκεί ούτε καν θα κατάλαβε ότι άλλαξε λίγο το σολο…απλά τώρα καθόμαστε και αναλύουμε ένα βιντεο

4 Likes