Operation Mindcrime (best song)

Στηρίζω

ευχαριστω για το κοπλιμεντο,καιρο ειχανε να μου την πουνε στο φορουμ.

απλα απο περιεργια γιατι λες βλαμενο καποιον που εχει αντιθετη γνωμη απο εσενα?

διαφωνω με το οτι το time δεν ειναι concept album

και με το οτι οι μεηντεν δεν ειναι καλοι
υπερκτιμημενοι ναι, αλλωστε ολα τα ‘‘μεγαθηρια’’ ειναι:wink:

δεν ειπα οτι ειναι κακοι,ειπα οτι ειναι υπερεκτιμημενοι και οτι η τρομερη δημοτικοτητα τους βασιζεται κατα κυριο λογο στα διαφορα τρικ.

ναι

αλλα γαμω το κερατο μου, γαμανε !

@Queen Rulez

Κανονικά θα έπρεπε να αντιδράσω όπως οι περισσότεροι εδώ και να σε γράψω λέγοντας σου ότι λες μαλακίες αλλά ας πω και γω τη δικιά μου. Λες απατεώνες τους Maiden για διάφορα γνωρίσματα τους ενώ δεν είναι καν οι πρώτοι που τα κάνανε. Όλοι οι Motorhead, Wasp, Priest, Alice Cooper αυτού του κόσμου καριέρες πάνω σε πιασάρικα Shock Values και μοτό κάνανε και γειώνοντας τους Maiden γειώνεις και αυτούς μαζί. Κάθεσαι και βγάζεις αποψάρες ενώ δεν έχεις πιάσει καν την επιφάνεια του πράγματος σαν τα δεκατετράχρονα που αποκτήσαν προχθες DSL και θεωρούν ξεπούλημα το Streets ενώ μιλάνε για Albums που τα ακούσαν προχθες και κυκλοφόρησαν πριν γεννηθούν και γενικά βιάζεσαι να εκφέρεις γνώμη πετώντας ρουκέτες χωρίς να προλάβεις να τις επεξεργαστείς καν. Ριξε μια ματιά λίγο σε τι βαθμό και σε πόσα διαφορετικά επίπεδα επιρρεάσαν οι Maiden το Metal τα τελευταία 30 χρόνια και μιλάμε. Ρίξε μια ακρόαση λίγο καλύτερα στα τραγούδια, πρόσεξε λίγο καλύτερα την τραγουδοποιία τους και μετά ρίξε την αποψάρα σου.

Breaking the silence eykola

:lol:

Εννοείται πως ΔΕΝ γίνεται να ψηφίσεις εδω πέρα. Απλά δεν γίνεται…

Απατεωνια ο εντι, ο πιο ωραιος ασχημος του μεταλ???:-s:p

Βασικα σε λιγο καιρο θα αλλαξεις γνωμη,τοτε να με θυμηθεις.Απλα ακου maiden.Διαβασε στοιχους,ακου καλα και θα δεις.

μα αυτο ηθελα να μου πεις.μια τεκμηριωμενη απαντηση.:slight_smile:

λοιπον συμφωνω σε αυτο που λες οτι τα περισσοτερα συγκροτηματα σε τετοια τρικ βασισαν τις καριερες τους.αν και πλην μοτορχεντ και wasp ουτε τους αλλους δυο τους παω.

δεν αμφιβαλλω οτι οι μειντεν εχουν επηρεασσει σε τεραστιο βαθμο τη μεταλ σκηνη και μουσικη,σε ολους τους κλαδους της.αυτο ομως δεν αναιρει οτι πιστευω πως υπηρχαν συγκροτηματα(π.χ saxon)που στην ιδια εποχη με αυτους,εβγαλαν αριστουργηματα παρομοιου επιπεδου και εχουν συνεπεστερη και καλυτερη δισκογραφικη παρουσια σε βαθος χρονου χωρις να βασιζονται σε μεγαλο βαθμο σε επικοινωνιακα τρικ.

τελος,δεν θεωρω οτι ειπα την αποψαρα μου λεγοντας αυτο.αλλωστε η ηλικια μου δεν μου επιτρεπει αυτο το πραγμα καθως εχω πολυ περισσοτερα πραγματα να μαθω στη μουσικη και σε αλλους τομεις.:wink:

Metallica >> Maiden

:metal:

Καλοί χρυσοί και τίμιοι οι Saxon αλλά βγάλαν και αυτοί τις πατατούλες τους. Αναλόγως με το πως το δεις μπορείς να πεις ότι είχαν μεγαλύτερη συνέπεια αλλά τα High Peek των άλλων δε τα φτάναν ούτε με το κυάλι. Οι δε Ryche τα φτάναν αλλά από ένα σημείο και μετά δε μιλάμε καν για το τι φουρνόμπαζα βγάλαν, για να μην πω και για το “Metal του σκεπτόμενου ακροατή” που είχα σιχαθεί να διαβάζω και να ακούω, αν δεν είναι αυτό επικοινωνιακό τρίκ τότε τι είναι? Και το σερί των Maiden 7 στα 7 μέσα σε 8 χρόνια δεν το έχουν και πολλοί. Αν βρεις πολλά συγκροτήματα να το έχουν σε τέτοιο επίπεδο πες τα μου για να τα μάθω και εγώ.

:ban:

στυγνα μπαν

Και να σκεφτεί κανείς ότι σ’ αυτό το τόπικ υποτίθεται ότι μιλάμε για Κουίνσραϊχ.

Είχαμε δεν είχαμε όμως, πάλι στους Μέηντεν την καταλήξαμε την κουβέντα…

Προβοκάτορας μόουντ, Ι know… εγώ την άρχισα αυτή την κουβέντα… :roll::stuck_out_tongue:

Τι να κλασουν οι Μέηντεν μπροστά στους Πριστ! :metal:

Έκανα έντιτ, άθλιε. :frowning:

Κι εγώ! :vibrate: