Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Και γω θέλω…και γω

1 Like

Στην Κοπεγχάγη ήταν από τις κορυφαίες στιγμές για μένα. Ναι δεν είναι κάτι φοβερό στο δίσκο, έχει απλοϊκούς στίχους (α λα Seek and Destroy) αλλά live βγάζει φοβερή ενέργεια, τα φώτα κλπ live είναι ψαρωτικά και ο Hetfield με τα ημι-brutal φωνητικά και το πάθος που βγάζει το ανεβάζει 3 σκάλες πάνω.

1 Like

αυτό με τους απλοϊκούς στίχους είναι τα λεγόμενα σημάδια των καιρών ;;; Το σύνδρομο που έχει και πάπας εμέτικους ( sic ) των Ghost ;;;

Προσωπικά στ αρχίδια μου η " μελοποιημένη ποίηση " που νομίζουν άλλοι ότι προσφέρουν στο κοινό, κάποιοι

Εγώ το συμπάθησα απ την πρώτη ακρόαση το hardwired . Πολύ πιασάρικο , απλό και άμεσο . Όλοι θυμάμαι , πιστεύαμε ότι θα είναι γαμάτο εναρκτήριο ( αλλά και γενικότερα ) στα λάηβ

2 Likes

Γάτα τρελή ο Lars!
Εϊ ψιτ, ψηλέ σε 3 βδομάδες θα πάμε για τελική μίξη τον δίσκο και δεν έχουμε εναρκτήριο κομμάτι , ένα μωρέ που να σε πιάνει απο τα μουτρα ακόμα και στα Live!

Ναι ε ; Να γράψω ένα μικρό σε διάρκεια που δεν έχουμε κανένα και τα γουστάρω ;

Και δεν γράφεις ;

Ωραία … τρουκου - τρουκου -τρουκου…γκαν γκαν γκαν …

Ρε αυτο φέρνει λίγο προς το Holier than thou που λέγαμε να το βάλουμε πρώτο στο Black Album αλλά μετά έβαλες εκείνους τους στίχους " No more Crap …" και δεν κόλλησε άψογα . Ελπίζω να μην το κάνεις και τώρα .

Όχι δεν θα το κάνω . Θα γράψω χειρότερους ( κρυφή ιδέα … ας βάλω και καμιά βρισιά γιατί εδώ και 20 χρόνια πιο πολύ φαμιλιιιιι και μπεμπεεεεε λέω πάρα fuck , cunt κτλ ) !

2 Likes

Εμενα παντως απο τον Αυγουστο που βγηκε το τραγουδι στην studio του εκδοση μου αρεσει παρα πολυ, και δεν περιμενα να το ακουσω live στη Μιννεσσοτα για να πω οτι εκει απογειωνεται, ασχετα που ειναι καλυτερο live. Δηλαδη και στο δισκο γαμω ειναι και ουτε filler το θεωρω, ουτε καν μετριο. Απο τις πολυ καλες στιγμες του δισκου για μενα

2 Likes

ρε στειλε το pm και αστα αυτα

2 Likes

Άσχετο,αλλά Ζοτς ο μπαμπάς σας…:slight_smile:
Το HTSD είναι 7/10.
Πως θα περάσουν οι μήνες για τις συναυλίες;

συγχαρητήρια για τη νίκη της ομάδας σου

Το HTSD και για μένα 7/10 .

Μέλος του συνδέσμου οπαδών ΤΣΣΚΑ-Ρεάλ Μαδρίτης-Φενέρμπαχτσε και συ? Καλώς τον…

Σε περίπου 3 εβδομάδες βλέπω Μετάλλικα εδώ στο Δάλλας.

1 Like

Καλώς τους οπαδούς των ΤΣΣΚΑ-ΜΑΚΑΜΠΙ-ΚΙΝΤΕΡ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ για μια εικοσαετία, του ΑΓΙΑΞ το 1996, αλλά και του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ το 1971 (να τα λέμε και τα καλά σας).
Δεν νομίζω πλέον να αμφισβητεί κάποιος που ξέρει μπάσκετ, ότι ο Ζοτς είναι ο πατέρας του ευρωπαϊκού μπάσκετ.

Εσύ είσαι ο τυχεράκιας που θα δει Metallica και Maiden σε μια βδομάδα;

Για το δεύτερο για ποιόν λόγο να είναι τυχερός; Εκτός αν συνοδεύσει καμιά γκομενάρα.

2 Likes

Θα παραμενει μια κακογουστη γκομεναρα ομως :disappointed_relieved:

Δεν ξέρω ποια θα τον συνοδεύσει, αλλά εγώ αν έβλεπα τα δύο κορυφαία συγκροτήματα μέσα σε μια εβδομάδα, τότε θα ήταν η τυχερή μου εβδομάδα. Υπόψιν ότι οι Accept είναι η αγαπημένη μου μπάντα.

Ναι εγώ είμαι, αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγω τύχης ή λόγω των $250 που έσκασα. lol
16 Ιουνίου Metallica, 24 (αν θυμάμαι καλά) Maiden, και στο ενδιάμεσο γεννέθλια. :smiley:

4 Likes

Exw dei Sabbath, Metallica, Maiden mesa se ena trihmero. Me motorhead, slayer k.a. sto menu. :sunglasses:

3 Likes

Χαβαλές Hetfield… hang up the phone!

2 Likes

Oh boy… Δεν ξέρω ποιος είναι ο τραγικότερος σ’αυτή την πρόβα… χαχαχα Μάλλον ο Lars.

Διαβαζοντας το σχολιο σκεφτηκα “ωχ μωρε παλι παραπονα για το Λαρς αμαν πια…” αλλα του γαμαει τη μανα εντελως, τι αλλο να πεις :joy:

Hang Up the Phone λεει ο θεος…

1 Like

Στις πρόβες είναι σύνηθες να τα κάνεις σκατά, για αυτό λέγονται και πρόβες.

Όσον αφορά στο tribute band που πόσταρε ο Quintom, είμαι από τους ελάχιστους (μάλλον) που σχεδόν αντιπαθούν τα tribute bands… δηλαδή οκ, πόσο πιο θλιβερός είναι ο ψεύτο-Hetfield του παραπάνω video? Τι ουσιαστικό έχουν να προσφέρουν? Προσωπικότητα μηδέν σε κανένα τομέα, νόμιζα ότι έβλεπα έναν Hetfield made in China.

2 Likes