Pain Of Salvation

και απο οτι ειδα μολις,η επισημη ιστοσελιδα εχει την φατσα του Daniel ως εικονιδιο…τι εχει παθει αυτος; :-k

Ενταξει, εγω με PoS εχω ξενερωσει χρονια τωρα, αν και τα δυο Road Salt ηταν αξιοπρεπεις δισκοι (το δευτερο περισσοτερο μαλλον). Απο οταν βαλθηκε να αποτιναξει τη prog metal ταμπελα βασικα, λες και ειναι κανα κακο πραγμα.

Εγώ το έχω πει αλλά δε μ’ ακούνε. Απ’ όταν άρχισαν οι γυναίκες να ακούν μέταλ, πολλά πράγματα χάλασαν. Πρώτο και χειρότερο, έγινε παπακαλιάτης ο ντάνιελ.

αφού τους πέτυχε ο πειραματισμός με άλλα είδη δηλώνω άπειρο σεβασμό. και δε νομίζω στον επόμενο τουλάχιστον δίσκο να γυρίσουν στις ρίζες τους. εγώ θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένη με έναν ακόμη συνδυασμό διαφόρων ειδων μουσικής, πετυχημένο όμως.

[SPOILER]μη βαρέσετε αλλά τα δύο road salt τα βάζω στους καλύτερους δίσκους τους[/SPOILER]

επίσης γίνεται να μην αρέσει σε όλες ο Παπακαλιάτης. εγώ τον απεχθάνομαι.

Γερος αλερτ.

Ισχυει. OMFG. Κατα τ’ αλλα ολες τονε γουσταρετε, αλλου αυτα.

και είναι και πολύ ωραίο με αποκορύφωμα το ομώνυμο.

For those who missed it, check out the recording of 1979 and To The Shoreline made in Montpellier France by Brett Caldas-Lima from Tower Studio during our tour with Opeth in November/December 2011. One one of the very last gigs with Johan and Fredrik

κατι ενδιαφερον ΜΟΥΣΙΚΑ εδω και καιρο…

Kicking off activities in 2013, Swedish Pain of Salvation are ready to embark on more worldwide touring. The upcoming European tour in April will be exclusively acoustic based and Pain of Salvation will be joined for the 3 weeks of dates by Dutch singer/songwriter Anneke Van Giersbergen (ex The Gathering) and Árstíðir from Iceland, making this a remarkably interesting package.

The tour is to coincide with Pain of Salvation?s upcoming album release via InsideOutMusic, featuring newly recorded acoustic versions of hand picked Pain of Salvation songs. More details about this special album project will be made public soon.

http://www.painofsalvation.com/2011/acoustic-tour-announced/

δεν περνάνε από εδώ δυστυχώς :frowning:

επίσης γελάω για το “upcoming album release” που θα συμπίπτει με την περιοδεία και που για όλο τον κόσμο σημαίνει κάποια στιγμή φέτος, αλλά ο ίδιος μπορεί να εννοεί του χρόνου τον Οκτώβριο ξέρω γω :’)

Δευτερο ακουστικο; Εχουν ηδη ενα. Σα ν αρχισε να στερευει η εμπνευση μου φαινεται.

μπορει να ειναι ωραιο το ακουστικο που θα βγει αλλα δεν χρειαζοταν…καλυτερα κανονικος νεος δισκος…

Eγώ θέλω τις συλλεκτικές χορδές με τις οποίες έγραψε το roadsalt.

εγώ την μινέρβα που φοράει στο video του linoleum. ιδρωμένη

^ [I]κι ο Daniel με το φανελάκι.[/I]

ερχεται το τελος σιγα σιγα…

κι εγώ. δε θα την έβγαζα ποτέ από πάνω μου. προτείνω να βγει σε δημοπρασία.
και τους υπέροχους κρίκους (στην αγορά όλο κάτι φτηνιάρικους βρίσκω)

πέρα από την πλάκα γιατί να ανακοινώσεις τουρνέ με την ευκαιρία ενός καινούριου δίσκου με παλιά τραγούδια? πες μόνο ξεκινάμε περιοδεία έτσι (ή ακουστικά show:D).


road salt- Live, Tel Aviv 16/3/13

<3 αν το ίδιο κομμάτι το ερμήνευε άλλος δεν ξέρω το κατά πόσο θα ήταν όμορφο πάντως.

[SPOILER]κατά τα άλλα βάζω το βίντεο να παίξει και στα πρώτα δευτερόλεπτα αναρωτιέμαι… ποιός είναι αυτός?[/SPOILER]

στο facebook στα σχόλια κάτω από το βίντεο:

  • I mean, what is Ben Affleck doing singing in Daniel’s place?

[B]Daniel Gildenlöw:[/B] Ben Affleck - congrats, that was the biggest insult EVER! :slight_smile:

οκ. είμαι γκει. δεν εξηγείται