Ηorror\Cult\B-Movies

Το original πρέπει να είναι καλύτερο. Το remake του 2000 Maniacs πάντως μου άρεσε και το προτείνω.


Είδα το Oculus αυτό το σαββατόβραδο. Η ταινία όπως καταλαβαίνουμε κι απ’την αφίσα έχει να κάνει με έναν δαιμονικό καθρέφτη που προκαλεί παραισθήσεις σε όσους τον κοιτάνε. Πρωταγωνιστές δύο αδέρφια, τα οποία βλέπουμε σε μικρή ηλικία με τους γονείς τους, αλλά και σε μεγαλύτερη 11 χρόνια αργότερα. Μετά το The Conjuring, αυτό είναι το πιο πρόσφατο ατμοσφαιρικό που αξίζει!

…αρκετά ενδιαφέρον…αυτά με τις άλλες διαστάσεις έχουν μεγάλη πέραση τώρα, αλλά έχουν βγει και πολύ ενδιαφέρουσες ταινίες:):!:

Voider να υποθέσω αυτά τα καινούργια τα βλέπεις από cam; Επειδή ποστάρεις συχνά καινούργιες ταινίες που δεν έχουν διαρρεύσει σε καλή ποιότητα η τουλάχιστον εγώ δεν τις βρίσκω.

Ψάξε αυτό:

Oculus 2013 PROPER HDCAM 480p XviD

Υπάρχουν διάφορες ποιότητες που τα ονομάζουν cam. Όταν είναι στραβά η κάμερα ή κουνιέται πολύ ή είναι πολύ σκοτεινή, εννοείται δε μπορώ να τα παρακολουθήσω. Άλλες όμως φαίνονται μιά χαρά.

…σήμερα λέω να κάνω επανάλληψη στις τρεις μητέρες του Dario Argento…μέρα πού’ναι:p

…ωραία θα περάσουμε

:):!:

Μιας και μου είναι αρκετά συμπαθής η horror παραγωγή της ανατολής περίμενα κάτι στη χειρότερη των περιπτώσεων μέτριο. Ε λοιπόν δεν απογοητεύουν ούτε αυτή τη φορά. Δυνατό ταινιάκι, καλοδουλεμένο και καλογυρισμένο με ένα πρώην ηθοποιό που καταλήγει σε κάτι σάπια διαμερίσματα για να την αράξει και ακολουθεί supernatural καραπουταναριό. Αξίζει τον κόπο.

Αξιόλογο ψευτοdocumentary ταινιάκι που ακολουθεί μια οικογένεια μετά το θάνατο της κόρης τους. Σιγά σιγά ανακαλύπτουν για την κρυφή ζωή της και διάφορα άλλα. Μπλέκει υπερφυσικό, μυστήριο και όλα τα όμορφα.


Ντι Όου Νταμπλ Τζι σε ταινία τρόμου. Για το Hood of Horror πήγα, όμως δεν είχε αγγλικά subs, οπότε είδα το Bones. Τα κόκκαλα τα τρώνε τα σκυλιά, έτσι κι εδώ ένας διαολεμένος σκύλος κάνει τη δουλειά. Προϊόν μετενσάρκωσης στην ουσία ενός gangster που επιστρέφει για εκδίκηση. Πήρε 4, αλλά εκτός απ’το αίμα που έκανε μπαμ η μπογιά, δε βαρέθηκα και τόσο. Παίζει και η ηθοποιός του American Mary.

Αν και θρίλερ πιο πολύ. Ψιλοβαρετή μαλακιούλα που το προσπαθεί αλλά δεν. Δεν το λες και τόσο κακό σαν σύλληψη όσο… βαρετό τελοσπάντων.

ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ ΚΑΝΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟ B-Movie,
ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΔΕΣ ΒΛΕΠΩ, ΟΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ,
ΜΟΝΟ ΑΗΔΙΕΣ ΒΛΕΠΕΤΕ Κ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΤΕ ΕΣΕΙΣ - ΒΑΣΑΝΙΖΟΜΑΣΤΕ Κ ΕΜΕΙΣ.

The Keep (1983)

Η 1η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ- ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΟΥ ΠΙΑ- MICHAEL MANN,ΠΟΥ ΑΝ Κ ΛΙΓΟ ΑΝΙΣΗ Κ ΠΕΡΙΕΡΓΗ,
ΕΧΕΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ Κ ΕΠΙΚΟ ΣΑΟΥΝΤΡΑΚ ΑΠΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΘΕΟΥΣ
TANGERINE DREAM.

H TAINIA AΠEIKONIZEI ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΝΑΖΙ ΣΕΝΑ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟ ΦΡΟΥΡΙΟ ΣΤΑ ΚΑΡΠΑΘΙΑ ΟΡΗ,ΚΑΤΑ ΤΟΝ 2ο ΠΑΓΚ. ΠΟΛΕΜΟ.
ΜΕ ΤΟΥ ΠΟΥ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΕΥΟΥΝ ΕΚΕΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ 'ΓΛΕΝΤΙ΄.
ΡΙΧΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ. ΟΣΟΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΙΣΤΕ 8ΟΙΛΕΣ, ΘΑ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΙΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!

Tourist Trap - 1979

Απ’ αυτά τα ωραία που χαλάει το αυτοκίνητο φίλων στη μέση του πουθενά. Στη συνέχεια βρίσκονται σε ένα σπίτι με κάποιον τρελό κολλημένο με κούκλες και τον αδερφό του. Λογικά το House of Wax δανείστηκε το σενάριο μιας και μου φάνηκε ίδιο. Καλή καλτίλα.

…δεν είχα ύπνο χθές και είδα αυτή την μαλακία

…μπλιαξ8O [-X

:):!:

Ένα πολύ καλό site που υπάρχει είναι το horrormovies.gr. Αξίζει και ανανεώνεται καθημερινά.

ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ,
ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗΝ ΒΡΑΔΙΑ.
ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ.

…και μένα…μούφτιαξες μια σκατένια μέρα:):!:

…απ’το παραπάνω site λοιπόν είδα αυτό

…αρκετά καλοστημένο θριλεράκι με τους Edward Furlong, ο πιτσιρικάς απ’τα Εξωλοθρεθτής ΙΙ, ASmerican History X, κ.α. και Frank Langella του The Ninth Gate…interactive pc games, που μπαίνουν στο μυαλό, και στην προσωπική ζωή του user, κάνοντας όλα κόλαση

:):!:

…απ’το παραπάνω site λοιπόν είδα αυτό

…αρκετά καλοστημένο θριλεράκι με τους Edward Furlong, ο πιτσιρικάς απ’τα Εξωλοθρεθτής ΙΙ, ASmerican History X, κ.α. και Frank Langella του The Ninth Gate…interactive pc games, που μπαίνουν στο μυαλό, και στην προσωπική ζωή του user, κάνοντας όλα κόλαση

:):!:

Περίεργος όπως πάντα ο Takashi Miike. Μου έκανε λίγο το μυαλό μαρμελάδα.


Είδα το Return to Nuke 'Em High. Όπως στο 1 έτσι κι εδώ μαθητούδια τρώνε ληγμένα και καταλήγουν μεταλλαγμένα (τα φρικιά The Cretins ), μαζί με τις δύο λεσβίες πρωταγωνίστριες. Μέτριο χιουμοράκι προσπαθώντας επιτηδευμένα να φανεί κάφρικο όπως συνηθίζει η Troma. Τα εφέ σε όσο gore έχει μου άρεσαν περισσότερο. Παίζει κι ο Lemmy ελάχιστα σε μία σκηνή. Περιμένουμε το Volume 2.

[B]“Dark Skies”[/B] και κλάιν μάιν. Οικογένεια που απειλείται από εξωγήινους, απαγωγές, τσιπαρίσματα, παραισθήσεις και γενικά μου πήρε 2 μέρες να τη δω γιατί την πρώτη φορά με πήρε ο ύπνος. Μην είμαι κι εγώ τόσο αρνητικός βέβαια, έχω δει και χειρότερα. Απλά δεν πέταξα και τη σκούφια μου.