Porcupine Tree

Δεν φταίω εγώ φταίει η μοίρα, γιατί έβλεπα τα best του Σακκαλη και λόγω του ότι είναι στο lightbulb το έβαλα σε λάθος μέρος την λάθος ώρα… Εντάξει τώρα που το σκέφτομαι φταίω :zipper_mouth_face:

1 Like

Γιατί όλοι ξεχνάνε το Metanoia;;;

Bump!

Κάποια κινητικότητα στα social του συγκροτήματος σήμερα… Λέτε;;;

(και κάποιου είδους ηχητικό στο Instagram)

1 Like

(που καποιος καμμενος αντεστρεψε και επιταχυνε στο 5x και αλλοι καμμενοι λενε για νεα μουσικη)

(λες και εμεις κατι ειμαστε :joy:)

1 Like

Νάτο και για όσους είναι περίεργοι για το αντεστραμμένο:

Κάποτε ψάχναμε σατανιστικά μηνύματα κρυμμένα, τώρα νέα μουσική… :joy::joy::joy:

3 Likes

Δεν είμαι σίγουρος ότι είμαι έτοιμος για νέο δίσκο PT

No worries, I do. :smiley:

1 Like

Τη Δευτέρα τα σπουδαία! :smiley:

Ημουν 96.58% πεπεισμενος οτι προκειται για νεο αλμπουμ (και ακομα ελπιζω), αλλα καπου ειδα γραμμενο σε ενα απο τα social την αποψη οτι το PT ειναι οντως για Porcupine Tree, αλλα οτι το CC σημαινει κατι σαν “C-Factory” (δεν ειμαι καν σιγουρος οτι θυμαμαι), το οποιο ουσιαστικα ειναι για μια ακομα φορα επανεκδοσεις και remaster του καταλογου Porcupine Tree απο τον μεγαλυτερο φτωχομπινε αγροτη που αρμεγει αγελαδες σε ολοκληρη την ιστορια της ροκ μουσικης, τον Steven Wilson δηλαδη προφανως - για να προλαβω κυβερνητικους εκπροσωπους, και τωρα ανησυχω λιγακι.

Έχει σκάσει και promo εικόνα των Porcupine 3 (Wilson, Barbieri, Harrison), άρα σίγουρα μιλάμε για νέο υλικό.

(δεδομένου του μαλλιού του Barbieri, η φωτογραφία είναι πρόσφατη)

2 Likes

Καλα οχι μονο, φαινεται κι ο Harrison μεγαλος, κι ακομα κι ο αιωνιος 20χρονος Στηβεν φαινεται για πρωτη φορα πανω απο 30. Ο Colin Edwin που ειναι?!

Ειναι τεραστια αγαπη αυτη η μπαντα. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα επανακυκλοφοριες οντως , γιατι θα πεσει τρελο κραξιμο και ειδικα για το hype που πανε να χτυσουν…

1 Like

Συγκεκριμένα, είναι ναρκωτικό. Pure Narcotic.

fixxxed

2 Likes

Το σωστο fixxxed

(αν και ακομα αγαπαμε τα παλια)

Ναρκωτικο κανενας και καμια μπαντα :sunglasses:

Μπορεί να κάνουν επιστροφή ως Porcupine Τρεις.

8 Likes

Νομιζω αυτο ακριβως το λογοπαιγνιο εκανε ο Ραζιελ με το Porcupine Three πιο πανω :stuck_out_tongue:

1 Like

Η σχετική εταιρεία έχει γίνει register στο UK εδώ και μήνες, με μετόχους / μέλη ΔΣ τους 3 εικονιζόμενους.

Ο Colin λένε ότι έχει μετακομίσει Αυστραλία, δεν ξέρω αν αυτός ήταν ανασταλτικός παράγοντας στο να ηχογραφήσουν μαζί (και λόγω Covid-19 προφανώς).

2 Likes

Έλα ρε, μαλακία με Colin.

Α δεν είδα την αναφορά και δεν ήξερα για την εταιρεία.

Καλά ρε, ποιος ψάχνει το αγγλικό ΓΕΜΗ; :stuck_out_tongue:

1 Like

Πολλοί καμένοι! :joy: