Muse

Τελευταίος και προτελευταίος χάλια.Μόνο οι δύο πρώτοι.

σωθηκες… :stuck_out_tongue:
θα ερχονταν Αθηνα και Κωνσταντινουπολη, αλλα οι συναυλιες τους ακυρωθηκαν…εεε, κοιτα, στα 70 τους μπορει να τους δουμε :stuck_out_tongue: :frowning:

Μόνο οι Rolling Stones τα κάνουν αυτά…

:lol: :stuck_out_tongue:

Το “Black Holes And Revelations” κυκλοφόρησε σε limited tour edition με bonus dvd που περιέχει 3 video clip και live clip των ίδιων κομματιών (“Starlight”, Black Holes…" & “Knights Of Cydonia”). Κυρίως στο “Starlight” με σηκώθηκε η τρίχα λέμε. Το καλύτερο συγκρότημα αυτή τη στιγμή με τεράστια διαφορά από το δεύτερο.

Μην τους ματιάζετε τώρα που ζυγώνει η ώρα ρε ουφ αφήστε τους ήσυχους ;ρ
Θα γυρίσω με ριπόρτ και φωτογραφίες κλπ γενικά πάντως, να χοροπηδάμε με Κόζι.

το the grand conjuration ειναι αισχος για μενα. δε μου θυμισε καθολου οπεθ. μου ακουστηκε σα να πρεπε να γραψουν κομματι για βιντεοκλιπ επειδη τους επρηζε η εταιρια.

το τελευταιο οπεθ παντως αρκετα καλο σαν δισκος, αλλα σιγουρα απο τα χειροτερα τους. blackwater, my arms, deliverance, morningrise πολλες σκαλες πανω. καλα για still life δε το συζηταμε. ουτε για πλακα δε το αγγιζει.

Ρε πάρτε τους παλιοόπεθ σας από το γλυκούλι αυτό θρεντ. Αυτοί έχουν μπρουταλοφωνητικά.

Πολυ καλη μπαντα, απο τις καλυτερες των 00’s. Ειχα την τυχη να τους δω στο Wembley Stadium πριν κανα μηνα και εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις και απο την εκτελεστικη δυνατοτητα της μπαντας και απο το show τους.

απο τις καλυτερες μπαντες του ευρυτερου χωρου του ροκ.αν και το πρωτο τους αλμπουμ χρωστα πολλα στους radiohead,στα μετεπειτα αλμπουμ τους αποκτισανε το δικο τους ηχο.καπου ακουσα οτι το knights of cydonia το προοριζανε να το κανουνε ακομα μεγαλυτερο,σαν φωρο τιμης στου RUSH.απλα respect!
εχουν γραψει καταπληκτικα κομματια,σαν το knights of cydonia,το butterflies and hurricanes με το φοβερο βιντεο,stockholm syndrome,map of the problematique,bliss,newborn,plug in baby,sunburn και τοσα αλλα.
ο matthew bellamy ειναι φοβερος μουσικος,συνθετης και γραφει για ενδιαφεροντα θεματα!
αυτο που γουσταρω ειναι οτι οταν παιζει κιθαρα,παιζει κιθαρα με τη νοοτροπια του 70’ς ροκ.δηλαδη θα ακουσεις ΡΙΦΣ,σολο και γενικα ιδεες που ξεφευγουν απο το τα συνηθισμενα ροκ γκρουπ που παιζει καθημερινα η τηλεοραση.μην ξεχναμε οτι τουλαχιστον εδω στο ελλαντα,τους πλασαρουν σαν ποπ\ροκ γκρουπ (ενταξει εχουν και ποπ επιρροες,αλλα τις περνανε ωραια μεσα στα τραγουδια τους),και ετσι μετα χαρας πετυχα ενα μεσημερι το knights of cydonia στο mad!!! :smiley:
οσο για λαιβ,νομιζω εχουν ερθει σιγουρα στο ροδον,και νομιζω σε φεστιβαλ.οπωτε πιστευω οτι θα ξαναρθουν,μιας και τωρα διανυουν περιοδο μεγαλης επιτυχιας!!!

εχει ακουσει κανεις το bonus απο το τελευταιο τους αλμπουμ.
το κομματι λεγεται glorius.ρωταω γιατι ετσι οπως ξεκιναει μου θυμισε το στυλ των dark tranquillity των τελευταιων χρονων,και θα θελα να δω αν συμφωνει κανεις μαζι μου. :slight_smile:

οσο για μπαντα της δεκαετιας δεν συμφωνω!γενικα ενας τετοιος χαρακτηρισμος δεν υφισταται για μενα.μονο αν προσδιορισεις σε ποιο συγκεκριμενο ειδος αναφερεσαι!
σιγουρα ειναι απο τις καλυτερες μπαντες των 00’ς.αλλα που βαζεις και μπαντες σε αναλογο ήχο οπως οι dredg,ή μπαντες οπως οι mastodon,the mars volta,ή ακομα μπαντες σαν τους tool,meshuggah,the dillinger escape plan που ναι μεν προυπαρχουν απο τα 90’ς, αλλα η αξια τους αρχισε να αναγνωριζεται μετα απο το 2000??

Μολις σημερα κατεβασα δυο δισκους τους και εχω τρελαθει.Φοβερο συγκροτημα.Ειδικα το Black Holes And Revelations τα σπαει αγρια.

Επ, τι έγινε παιδιά; Και έλεγα, που να τα αραδιάσω.
Λοιπόν. Σκάμε απογιοματάκι στην πανέμορφη Βερόνα, φτάνουμε στη μεγαλειώδη Αρένα, τσιμπάμε το μπλουζάκι μας για να κάνουμε φιγούρες και μπουκάρουμε μέσα μετά από κάμποση αναμονή (8.30 άρχιζε το λάιβ, 8 μας μπάσανε.) Μετά κυμάτων, χορού, αλκοολικιού και πανηγυριών, σκάνε κατά τις 9:30 τα όμορφα αγόρια και μας δώσανε τα μυαλά στο χέρι. Πανηγύρια σε Νάιτς οφ Σιντόνια, χοροί σε Φίλινγκ Γκουντ, Σουπερμάσιβ, Τάιμ ις ράνινγκ άουτ και λοιπά χιτάκια, ανατριχίλες σε Unintended και BUTTERFLIES, χάσιμο σε Apocalypse Please και Take a Bow, πανηγύρια μπαλόνια και κομφετί σε Hysteria, Plug in Baby, Bliss, New Born κλπ. Ανησυχητικά τέλειος ήχος, τέτοια όρεξη/σόου/ρεσιτάλ ψυχεδελικών προβολών στα βίντεο γουόλ και ενέργεια από παντού δεν έχει ξαναβιωθεί, τέτοιος χαρισματικός φρόντμαν δεν υπάρχει σήμερα. Καλά μωρέ μπορεί και να υπερβάλλω, αλλά όλα όμορφα. Βρείτε που παίζουν μετά και κάντε μια χάρη στον εαυτό σας να τρέξετε κατά κει. Δε θα το μετανιώσετε. Επίσης να εύχεστε να μην έρθουν Ελλάδα, γιατί με μισό σόου, δεν. Ίσως η μεγαλύτερη λάιβ μπάντα σήμερα, μαζί με Ραμστάιν.

[SPOILER]Arena Di Verona , 16 July

  1. Knights of Cydonia
  2. Map of the Problematique
  3. Hysteria
  4. Supermassive Black Hole
  5. Butterflies & Hurricanes
  6. Hoodoo
  7. Apocalypse Please
  8. Feeling Good
  9. Sunburn
  10. Invincible
  11. Starlight
  12. Man of Mystery
  13. Time Is Running Out
  14. Bliss
  15. Soldier’s Poem
  16. Unintended
  17. New Born
  18. Plug In Baby
  19. Stockholm Syndrome
  20. Take a Bow







[/SPOILER]

Ανχολη σε μισω…

Δεν τους αντέχω,είναι αίσχος,η βαρεμάρα της βαρεμάρας,ο πάτος του πάτου.Κατάλληλλοι για αφιερώσεις σε εκδηλώσεις χορού της 1ης λυκείου.

Και για κάποιο λόγο όλα τα κομμάτια τους θυμίζουν κομμάτια άλλων,κυρίως βρετανών,(Radiohead-θα θελαν να θυμίζουν-,Coldplay,κτλ.)

Εεεε, αντικειμενικά, ΌΧΙ.

Εεε, λαθος εκανες, εδω δεν ειναι το τοπικ των Evanescence…

Καλυτερη live μπαντα για μενα, ειδικα αυτο το Absolution Tour (dvd) ειναι φοβερο.

Επισης ενω θα μπορουσαν να βγαλουν το Absoluton 2 εκαναν μια στροφη και αλλαξαν στυλ στον ηχο τους χωρις να απογοητευσουν (αν και στην αρχη δεν μπορουσα να το ακουσω το καινουριο).

Edit: οσο για τους Radiohead (respect εννοειται) μετα το OK Computer (που εβγαλαν μια δεκαετια πριν) εχω απογοητευτει λιγο.

ρε unholy οκ μειωσε μας και αλλο.στειλε μας στον πατο
αυτο βασικα που ειπες το σκεφτομουνα και γω.οσο αφορα το μισο λαιβ
εβλεπα το τελευταιο απιστευτο dvd των rammstein και ελεγα στον εαυτο μου,μαλακα αυτα ουτε στον υπνο μας στην ελλαδα,καλυτερα να μην ερθουν ποτε.σωστα.καλυτερα να τους δει εξω,παρα να περιμενεις στην ελλαδα και να τους δεις “μισους”!!

Όντως καταπληκτικό λαιβ αυτό όπως και το περσινό στο Ρεντινγκ όπου στο time is running out έχει ένα πλάνο με τον κόσμο απο κατω να χοροπηδάει σαν μια μάζα και μου θυμίζει θάλλασα με κύμα. Φοβερό λέμε.

Πρεπει να ηταν πολυ γαμάτα στην Βερονα που τους ειδε ο φιλος. Βοηθαει και το αρχαιο θεατρο (βλακες Ιταλοι και Γαλλοι τα δινουν για ροκ συναυλιες τα αρχαια, ενω εμεις η εξυπνοι μονο για “κουλτουρα”#-o ). Πραγματικα αξιζει να ταξιδεψεις για να τους δεις τους Muse, το show τους ειναι ανταξιο με U2 και Roliing Stones. Εγω απο “σποντα” τους ειδα εξω, ετυχε να εχω κανονισει να βρισκομαι Λονδινο για Pearl Jam, οποτε με ενα “σμπαρο δυο τριγωνια”. Και ενω τους θεωρουσα απλα ενα καλο συγκροτημα, πλεον τους θεωρω ΜΕΓΑΛΟ συγκροτημα. Η συναυλιες του Wembley εχουν μαγνητοσκοπηθει και θα βγει dvd απο αυτες. Απιστευτα projections κατα την διαρκεια της συναυλιας + ιπταμενοι ακροβατες κατα την διαρκεια του Blackout.8O

οριστε και μερικες φωτο απο καποιο αγγλικο site της συναυλιας της 17/6/07 στο Wembley για να παρετε μια ιδεα

http://www.team-skinny-racing.com/musesun/

Στο Rockwave δεν τους είχε δει κανείς τότε?