NBA 2K Series

Για να επιμένεις… :slight_smile:

Θα σου πώ εντυπώσεις!

δες και το manual που έχω βάλει πιο πάνω…
ειδα/δοκιμασα χθες σε προπονηση(198-168:p) τα κερατά μου…τι ειναι αυτό ρε παιδιά…ο χαμός ο ίδιος.καλά για τις κινήσεις με την πλάτη δεν το συζητώ…ζωντανεύει το παιγνίδι

εννοειται θελει training (εγω προσωπικα εκανα το training camp δυο φορες και θελω να ξανακανω καποια σημεια παρολο που παιζω 3 χρονια) και εννοειται αναλογικο. χωρις αναλογικα απλα δεν μπορεις να παιξεις το παιχνιδι ετσι οπως πρεπει να παιζεται. το τετραγωνο το χρησιμοποιω μονο για jumpshoots επειδη μου δινει καλυτερη αισθηση ως προς το release του παικτη, αλλα και παλι υπηρχαν περιπτωσεις που ειπα πως επρεπε να σουταρω με αναλογικο
θελω να παιξω και ενα διπλο καποτε σε αυτο το ατιμο το 2κ ,δεν εχει τυχει ποτε

κατεβαστε και τα roster updates

PS3 εισαι? Αν ναι θα σου στειλω username να με κανεις add να κανονισουμε κανα διαδικτυακο

PC δυστυχως…

Α κριμα. Παντως οσες φορες εχω παιξει διπλο/διαδικτυακο, ο μπασκετικος ρεαλισμος παει λιγο περιπατο και το παιχνιδι γινεται all-star game φαση, αιφνιδιασμοι, καρφωματα, πολλα λαθη εκατερωθεν κτλ.

ε κοιτα και γω αν παιξω σε προ επιπεδο θα παρω τη μπαλα και θα τρεχω, θα κανω επικινδυνες πασες κτλ…αν το κανεις αυτο σε κανα superstar ξερωγω εχεις χασει το παιχνιδι σε 3 λεπτα, οποτε μου εχει γινει συνηθεια πλεον να μου βγαινει η πιστη στην αμυνα ,τρεξιμο μονο οταν υπαρχει ξεκαθαρη ευκαιρια για αντεπιθεση και οχι μαλακιες πασες γιατι ετσι και κανεις λαθος σου βγαζουν αντεπιθεση για πλακα…τεσπα

για πειτε τι παιζετε τωρα…εγω μετα την αποτυχια στα playoff με σελτικς στο association (επαιξα μονο μια χρονια συνειδητα, δεν προκεται να συνεχιζα), μολις αρχισα με spurs (λογικα παλι μια χρονια θα παιξω, εκτος αν πεισμωσω και θελησω να κανω rebuild, αλλα σε τετοια περιπτωση θα αφησω τα κοκκαλα μου στο pc).
82 παιχνιδια και 5 λεπτες περιοδους απο 4 λεπτες που επαιζα. λογικα θα παιξω playoff το μαρτιο in real time γιατι αρχιζω εξεταστικη :lol:…εχω περασει και τα updates στα ροστερς που με ενοχλουσαν

Ξεκινησα με Golden State Warriors , βρισκομαι στο 11 - 9 , εβδομος στην δυση με 10λεπτες περιοδους και τον Stephen Curry πρωτο στα λαθη σε ολο το πρωταθλημα (το παιζω στο superstar) , χαχαχα …
Τρομερο παιχνιδι αλλα εχει ενα μεγαλο μειον φετος , δεν εχει rookies (οχι ακομα τουλαχιστον )

Εχει rookies πλεον. Mε το που λυθηκε επισημα το lock out γινονται συχνα επισημα roster updates και πλεον οι περισσοτεροι rookies ειναι στο παιχνιδι

αν ψηνεται κανεις με ps3 να παιξει κανα online ας ριξει κανα π.μ. δεν ειμαι κπολυ καλος παικτης αλλα μεσα απο τα online θεωρω πως βελτιωνεσαι

Οχι. Πιστευω πως οι αμυνες που σε παιζει ο υπολογιστης ειναι σαφως πιο δυσκολες απ’οτι ενος χρηστη

προσωπικα βαριεμαι να παιζω απεναντι σε κατι αψυχο. τα μπινελικια δεν εχουν νοημα χαχαχα

Σε αυτο δεν εχεις αδικο:p. Εγω παντως τους μεγεμελεδες μου τους κατεβαζω και στο μηχανημα. Παιξε εναντιον του Golden State π.χ. με Ellis και Curry και θα ερθει η επιθυμια εκτοξευσης χειριστηριου

έπαιξα πριν λίγο 4 ματς με Dallas στο all-star…2-2 νίκες/ήττες, και με τα 4 παιγνιδια να κρίνονται στις τελευταίες 2 φάσεις…άμυνα/επίθεση.
μιλάμε συγκλονιστικό το παιγνίδι.!

για 10 μέρες είχα εξω με τραυματισμό τους kidd, Nowitzki, Haywood…δηλαδη,τον πρώτο στις ασίστ, τον πρώτο σκόρερ , και τον πρώτο ριμπάουντερ.! #-o
απο το 3ο δεκάλεπτο ήμουν εκτός διεκδίκησης των ματς σε αυτό το διάστημα.

[B]ερώτηση:[/B] Μου ζητάνε να γίνουν ανταλλαγή μερικοί παίχτες(οπως ο carter), και επειδή δεν τους αφήνω, εχουν ηθικό στο πάτωμα…τι μπορώ να κάνω για να ανέβει? δεν θέλω να τους δώσω
[B]edit[/B] καμερα , την τηλεοπτική? αλλαγές? αυτόματες? εγω το εχω αυτόματες γιατι εχει περισσότερο ενδιαφέρον

*εχω ψιλομαθει τις κινήσεις/επιλογές με τον μοχλό στο post Game…εντάξει…λες και κρατάς εσυ την μπάλα ειναι το άτιμο:p
**κάποια συνολικά στατιστικά ειναι λάθος…τα προσθέτει αντί να είναι μέσος όρος…αλλά γενικά ακόμη και σε αυτό τον τομέα εχει τρομερή ανάλυση

Παίζει κανείς My player ?? Ρε γαμώτο ξεκίνησα ως SF με τους Indiana Pacers αλλά ενώ μας είχαν για play-off η ομάδα είναι για τα μπάζα !!! Επίσης στο practice mode γιατί αν δεν μπορείς να κάνεις μια κίνηση δεν σου δίνει το δικαίωμα να επιλέξεις άλλου είδους προπόνηση ??? Πάντως το παιχνίδι τα σπάει !!! Πραγματικά πρέπει να ξέρεις μπάσκετ για να κάνεις κάποια πράγματα σωστά !!!

bump γιατί μόλις έπαιξα μια υπερ παιχνιδαρα με τους [B]dallas[/B]…
κερδίσαμε εντός έδρας τους lakers με 72-79(παρότι πλέον παίζω 8λεπτα! τρέλες άμυνες)

με τραγικούς [B]allen/B και [B]marion/B κέρδισα με 2 συγκλονιστικά τριποντά μεσα σε 8 δεύτερα του [B]arenas[/B], 1 λεπτό πριν τελειώσει , και με παλικαρίσιο καλάθι του [B]nash[/B] που πέρασε πίσω απο screen του haywood και κατάφερε να βάλει καλάθι μπροστά σε [B]gasol-Bynum[/B].!!! + τάπα Νοτ in my home απο [B]marion[/B] σε drive του [B]Kobe[/B]!!..μετά άρχισαν τα φάουλ οι lakers μπας και το σώσουν.
συγκλονιστικός [B]haywood[/B] πάλεψε με τα θηρία και βγήκε καλύτερος παίχτης

πλέον η (πλέον πιο γερασμένη στο Game)ομάδα είναι ως εξής.:

nash - arenas - perry
allen - west
marion - g.hill - gee
nowitzki - jianlian
haywood - mozgov

έδωσα
[B]odom/carter[/B] για [B]allen/wilcox[/B]
[B]kidd/terry/beaubois/1st round pick[/B] για [B]nash/hill[/B]
[B]wilcox/cardinal[/B] για [B]mozgov/carroll[/B]
[B]carroll/wright[/B] για [B]gee[/B]
Και σουταρα τον [B]jones[/B]

Μιλάμε για απίστευτα ματς στο παιχνίδι, ακόμα και στο pro επίπεδο που παίζω εγώ. Βέβαια έπαθα τη νίλα ότι κατέβασα τα τελευταία ρόστερ και ντραφτ, και μου κόλλησε το save του association, με αποτέλεσμα να χάσω τη μισή σεζόν με τα 8λεπτα που παίζω κι εγώ. Αν και δεν τα πήγαινα πολύ καλά (32-29), ανέβαινα σιγά σιγά. Τέλος πάντων, ξεκίνησα και πάλι με Bulls και είμαι στο 4-1 αυτή τη στιγμή. Μετά το Πάσχα που θα επιστρέψω έπεται συνέχεια 8)

Παντως να πω πως το myplayer ειναι αρκετα κακο mode. Εγω τουλαχιστον ειμαι πολυ απογοητευμενος. Νταξει καλα τα predraft interviews και ο διαφημισεις και ολες οι σαλτσες αλλα το gameplay μπαζει αγρια ειδικα απο αποψη νοημοσυνης συμπαικτων, κατι που μπορει να μη φαινεται πολυ σε μικροτερα επιπεδα δυσκολιας αλλα κανει μπαμ σε hall of fame.
Δηλαδη παιζω pass first PG. Περαν του οτι δεν το προτεινω σε κανενα να επιλεξει τετοιο τυπο PG, γιατι η πασα θελει τα λιγοτερα skill points σε σχεση με τριποντα, athletics, εγω εχω κολλημα στον εγκεφαλο με τετοιου τυπου παικτες, οποτε pass first. Ελα ομως που:

  1. οι πασες στο 2Κ12 εχουν προβλημα. Ειδικοτερα οι icon passes, γιατι δεν μπορεις να στηριχτεις στις manual (θες να δωσεις στον Α και αυτος δινει στον Β), φαινεται πως εχουν μια μικρη καθυστερηση και απο κει που καποιος ειναι ελευθερος οταν τον βλεπεις μεχρι να φτασει η μπαλα σε αυτον, παει κλειστηκε
  2. ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βγει ενα fastbreak της προκοπης, εκτος και αν κλεψεις την μπαλα αλα gary paytonμεσα απο τα χερια του αλλου σε top of the key. Σε καθε αλλη περιπτωση θα σε προλαβει ο οποιοσδηποτε ειτε μιλαμε για rondo ειτε για oden και περα απο αυτο οι συμπαικτες παντα θα βγαινουν προς τις γωνιες για 3π, πολυ σπανια θα κοψουν στο καλαθι.
    [B]http://www.youtube.com/watch?v=jZn17qI8g6o [/B]για του λογου το αληθες (γενικα ο,τι λεει ο τυπος σχετικα με το παιχνιδι ειναι αληθεια).
    Και ρε γαμωτο pass first PG που να μην μπορει να βγαλει μια αντεπιθεση χανει ολη τη φαση.
  3. τα pick n roll ειναι ΑΘΛΙΑ. Δε γινεται ρε φιλε να με ντουμπλαρουν πανω στο pick και ο ψηλος να καθεται εκει. Απλα να καθεται, ουτε να κοβει προς τα μεσα, ουτε τιποτα, καμια κινηση. Περαν του οτι κανουν το πικ προς τις μεριες που ειναι συνηθως η αμυνα…τεελοσπαντων
  4. στο hall of fame, να πεφτουν οι ταπες στους συμπαικτες βροχη, βροχη ομως. Να παιζω με τους jazz και να βλεπω μια απο τις πιο δυνατες frontcourt με millsap, jefferson, favors αντε και kanter, οχι μονο να ειναι outrebounded σε [B]καθε[/B] παιχνιδι, true story αυτο ε, αλλα να τρωνε ταπες ο jefferson απο τον kyle lowry και ο favors απο τον felton κ.α. Και μιλαμε για φασεις που σηκωνονται σε καθετο αλμα και τους κοβουν οπως σαν 5αρια κανονικα.
  5. ειδικα στο myplayer που δεν μπορεις να επιλεξεις εσυ τα set plays, εχεις κολλησει με ενα playbook που ζητημα να λειτουργουν τα 2 απο τα 10, με την προυποθεση πως ο συμπαικτης θα πασαρει και δε θα στεκεται εκει για 10 δευτερα.
  6. πολλες απο τις κινησεις στο ποστ ειναι μη ρεαλιστικες απλα, ειδικα κατι hop step fadeaway jumpers και δε συμμαζευεται, ειναι να κανεις το σταυρο σου.
  7. μεχρι πριν το patch τα trades ηταν για γελια. σου αλλαζουν ολη την ομαδα, μπορει να καταληξεις να παιζεις με 3 Pf, 3 C, 3 Sf, 2 PG και 1 SG της κακιας ωρας, true story και εδω. Παλι καλα το φτιαξανε λιγο.

Τελοσπαντων, θα μου πειτε γιατι δεν κατεβαζεις τη δυσκολια. Ε γιατι αν τελειωνεις στο superstar τη σεζον με 14 ασσιστς, 18 ποντους και 3.5 κλεψιματα , εχοντας τελειωσει τη σεζον με overall 75, καπου λες κατι παει στραβα (ειδικα αν εχει τελειωσει ματς απεναντι στους σελτικς εχοντας 33 ποντους και 24 ασσιστς λες και εισαι ο magic johnson). Αλλα αυτο το hall of fame σου σπαει τα νευρα, στο κατω κατω δεν ειναι ρεαλιστικο να πρεπει να κανεις εμφανισεις σαν τον magic η τον στοκτον απο τη ρουκι χρονια σου, απλα για να μπεις στη postseason.

(εχω πολυ ελευθερο χρονο τωρα στις διακοπες :p)

εντιτ
κριμσον τωρα που ειμαι λαρισα κανονισε να παμε για κανα διπλακι

Μyplayer κτλ τα βαριεμαι, στο φετινο δεν το εχω αγγιξει, στο περσινο ειχα παιξει μια σεζον ως SG στους Knicks. Το Association θελει πολυ χρονο και εχει πολλες παραμετρους οποτε το αγαπημενο μου ειναι να παιζω playoffs με τα εκαστοτε standings ή exhibitιοns μεταξυ legendary ομαδων. (5λεπτα quarters, all-star επιπεδο παντα)

Tις προαλλες ξεκινησα με Oklahoma City, περασα τους Rockets με 4-3, τους Dallas με 4-3, τους Lakers με 4-2 και στους τελικους πετυχα Miami χωρις τον Wade λογω τραυματισμου, μετα τραυματιστηκε και ο James και το σηκωσα με 4-2. Αυτες τις μερες εχω παρει Dallas, περασα με αιμα τους Lakers 4-2 (σε ενα παιχνιδι περιορισα τον Bryant σε 2/10 - 5 ποντους και στο επομενο εριξε 30αρα), και τωρα ειμαι 2-3 με τους Spurs και παω για θρυλικη ανατροπη αφου εχανα με 0-3 αρχικα.

Παντως σε αντιθεση με τα ποδοσφαιρακια FIFA, PES που με παρεα ειναι σουπερ, το NBA 2K ειναι καθαρα ατομικης απολαυσης, διπλο δεν το ευχαριστιεμαι τοσο.

Ειναι φοβερη αισθηση παντως τα legendary games. Γουσταρω να παιζω ζευγαρια οπως Bulls 96 - Sonics 96, Rockets 94 - Magic 95, Celtics 86 - Lakers 87 κτλ

κρίμα, κρίμα, κρίμα.

τελείωσα την σεζόν με 47-35(all star) κάνοντας ενα πολύ κακό φινις.
βγήκα αντιμέτωπος με τους πορτλαντ με πλεονέκτημα έδρας αλλά το 1-0 υπέρ μου έγινε με τρομερή άνεση 1-4. :frowning:

sezon
[B]29.1 πόντους dirk
5.3 ριμπάουντ dirk
6.2 ασίστ νας
3.0 κλεψίματα dirk
1.7 ταπες dirk
Fg% .597 mozgov - .580 haywood
3p% .431 west - .416 allen - .400 jianlian(!!!)
ft% .951 dirk[/B]

το ξαναπαιζω απο την αρχή και προσπαθώ να μάθω κανένα σύστημα παραπάνω