Pearl Jam!

μετα και το vitalogy οι pj επεσαν ενα επιπεδο σε εμπνευση.

το no code(κυριως) και το yield ειναι καλα αλμπουμ αλλα σε καμια περιπτωση δεν πιανουν τις κορυφες εμπνευσης των πρωτων 3 αλμπουμ

το nc εχει μεσα κομματια πολυ καλα αλλα οχι κομματαρες

εγω παλι πιστευω οτι υπαρχει πολυς κοσμος που δεν εχει καταλαβει ποσο μεγαλη δισκαρα ειναι το vitalogy

και μονο για την τριαδα tremor christ/corduroy/immortality αυτος ο δισκος ειναι 9,5/10

να δουμε ποτε θα ξαναβγουν τετοιες μπαντες παλι…

Ρε το Yield είναι απίστευτη δισκάρα. Όλα τα κομμάτια είναι ένα κι ένα…

Brain of J., Faithful, Given to Fly, Wishlist, Pilate, Do the Evolution, MFC ειδικά παίρνουν 9 ή 10/10 για μένα…

υπερβαλλεις λιγο φιλτατε αλλα μιας κ ανηκουμε και οι 2 στο σταρτοιπεδο του vedder δεν θα τα χαλασουμε

το yield ειναι ενα καλο αλμπουμ 7/10

και επειδη οι μεγαλες μπαντες φαινονται στα δυσκολα (στα live) και οι pj στα live τους ηταν παρα πολυ δυνατοι οσοι εδω μεσα ασχολειστε με torrents θα βρειτε σχεδον ολα τα audience bootlegs recordings τους στο παρακατω site

www.the-zomb.com :bow2::bow2::vibrate::thumbup::yahoo:

εχω μαμηθει να κατεβαζω συναυλιες τους…εχει γραψει 210 GB και συνεχιζω (οχι μονο pj εχει απειρα live απο απειρες μπαντες…)

νομιζω μαζι με το www.dimeanddozen.org τα καλυτερα torrents trackers στο δικτυο

επισης τρομερο site που εχει μονο DVD απο PJ και Vedder ειναι το

http://www.jam-river.com/pjtorrent/

εχω κατεβασει 3 τρομερα DVD απο 1994-5

αν ειστε φιλοι των PJ και ψαχνετε καποια καλα DVD τους εδω θα βρειτε την υγεια σας…

2006 official SBD bootlegs

απλα σκοτωνουνε…

Tα αμερικανικα για το σετλιστ τους και τα ευρωπαικα για το παθιασμενο κοινο που ειχε να τους δει 6 χρονια:wink:

ο ΜΑΛΑΚΑΣ δεν πηγα να τους δω το 2006 και ακομα τραβαω τα μαλλια μου (μην ρωτησεις το γιατι αστο #-o)

ακουγοντας καποια απο τα bootlegs του 2006 εμεινα μαλακας απο το ποσο καλα στεκεται η φωνη του vedder

σαν να χαλαρωσε απο το ολο μεσσιανικο συνδρομο και γουσατρει αυτο που κανει 100%

και απιστευτη παραγωγη στα bootlegs sαν να εισαι μπροστα στη σκηνη

και ολη η μπαντα παιζει ΚΟΛΑΣΜΕΝΑ

και αυτος ο mccready σαν να περναει 2η εφηβεια…

ξερει κανεις αν μπορω να τα αγορασω απο πουθενα ? πηρα τηλ στο μετροπολις και δεν ειχαν τιποτα …

Αυτα δεν ειχαν κυκλοφορησει σε CD, μονο σε Digital Download ειτε σε flac ειτε σε mp3, και πλεον δεν πωλουνται, οποτε ριξε μια γυρα σε torrent sites και θα τα βρεις φανταζομαι. Εγω εχω μερικες, και ολο λεω να τις κατεβασω ολες η να τις αντιγραψω απο “συνpearljamιτες”, αλλα δεν το παιρνω αποφαση…

ΥΓ Δυστυχως η συναυλια της Αθηνας ειναι το χειροτερο bootleg εξαιτιας μιας τρελης που εσκουζε… οποιος το εχει ακουσει καταλαβαινει τι εννοω…

Mήπως να κάναμε μια τράμπα τα bootlegs που έχουμε κ ΔΕΝ έχουμε?..Ψάχνω και εγω του 2006…Δεν το εχω βρει σε τορεντς δυστυχώς…:frowning:

Eγώ το γουστάρω τρελά…:stuck_out_tongue: Η τρελή που έσκουζε είναι όντως γεγονός.

οποιος εχει bootlegs απο τις περιοδειες του 2003/2006 ας στειλει ενα pm

υπαρχει λογος

τι εννοειτε ‘εσκουζε’

αν το βρειτε το san diego 07.07.2006 τσιμπηστε το

τρελο σετλιστ και ο βεντερ επιστερφει στην πατριδα του θριαμβευτης

γενικα τα αμερικανικα shows του 2006 ειναι \μπομπα\

ακουγοντας καποια bootlegs τους απο 1995 πιστευω (και ας με συγχωρεσουν οι tool) οτι οι pj ηταν η καλυτερη rock μπαντα των 90s

τα ειχαν ολα

αλμπουμαρες
μουσικαρες
φωναρα
τρελη σκηνικη παρουσια
εκρηκτικα live

επισης οσοι ειναι πολυ φανατικοι φιλοι των pj αλλα δεν μπορουν να βρουν τα αποσυρμενα official bootlegs τους ας με pm

υπαρχει καλος λογος :slight_smile:

Για μενα μαζι με Nirvana, Soundgarden και Alice In Chains ειναι απο τους πρωτοπορους του Grunge στυλ. Ακουσα πρωτη φορα το Sad στο Lost Dogs και μετα το Last Kiss και επειδη η φωνη του Vedder για μενα ειναι τοσο υπεροχη μου αρεσει περισσοτερο η δικη τους εκτελεση. Τωρα κομματαρες οπως Black, Even Flow, Alive ειναι απο τα καλυτερα κομματια των 90’s οπως και το album τους Ten. Απο τα πιο αξιολογα αυτης της δεκαετιας… Ενας ακομα λογος που τους γουσταρω ειναι διοτι οταν οι δισκογραφικες τους πιεζαν να βγαλουν σε single το Black αυτοι αρνηθηκαν γιατι τοτε το κομματι θα εχανε την μαγεια του απο την εμπορευματοποιηση του. Πιστευαν οτι το κομματι ηταν προσωπικο και θα εχανε το συναισθημα του. Δεν πουληθηκαν κατα καποιο τροπο και μου αρεσουν πολυ! Γιατι κομματια σαν το Black και ερμηνειες σαν του Eddie αγγιζουν απλα την ψυχη σου!

Μερικά κομμάτια μου αρέσουν πολύ , αλλά τα έχω ακούσει διάσπαρτα.
Δεν έχω ακούσει δίσκο ολόκληρο και απ’ότι βλέπω προτείνονται τα Vs & Ten.
Θα τα τσεκάρω.

ακουγεται μια τυπισσα (+ 2-3 ακομη πιο χαλαρα) η οποια αναμεσα στα κομματια φωναζει “Εddieeee Eddieeee” καθως και αφηνει ελευθερες και καπιοες αναρθρες κραυγες, σε μια αλλα “Σααααααακη” λογική…Σπασαρχιδικη κατασταση πολυ… Μωρη μαλακω 1. βλεπεις τους Pearl Jam και οχι τον Vedder μονο του 2. Μωρη βλαμμενη δεν εισαι σε σκυλαδικο, γιαυτο σταματα τις κραυγες. Καταπληκτικο live, φανταστικος ηχος αλλα το γαμαει η προαναφερθεισα…

To σολο του Jeff Ament βγηκε? το εχει ακουσει κανεις?

To εχω ακουσει τοσες φορες πλεον (μιλαμε για ΠΟΛΛΕΣ φορες) που σαν να την εχω συνηθισει… ασε που ξερω πλεον και ποτε θα σκουξει και πως. Θα επρεπε να βλεπατε την φατσα μου παντως οταν συνειδητοποιησα οτι το bootleg εχει προβλημα…:lol:

ΥΓ Αν καποιος απο εδω μεσα γνωριζει/ξερει καποιον τροπο να “καθαρισουμε” το bootleg, οσο ειναι δυνατον, να παρουσιαστει!

Το solo του Ament δεν το εχω ακουσει ακομα. Βγηκε μονο σε λιγα αντιτυπα σε ανεξαρτητα δισκοπωλεια των ΗΠΑ και ως digital download.

jeremy…αυτο μονο τα λεει ολα!πολυ καλυτεροι απο νιρβανα+ισως το καλυτερο γκρουπ του ιδιωματος

4 μπάντες που το μόνο κοινό που έιχαν ήταν η πόλη καταγωγής!
Chili δεν κατηγορώ εσένα που το γράφεις αλλά το πως αυτοί οι 4 βρέθηκαν όλοι μαζί κάτω από την ταμπέλα “Grunge” είναι δημιούργημα των δημοσιογράφων και των δισκογραφικών της εποχής. :wink:

:lol::lol:

Πάντως μου αρέσει που οι Pearl Jam βάζουν πολύ κόσμο άσχετο με την jam σκηνή στο τριπάκι του “κυνήγα και άλλα bootlegs γιατί κάθε βράδυ παίζουν άλλα”. 8)
Ωραία πράγματα!

Πραγματικά ομως καθε bootleg των Jam είναι άλλο…και αυτο είναι το ωραιο…εγω ακομα ψαχνω αυτα του 06…

ΑΑΑΑΑΑ!!!τα bootlegs αν είναι κατεστρεμενο μονο σε στουντιο ή με επαγγελματικα προγράμματα…
αν ακουγεται χαμηλα κάνεις normalize στα 2 db
δεν ξέρω να κάνω τπτ απ τα 2:p