Pantera

Ola osa teleiwnoun se -core genithikan apo tous megistous Anthrax. Opoios to amfisvitei tote mallon den exei akousei to Among the Living.(proskynw)

Respect 8)

Στο Ozzfest ο Anselmo αποκαλεσε τους Pantera ως “kings of metal” οχι ως “kings of harcore”!

Ρε ας έπαιζαν και tsiftetelicore. Τα Cowboys…, Vulgar… και Far beyond… είναι δισκάρες του Σατανά :twisted:

Cheers

Κάποιος έγραψε για αυθεντικό attitude για τον Anselmo! Χμμ, με τι κριτήρια? Καλός φρόντμαν αλλά τίποτα το ιδιαίτερο τελικά και το έδειξε η πορεία του.Ότι σε πόρωνε επειδή χτυπιότανε σαν τρελός ναι, συμφωνώ. Αλλά ως εκεί. Κι από την άλλη καλά δισκάκια οι Pantera- δυναμική μπάντα όντως, αλλά αν οι Anthrax και οι Testament είχαν την προβολή που είχαν οι Pantera (αν θυμάστε μέσα 90ς τι γινότανε) πολλοί θα τους είχατε για Θεούς.

φιλε teenageidol αμα θες να δεις attitude παρε δες τα home videos που βγαλαν.και θα μου πεις ενταξει και αλλοι ζουσαν ετσι…αλλα οι pantera δεν ητα καθολου προσποιητοι…ετσι ειμαστε και η ζωη ειναι παρτυ…ετσι ηταν παντα…οχι αφου ειχαν τη μπαντα.με τη μπαντα ειχαν λεφτα να τα σπανε…και για τον Phil ειχε attitude μεχρι το 96-97 βαρια βαρια… μετα ηρωϊνη…ο μλκας…

Ότι σε πόρωνε επειδή χτυπιότανε σαν τρελός ναι, συμφωνώ

Attitude δεν ειναι αυτο το πραγμα…αν μιλασ για αttitude.ολοι χτυπιουνται…

Οσο για πορια που λες κατι δεν σκευτεσαι καλα με τη μουσικη, ενας ειναι αυτο που ειναι λογω των αλλων μαζι του.ο Dimebag k Vinnie Paul ηταν αυτοι και παιζαν ετσι γαματα γιατι ηταν με τον Phil κ Rex. Οπως ο Lifeson εγινε ονομα με τους Rush.με αλλους δε θα γραφε τετοια ουτε θα παιζε ετσι. και κλασικο παραδειγμα ο Bariemore Barlow drummer των Jethro Tull.Μονο μ’αυτους επαιζε ετσι και το ειχε δηλωσει και σε συνεντευξη οτι οι αλλοι και δεν γραφουν μουσικη για να παιξει ετσι και δεν τον αφινουν να κανει αυτα που θελει τα τρελα.
αντε το μακρινα το πραγμα… 8) 8)

Attitude εννοώ την ολότητα- στην σκηνή, στην μουσική σε αυτά που κάνεις και στον τρόπο που τα κάνεις.
Εγώ δεν θεωρώ άξιο αναφοράς attitude τις παπαριολιές που έκαναν στα βίντεο που βγάλαν- τα “κοιτάξτε μας, πίνουμε κοιτάξτε μας, είμαστε κακοί” αν είναι αυτό τίμιο τότε ο Lemmy και ένα σωρό άλλοι τί κάνανε…Τζιτζίκια ξυρίζανε? Ο Dimebag όντως ήταν παίχτης αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.

υ.γ: Αυτός που ήταν Ο ΘΕΟΣ στα βίντεό τους ήταν ο χοντρός ο Έλληνας που είχανε μαζί (road crew ή κάτι τέτοιο)

ΟΙ ΡΑΝΤΕRΑ ΕΙΧΑΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΑΝ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ(ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΤΟRHEAD,TESTAMENT)!!!ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑΝ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΠΑΓΑΝ ΟΛΑ!!!

THE GREAT SOUTHERN TRENDKILL!!!

Μα κανείς δεν το αμφισβήτησε ότι ήταν πολύ δυναμικό γκρουπ. Αλλά ως εκεί. Αυτά τα σούπερ επιδραστική κτλ. δεν με αφορούν από την στογμή που οι μόνες μπάντες που επηρέασαν παίζανε ντάπα ντούπα και άγιος ο θεός…

Oι Pantera οτι και να πουμε ειναι μοναδικοι.Τον ηχο τους δε τον εχει καμια αλλη μπαντα.Κομπρεσορες στο φουλ και παμε.

=D> =D> =D>

oi prong apala tous kseftylizoun in terms of groove kai kakiasch

NAI STANDARD…TOYS KSEFTILIZOYN KIOLAS…
MH TO PEIS POYTHENA ALLOY!..

OI PANTERA DIMHOYRGHSAN OLOKLHRH SKHNH K ESY LES GIA TOYS PRONG OTI TOYS KSEFTILIZOYN KIOLAS…

IEROSYLIA

Ναι αλλά μπορούμε να τα γράφουμε και σε ένα μήνυμα, έτσι; Το λέω γιατί το 'χω δει και στο παρελθόν makissssss, άμα θέλετε να προσθέσετε κάτι υπάρχει το κουμπάκι edit 8).

Kάνω αυτό το δημοψήφισμα ως φόρο τιμής σε αυτό το τεράστιο συγκρότημα…Ποιος δισκος τους πιστέυετε είναι ο καλύτερος που έχουν βγάλει?Οσοι πιστοί προσέλθετε (Εχω βάλει τους δισκους τους από το Power metal και πέρα.Τα παλιότερα τους δεν τα έχω ακούσει αν και έχω ακούσει ότι είναι τελείως διαφορετικά σε ύφος.Κάτι σαν glam/sleaze.DIME R.I.P)

Cowboys From Hell, Power Metal για μένα. Μέχρι το Far Beyond… καλοί ήταν μετά ασ’τα να πάνε… (κάτα την άποψη μου βέβαια)

Μπράβο ρε Davidian, ωραίο θέμα!
Δεν έχει ειπωθεί τπτ εδω μέσα για τους Pantera…
Μου αρέσει καλύτερα από όλα το Cowboys from Hell, αλλά από τραγούδια το I’m Broken…
Μιλάμε για τρελό headbanging, δε φαντάζεστε…

Το μόνο “κακό” πού βρίσκω στους Pantera είναι ότι επηρεασαν σχήματα του λεγόμενου no metal, ε συγγνώμη nu metal ήθελα να… Αν είναι δυνατόν να θεωρούνται οι… Machine Head thrash… Δεν έχω πρόβλημα με τέτοιες μπάντες (απλά δεν μου αρέσουν) αλλά κάποια πράγματα θέλω να τα λέω!