Pain Of Salvation

8O
ωραίες καταστάσεις
εγώ πάντως είμαι ερωτευμένη με τη λευκή road salt (αλλά με τέτοια μεταφορικά οι έρωτες περνάνε:p)

Παντως εχετε δικιο,και μενα κατι δεν μου αρεσει σε αυτη την ιστορια…

http://blackmerch.com/product/scarsick-strings#.UMfGwlhPcNI.facebook

δεν ξέρω από ποια μεριά να το δω και πώς να το σχολιάσω

Που το περίεργο; Στον ίδιο δίσκο δεν έλεγε

All for sale, all for sale
It’s all for sale, all for sale

;

ειδικά αυτό το κομμάτι και οι στίχοι του είναι ο λόγος που έχω στραβώσει τόσο, μα τόσο πολύ με όσα γίνονται τις τελευταίες μέρες =/

εχετε δικιο δυστυχως…ελπιζω να μην καταντησει αλλος ενας αγαπημενος καλλιτεχνης φραγκοφονιας ειδικα οταν τα κραζει αυτα τοσα χρονια…

so, I guess that all ™ is indeed for sale

και μου απαντάνε:

We know that this may seem a hefty sum for a pack of strings, but we want to emphasize that, while the band freely gives away countless strings, picks, drum sticks, drum heads and setlists at every gig and fan events every year, this is a totally different thing. These are not ANY strings. The notes captured and immortalized on the album, the notes that you hear every time you listen to the tracks on Scarsick, are these exact strings and no other strings. For the price of one and a half hoodie by any mainstream band (that could be printed by anyone in any number of copies), you get something truly unique here.

According to Daniel, these are the only album strings he actually saved, because, in his words “I could not throw them away, they were simply too dear to me. I got it in my head to keep using the same strings for as long as possible, and they carried through like real troopers. No other strings have ever recorded so many songs and worked so hard. They developed a soul. And wore my fingers down in the process. How I wish now that I had saved the strings from the early albums. Instead, sadly, they ended their lives in simple trash cans.”

Add to that that the signature string pack was made in far fewer copies than the limited edition of The Perfect Element, and the price suddenly makes perfect sense for two single fans who may do with them what they wish. Frame them, put them on a guitar, make a 3 meter high garden statue of them submerged in transparent plastic and surrounded by pink flood light. We don’t mind. If someone wants them, they know where to find them. Until then, these strings now get at least some of the attention they deserve after having worked so hard, don’t you say?

κρίμα, πολύ κρίμα όμως. btw σε ένα από τα τεύχη του machinah fanzine που αφορούσε στο scarsick έδιναν δώρο ένα σετ χορδών, περιμένω να πάω Θεσσαλονίκη στις γιορτές να δω αν έγραφε και για εκείνο το σετ ότι ήταν αυτό με το οποίο ηχογραφήθηκε το άλμπουμ και μετά να πεθάνω στα γέλια.

αφίσες με τη φάτσα του, μπλουζάκια με τη φάτσα του, ΤΣΑΝΤΕΣ με τη φάτσα του, κουτσουρεμένα κομμάτια που πλασάρονται ως νέο άλμπουμ, ακουστικές εκτελέσεις ακουστικών κομματιών, και ένα “[B]For the price of one and a half hoodie by any mainstream band (that could be printed by anyone in any number of copies), you get something truly unique here.[/B]” με το οποίο γελάει ο κοσμάκης :’) . α ρε daniel.

βασικα κοιτουσα τωρα το linoleum EP και λεει οτι η ευρωπαικη εκδοση δεν εχει το Gone παρα μονο η Ιαπωνικη…τα εχουν μπουρδουκλωσει τελειως…

ααχαχαχ, αυτό τώρα το είδα.

επίσης, “Official online shop for Pain of Salvation and Daniel Gildenlöw merch”.

[SIZE=“1”]πω ρε γαμώτο, πολύ κόμπλεξ βγάζω, δεν κάνει μέρες που είναι.[/SIZE]

όντως είναι λίγο απογοητευτικό να βάζει τη φατσούλα του ο Daniel παντού. υποτίθεται δεν είναι το κλασικό πρότυπο που απεικονίζεται σε κάθε αντικείμενο (ευτυχώς όχι ακόμα σε καπάκια τουαλέτας).
όσο για τα radio edit δεν καίγομαι να τα ακούσω.

[SPOILER]all for sale:p[/SPOILER]

βλεπω στον επομενο στουντιακο δισκο στροφη στο υφος remedy lane-PE pt1 για ευνοητους λογους…

εγώ ακόμα ελπίζω ότι μουσικά θα συνεχίσει να είναι ‘ξεροκέφαλος’ και να γράφει μόνο αυτά που θέλει και όχι αυτά που πρέπει για να πουλήσει.

σε μια συνέντευξη στο machinah είχε πει ότι “είμαι πολύ ευαίσθητος όσο αφορά τις κριτικές, το παίρνω πολύ βαριά. όταν κάποιος πει ότι οι τελευταίοι δίσκοι είναι σκατά και ποτέ δεν πρόκειται να ξαναβγει ένα remedy lane σκέφτομαι να διαλύσω την μπάντα επι τόπου και μετά εσύ κάτσε και άκου ξανά και ξανά το remedy lane γιατί εμένα αυτό δε με ικανοποιεί πλέον”.

να δω πότε θα μας πετάξει κάνα “the perfect element pt3 - she”

ποσο παλια ειναι αυτη η δηλωση στο machinah;

ε όχι πολύ, για την κυκλοφορία του rs1 νομίζω.

καλα αν σκεφτεις οτι απο τοτε εχουν φυγει ολοι και εχει μεινει μονος,εχει διαφορα μεγαλη…

άσε με να ελπίζω λέμε

ok, ακούω τώρα αυτό εδώ http://www.youtube.com/watch?v=8OWngeNh7oc και είναι απίστευτο το πώς μοιάζουν οι φωνές των 2 αδερφών. έχει ακούσει κανείς το cd, λέει τίποτα;

δεν το εχω σε cd αλλα αξιζει…ο kristoffer κυκλοφορησε και προσωπικο δισκο τωρα τελευταια το Rust με συμμετοχη Fredrik Hermansson και αλλων…

http://www.kristoffergildenlow.com/rust.html

Πολύ καλό δισκάκι το συγκεκριμένο. Τραγουδάει και ο Devon Graves (ή όπως αλλιώς θέλετε) και το ανεβάζει πολύ. Το Wish It Away είναι κομματάρα.

Παντως πιο πισω που λετε για τις τιμες, τα μεταφορικα απο Σουηδια ειναι γαμησε τα. Μπλουζα δεν εχω παρει ποτε οποτε δεν εχω ιδεα, αλλα για ενα βινυλιο παει 10 ευρω, δυο 12 νομιζω, τρια 16 και τεσσερα 20. Ενω απο Κεντρικη Ευρωπη θα σου πηγαινε απο 6 εως 12 ευρω αναλογως του βαρους. 29 ευρω μεταφορικα για δυο μπλουζες μου φαινονται πολλα βεβαια και παλι.